V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři měli před sebou utkání, ve kterém by se měli přítomným fanouškům omluvit za minulé předvedené výkony. I když hosté z Brna byli nad jejich síly, za svůj výkon se stydět nemusí. Góly Valachů vstřelil Kývala, Studený a Podešva.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 6.1.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Technika Brno
3:6
(1:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Kývala (Kubo, Podešva), 28. Studený (Hradil), 51. Podešva (Studený, Janota) – 15. Brzobohatý P., 24. Piskoř (Habrovec), 36. Kadlec (Látal, Piskoř), 37. Zbořil (Benýšek), 39. Brzobohatý P. (Brzobohatý M.), 52. M. (Strýček, Kadlec). Rozhodčí: Kika – Blaha, Goňa. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.
Valašské Meziříčí: Vydržel (Čáp) – Janota, Tomek, Valentík, Žabčík, Hradil, Černín – Slovák, Podešva, Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Kubo, Pořický, Varga Mir., Kuchta, Kývala, Varga Mar., Martiník (C), Baroš
Technika Brno: Jekel (Novák), Habrovec (C), Sedlák, Zbořil, Šidák, Vrba, Strýček, Navrátil – Kadlec, Látal, Piskoř, Brzobohatý M., Benýšek (A), Jurča (A), Čtvrtníček, Polesný, Bustin, Stehlík, Biolek, Brzobohatý P.

S větším nasazením se do hry pustila Technika. Bobři se snažili vyrovnat jejich hře, což se jim dařilo. První vyloučení zápasu směřovalo na lavici domácích. Martin Kývala si šel odsedět menší trest za vysokou hůl. Byli to právě Brňané, kteří se málem radovali z gólu. Po zásahu Lukáše Vydržela lapačkou puk vypadl a vezl se směrem k pravé tyči. Od gólu v 7. minutě zachránil Bobry jeden obránce v modrém, jenž byl včas na správném místě.

Minutu poté se už měnilo skóre na světelné tabuli. Akci Martina Kubo a Jana Podešvy završil Martin Kývala.

Zhruba v polovině utkání byl poslán na nucený odpočinek Jan Podešva a Technika měla přiležitost hrát proti čtyřem. I přes urputné snažení se i díky Vydrželovým zákrokům radovat nemohli.

Po konci přesilovky obléhání domácí pokračovalo. Vše vyústilo gólem Patrika Brzobohatého v 15. minutě první třetiny. Do první sirény hráli Bobři přesilovku, a to díky vyloučení Jurči na pět minut za hrubost. Přesto se toho už moc zajímavého v přečíslení nestalo a hráči odcházali do kabin za vyrovnaného stavu.

Do druhé periody vletěli hosté jako uragán. Snaha přerušit jejich počínání stála Martina Vargu dvě minuty na trestné lavici. Technika využila této početní výhody a Dominik Piskoř poslal svůj tým do vedení.

Bobři se pokoušeli o srovnání velmi zarputile. A kýžený gól vybojoval svou akcí Václav Studený, když mezi několika hráči prokličkoval a nakonec i procedil puk za záda Jekela. Asistoval mu u toho Zbyněk Hradil.

Ve 30. minutě úspešně přečkali Bobři vyloučení Martina Vargy, jenže to horší přišlo až ke konci třetiny. Bobři inkasovali během pěti minut tři góly a zápas si tím velice ztížili. Pátý gól padl po vyloučení Kamila Valentíka (5+10). Druhá třetina skončila za stavu 2:5 pro hostující celek.

Poslední třetina se nesla v duchu častých vyloučení. Domácí se pokoušeli ještě něco udělat s výsledkem, což se jim povedlo v 50. minutě. Přesněji, za záda Jekela se trefil v přesilovce Jan Podešva. Gól padl po tlaku na bránu Techniky. Bod za asistenci si připsal Václav Studený a Michael Janota.

Stav 3:5 netrval příliš dlouho. Hned po skončení oslabení pojistil vedení hostů Michal Brzobohatý a uzavřel tím skóre zápasu. Bobři konec nevzdali a bojovali do poslední vteřiny. Přesto se z výhry radovali brněnští hokejisté.

David Handl (trenér Valašské Meziříčí): Výsledek utkání mě mrzí. Ve hře jsme se drželi a snažili jsme se hrát to, co chceme. Byly tam samozřejmě zbytečné fauly a během třech minut jsme to utkání ztratili. V poslední třetině jsme udělali nějaké změny, chtěli jsme to zkusit zvrátit. Rozdíl jsme dotáhli na dva góly, ale Technika vzápětí opět skórovala a bylo prakticky rozhodnuto.