V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Aby si Bobři zajistili ještě možnost skončit předposlední, museli proti Hodonínu bezpodmínečně zvítězit za tři body. Bohužel prohráli i tento zápas. Naděje tak pohasla, neboť Břeclav si doma zastřílela na neškodné Orlové. Bobři jdou po roce opět do baráže.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 43. kolo, středa 19.2.2014
Hodonín
3:5
(2:0, 1:2, 0:3))
Branky a nahrávky: 15. Kubáč, 18. Randýsek (David, Hartmann), 38. Kundera (Baroš) – 34. Peš (Pokorný, Ketner), 35. Vrba (Grman), 44. Peš, 50. Jurásek (Peš), 52. Kříž (Kučera) Rozhodčí: Czubaj, Mrákava, Řezáč Vyloučení: 7:8 Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5
Valašské Meziříčí: Slovák (Sekula) – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga – Kundera, Kubáč, Martiník, Matušenko, Novosad, Škutchan, Varga David, Varga Martin, Baroš, Randýsek
Hodonín:  Barus ( Kotvan) – Kulik, Skočovský, Směřička, Pokorný, Grman, Miklík, Kulich, Ketner – Smetana Tomáš, Kříž, Špok, Kučera, Smetana Radoslav, Štumpf, Škorík, Peš, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika

Vše nasvědčovalo tomu, že domácí vstoupí do utkání aktivněji. Postavení v tabulce totiž jasně nasvědčovalo tomu že Bobři potřebují bodovat za tři body. Tomu tak ale nebylo. Lépe si v úvodu zápasu počínali Drtiči. Do šancí se ovšem nedostávali, což platilo i o domácích a k vidění byl hodně nezáživný hokej. První zajímavější moment přišel v čase 14:46, kdy bylo nařízeno trestné střílení pro domácí hokejisty. Skočovský už nestíhal a Kubáče v samostatném úniku zastavil už jen za cenu faulu. Sám Ondřej Kubáč se pak rozjel k trestnému střílení a byl úspěšný. Neuběhly ani tři minuty a Bobři hráli přesilovou hru. Ta jim také přinesla branku! Závar před hostující svatyní vyřešil výborně David Varga, který kotouč posunul na Marka Randýska, pro kterého už nebyl problém poslat puk do odkryté brány, 2:0 pro Bobry. Takový stav platil po první třetině.

Druhá třetina začala aktivněji. A to i přesto, že se hrálo ve velmi klidné atmosféře, protože návštěva dnes na hokejovém stadionu ve Valašském Meziříčí byla velmi slabá. První šanci hosté vychytal Slovák. Na druhé straně v dobré příležitosti Škutchan, Barus však pozorný. Poté zase Hodonín, který byl ke vstřelení branky velmi blízko. Ve třinácté minutě prostřední periody dostali možnost přesilové hry hosté. Petr Peš dokázal zužitkovat dobrého pasu Pokorného a v čase 33:32 to bylo už jen o jednu branku. Uběhlo osmaosmdesát vteřin a bylo srovnáno. Dobrá kombinace Grmana a Lukáše Vrby. Právě druhý jmenovaný se před Slovákem nemýlil. Jenže to nebylo vše! V čase 37:14 už domácí zase vedli. Tadeáš Kundera si počínal dobře v útočném pásmu a následně se dostal před Baruse, proti kterému si už věděl rady. V závěru druhé periody mohl na rozdíl dvou branek zvýšit Matušenko, jeho střela ale narazila pouze na beton Baruse.

V úvodu třetí části dostali Bobři možnost přesilovky. Ta jim vůbec nevyšla. Následný návrat z trestné lavice dokázal zužitkovat Petr Peš, který si pohrál s domácí obranou a Slovákovi nedal žádnou šanci, srovnáno! Poté jsme sledovali hodně neurovnanou hru. V polovině třetí třetiny ale hosté rozhodli. Střelu Peše ještě Slovák kryje. Na dorážku Zdeňka Juráska už ale nestačí, v čase 49:52 tak hosté poprvé vedli. Za malou chvíli byl vyloučen Marin Varga a Drtiči svou přesilovku využili! Až mezi kruhy si sjel Pavel Kříž a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V tu chvíli bylo rozhodnuto a bylo jasné, že Bobři budou hrát baráž. V závěru to ještě domácí zkusili bez brankáře, to ale nevyšlo a poměrně dobře rozehraný zápas tak hokejisté z Valašského Meziříčí ztrácí poměrem 3:5.