Lvi našli recept na Bobry

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli na led břeclavských Lvů. Tým, který zatím v obou případech dokázali porazit byl dnes nad jejich síly. Jediným gólem Bobrů se blýskl Václav Studený po asistenci Miroslava Vargy. Utkání se neslo v duchu neproměňování šancí na obou stranách, k čemuž přispěli i skvělé zákroky brankářů Slováka a domácího Šurého.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 9.12.2015, Ice Bors aréna
Břeclav
4:1
(2:0, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 13. Červenka (Vachutka), 16. Červenka (Ivan, Vachutka), 34. Flora (Ivan), 56. Vachutka (Miklík, Ivan) – 31. Studený (Mir.Varga, Tomek). Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Wesley. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Průběh utkání: 2:0, 2:1. 4:1.
Břeclav: Šurý (Bača) – Směřička, Miklík, Běhal, Šidák, Haman, Dittrich – Červenka (A), Vachutka, Flora, Zháňal (A), Nováček, Průdek, Ivan (C), Uhlík, Smetana, Buhaj
Valašské Meziříčí: Slovák (Čáp) – Matyáš, Kovář, Janota, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Franek – Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Kubo, Pořický, Varga Mir., Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš, Martiník (C), Podešva.

První velkou šanci si vypracoval Kubo, který ve 4. minutě z nulového úhlu poslal puk jen podél brankové čáry. Pak ovšem více tlačili domácí. Naštěstí Směřička při samostatném úniku mířil mimo bránu. Následně ještě musel čarovat Slovák, jenž se zasloužil třemi zákroky o to, že Bobři během 12. minuty neinkasovali gól. Bohužel pro Bobry padla první branka za záda Slováka. Prosadil se po několika neproměněných šancí Červenka. Ve 14. minutě se dostal Augustýn za krosček na trestnou lavici a chvíli poté, co se vrátil na led vstřelili břeclavští svůj druhý gól. Opět se stal autorem branky Červenka, který dorážel střelu Ivana. Od 17. minuty si vyzkoušeli přesilovku i Bobři. Na Šurého byli ale krátcí a tak se skóre nezměnilo. Poslední minuta první třetiny přinesla ještě šance na obou stranách, jenže bratři Vargové nedokázali v úniku ohrozit bránu Lvů a na druhé straně zasedl puk při pokusu Průdka se Smetanou Slovák.

V prvních vteřinách druhé třetiny tečoval Sprušil puk jen do výstroje Šurého. Další možnost přesilovky dostali Bobři ve 24. minutě po úmyslném posunutí puku z ruky Hamana. Valaši dokázali vytvořit na bránu Břeclavi obrovský tlak, přesto se Lvi bránili obstojně. Ke konci přesilovky měl ještě šanci Martiník, ale jeho střelu vychytal neuvěřitelným zákrokem Šurý. Ve 27.minutě nedokázal Červenka po chybě Kováře zkompletovat svůj hattrick. I přes brejk domácích pokračoval tlak Bobrů dále. Vše vyvrcholilo gólem Václava Studeného za pomocí asistence Miroslava Vargy. Na gól našli břeclavští Lvi rychlou odpověď. V přečíslení překonal Slováka Flora - 3:1. Do druhého oslabení se Bobři dostali v 35. minutě po vyloučení Podešvy. I v tomto případě fungovala obrana dobře. Ve snaze korigovat skóre si po přihrávce Martina Kubo nedovedl s pukem poradit Podešva. Další možnost, nabídnuta tentokrát Sprušilovi, nebyla gólová. A ke konci druhé třetiny mířil Martiník nad branku domácích.

Třetí třetina přinesla ze začátku šance na obou stranách. Břeclavský Nováček mířil mimo a Sprušil zase trefil jen gólmana Lvů. Ve 46. minutě přišla další přesilovka pro Bobry. Dvouminutové přečíslení ovšem nepatřilo k těm povedeným. Do střely z Tomkovy hokejky si lehl obětavě Miklík a nedovolil mu tím ohrozit bránu. Utkání se pomalu chýlilo k posledním deseti minutám základní hrací doby, když Uhlíkovu střelu z přečíslení vykryl Slovák. Podešva v dalším pokusu trefil jen dobře připravenou lapačku Šurého. V 53. minutě se dostali Bobři opět do přesilovky. Ta byla už poněkud lepší než předchozí. Horší to bylo, když se Daniel Vachutka vrátil z trestné lavici a následovně dokázal vsítit čtvrtou břeclavskou branku. Závěrečná snaha Bobrů už byla marná. Ke konci k tomu všemu měl ještě Průdek možnost trestného střílení, které ale Slovák vychytal, tudíž na konci utkání svítil stav 4:1 pro domácí.