Po skvělém výkonu Dalibora Sochorka vítězí Bobři 5:3

Hlavně skvělý výkon Dalibora Sochorka, který dva góly dal sám a na jeden nahrál Krislovi, byl klíčem k vítězství nad posledním týmem tabulky. Bobři za stavu 2:0 polevili a soupeře místy podcenili, čehož hosté využili a srovnali. Sochorek ale strhl vedení opět na stranu Bobrů a hosté už přes drobná klopýtnutí Valašského Meziříčí nedokázali zápas zvrátit.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 39. kolo, středa 11.2.2009
Velké Meziříčí
5:3
(2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Bokroš (Varga, Vaněček), 13. Krisl (Sochorek), 35. Sochorek (Šebesta), 39. Sochorek (Kratěna), 43. Matějný - 18. Dostál (Jonáš), 25. Jonáš (Dostál), 58. Sobotka (Kunstmüller). Rozhodčí: Škrobák - Adamec, Poláček. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 500. Střely na branku: 37:25.
Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zientek, O.Dvořák, Blažek, Zrnk, Krisl - Tatarčík, P.Dvořák, Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Vaněček (35. Dědek), Varga, Bokroš - Dědek.
Velké Meziříčí: Betinec - Stráňovský, Vlašín, Konta, Pálka, Hajás - Kunstmüller, Trosčák, Sobotka - Burián, Nekvasil, Fila - Jonáš, Dostál, Bula

V utkání 39. kola 2. ligy přivítalo Valašské Meziříčí aktuálně poslední celek tabulky Velké Meziříčí. Utkání, které hokejové krásy příliš nepobralo začalo překvapivým náporem hostů. Ti si vytvořili několik příležitostí ke vstřelení branky, v cestě jim však stál vynikající brankář Bobrů Ondřej Jirkův, který své mužstvo podržel a byl dnes nejlepším hráčem domácího mužstva. Po nadějném úvodu přišla pro hosty v rozmezí necelých 2. minut pohroma. Nejprve ve 12. minutě otevřel skóre dnešního utkání Lukáš Bokroš a o 110 vteřin navýšil náskok domácích v přesilové hře prudkou střelou obránce Jiří Krisl, kterému nezištně přihrál Dalibor Sochorek. Po vstřelení dvou branek se domácí opět vrátili k nevýraznému výkonu. Hosté tedy zvýšili aktivitu a odměnou jim byl v 18. minutě kontaktní gól jehož autorem byl s trochou štěstí Lukáš Dostál.

Ve 2. třetině byl úvod opět rozháraný, Bobři se do útočení příliš nehrnuli a byli za svou pasivitu potrestáni v 25. minutě, kdy pohotovou střelou srovnal stav utkání David Jonáš. Teprve po inkasované brance zvýšili domácí hráči své úsilí a začali konečně svého soupře přehrávat. Ve 32. minutě měli domácí hokejisté výhodu přesilové hry, kterou sice nevyužili, ale pár vteřin po jejím skončení nahodil kotouč od modré Dalibor Sochorek na branku hostí a ten skončil překvapivě za zády jinak dobrého brankáře Betince. I nadále měli domácí více ze hry a ve 39. minutě zakončil krásnou akci střelou nad padajícího gólmana hostí opět Dalibor Sochorek po přihrávce Ivo Kratěny. Výsledek 4:2 se již do konce 2. třetiny nezměnil.

V úvodu 3. třetiny po závaru přd hostující brankou dotlačil kotouč za brankovou čáru Jan Matějný a uklidnil své mužstvo definitivně. Domácí hráči v poklidu kontrolovali vývoj utkání, vytvořili si i několik příležitostí k navýšení náskoku, hlavně domácí kapitán Pavel Šebesta měl gól na své hokejce, skórovat se mu však přes veškerou snahu nepodařilo. V 58.minutě po rychlém brejku hostů se nejprve vyznamenal domácí gólman, bohužel nestačil kotouč přikrýt a dojíždějící Lukáš Sobotka jej nakonec přeci jen dorazil do domácí klece a uzavřel tak gólový účet dnešního utkání.

V sobotu 14.2 hraje Valašské Meziříčí v Prostějově, na domácím ledě se Bobři představí opět příští středu 18.2. kdy od 18. hodin hostí celek Žďáru nad Sázavou.

Roman Sedlák (Val.Meziříčí): Uznávám, že dneska jsme utrpěli vítězství. Trochu jsme na to hráče upozorňovali, že může přijít podcenění, což se bohužel také stalo. Ve druhé třetině jsme pod vlivem náskoku polevili, hosté nám dali dva hloupé góly a srovnali. Musím pochválit Dalibora Sochorka, že to vzal na sebe a skvělým individuálním výkonem nás dovedl k vítězství. Pro nás jsou důležité tři body a nyní se musíme připravit na Prostějov. Tam začala naše lednová krize, takže uvidíme, jak se s tím popreme teď.