Nejen hokejisté Hodonína porazili Bobry

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - K dalšímu zápasu II.ligy skupiny Východ zajížděli Bobři ve šlágru kola do Hodonína. Domácí sice už vedli 3:0, ale Bobři se nevzdali a zásluhou Vnenka s Bokrošem dokázali snížit na 3:2. Pak ale přišla chvíle hlavního rozhodčího, který uznal 4. gól Drtičů, i když puk nepřešel přes brankovou čáru před odpískáním přerušené hry. Otřeseným Bobrům se už pouze podařilo snížit na konečných 4:3.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 24. kolo, sobota 19.12.2009
Hodonín
4:3
(2:0, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: .18. Jurásek, 20. Kubica (Salajka), 23. Salajka (Špok), 32. Hollý (Haring) - 24. Varga D. (Lhotský), 31. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 39. Bokroš Rozhodčí: .Pokorný, Pospíšil - Doležálek Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: .1835 Střely na branku: . Průběh utkání: .
Hodonín: Holeš(Šurý) - Flamík, Kadela, Rapant J., Pokorný, Komárek, Šimeček, Salajka, Šudoma - Holuša, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Hrtús, Kubica, Haring, Peš, Kuba, Vrba, Hollý
Valašské Meziříčí: Mocek(Krumpoch) - Blažek, Dvořák O., Hruškovský, Vnenk, Růčka, Vašut - Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dědek, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga Miroslav, Varga Martin, Lhotský, Palík, Tatarčík

Zápas začal ve svižném tempu, již v první minutě musel Holeš zasahovat proti nadějné akci, když od mantinelu vyslal Dvořák přesnou přihrávku Lhotskému. Ten mířil k levé tyčce ale Holeš zachránil betonem.O chvíli později po hezké akci domácích zkoušel překonat Mocka Jurásek, ale úspěšný nebyl.V sedmé ninutě utkání střílí od modré čáry Kadela ale hostující obránci nedovolili další dorážky a tak i případné ohrožení Mockovy brány. V dalších minutách se hra přelévá z jedné strany na druhou, bylo vidět že proti sobě nastoupila ofenzivní mužstva. V 15.minutě první části hry dělá Pavel Šebesta „vítr“ v obranné třetině Drtičů, zatím však bez gólového efektu. O dvě minuty později bylo nařízeno trestné střílení za faul Hruškovského, domácí hráč Jurásek nedal blafákem Mockovi šanci a Drtiči se ujímají vedení 1:0. I po proměněném trestném střílení musí Hruškovský na trestnou lavici což při menším dvouminutovém trestu je jistě rarita…!!!V poslední minutě I. třetiny dostávají Bobři gól do šatny zásluhou Zdeňka Kubici a domácí se ujímají vedení 2:0.

Začátek druhé třetiny opět Bobrům nevyšel a po dvou minutách hry se stav mění na 3:0. Po Špokově nahrávce střílí třetí gól domácích Josef Salajka. O chvíli později v čase 23:36 oživuje naděje Bobrů na bodový zisk obránce Lukáš Vnenk, který Lhotského přihrávku krásně zužitkoval a nedává tak Holešovi šanci – 3:1. Dalších několik minut hry se neslo ve znamení vyloučení na obou stranách a ani jeden tým přesilovky nezužitkoval. Ve třicáté minutě přidává Valašské Meziříčí další branku, a jmenovitě Lukáš Bokroš nedává Holešovi šanci po dorážce před bránou - 3:2. O minutu později přichází 4.gól domácích po tlačenici před bránou.Rozhodčí velmi spornou branku uznává a Drtiči tak zvyšují skóre na 4:2. Nutno zmínit, že puk nepřešel brankovou čárou :) no comment.... Ve 36.minutě ujíždí sám na Holeše Pavel Šebesta, ovšem jeho střelu mezi betony se štěstím hodonínský brankář chytá..Gól do šatny si připisují i hostující Bobři a to v 39.minutě opět zásluhou Lukáše Bokroše, Druhá třetina tak skončila poměrem 4:3.

Do třetí třetiny nastoupili Bobři s cílem minimálně vyrovnat stav utkání. Potvrzuje to šance Jakuba Blažka ze 43.minuty, který tváří v tvář Holešovi nakonec neuspěl.O minutu později stojí štěstí při hodonínském týmu opět a to po střele Brunce, kterou Holeš s velkým štěstím kryje.Běží 48. minuta a ve velké šanci se ocitá Salajka po přihrávce Korotvičky. Mocek však valachy drží stále nad vodou a nedovoluje zvýšení stavu. O minutu později střílí od Modré Pokorný, ale i v tomto případě je Mocek na místě a střelu chytá. O chvíli později hrají domácí dvojnásobnou přesilovku, která ovšem netrvá celou dobu, po faulu se za podražení podívá na trestnou lavici i domácí Hollý. Následně vyloučen i Korotvička a počet hráčů na ledě se vyrovnává. V závěru utkání si domácí uhlídali své jednobrankové vedení a poprvé v letošní sezoně tak nad Bobry vítězí.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Tak dnes to byl skvělý hokej, na druhou ligu perfektní. Dostali jsme trochu smolné góly. Je jen škoda, že není videorozhodčí v druhé lize, hlavně u té čtvrté a vítězné branky domácích. Rozhodla situace, kdy podklouzl Michal Palík a Bohuslav Hruškovský musel faulovat. Byl to pak i sporný moment jelikož jsme dostali branku z trestného střílení a poté i z následně z přesilovky. Je to škoda, zápasu by určitě slušela remíza, chyběl nám dnes ten jeden krůček navíc. Vrátili jsme se do zápasu i za stavu 3:0. Dnes nám ten jeden gól navíc chyběl, ale nic se neděje, v příštím vánočním utkání jedeme do Blanska a pokusíme se tam zvítězit.