V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani na potřetí v letošní sezóně se Bobrům z Valašského Meziříčí nepodařilo porazit celek z Havířova, který rozhodl o svém vítězství v první třetině a třech vstřelených brankách za zády domácího brankáře Vlachynského. Domácí nastoupili do zápasu oslabeni o nejproduktivnějšího útočníka Ambruze a nejproduktivnějšího obránce týmu Ovšáka a na výkonu týmu to bylo znát. Druhá a třetí třetina branku nepřinesla, i díky výtečně chytajícímu domácímu brankáři, který několikrát skvěle podržel své mužstvo. Jeho protějšek měl práci o poznání jednodušší, nicméně i on musel tasit několik dobrých zákroků. I přes zlepšený výkon, především ve třetí třetině, se domácím Bobrům nepodařilo vsítit ani čestný úspěch v podobě jedné branky. Bobři sice prohráli, nicméně jejich hra především ve třetí třetině zasloužil potlesk a uznání.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 33. kolo, sobota 7.1.2012
Havířov
0:3
(0:3, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Daneček (Říčka, Klimša), 13. Kraft (Brezani, Pechanec), 20. Maruna (Rimmel, Potočný) Rozhodčí: Vaněk - Švarc, Velínský Vyloučení:7:6 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3
Valašské Meziříčí: Vlachynský - Balga, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník
Havířov: Daneček (Vrba) - Rimmel, Krsil, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Prokop, Najdek, Klimša, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Lhotský, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún

Do zápasu vstoupili domácí Bobři oslabeni o svého nejproduktivnějšího hráče Martina Ambruze a obránce Milana Ovšáka s cílem hrát pokud možno ze zabezpečené obrany a pokusit se z brejků vstřelit nějakou branku. Ovšem právě první třetina rozhodla nakonec o tom, že body poputují zpět do Havířova. Bobři delší dobu odolávali tlaku havířovských útočníků až do deváté minuty utkání. Přečíslení dva na jednoho završil skvělým blafákem Jan Daneček a hosté se ujali vedení. Bobři se sice poté snažili o rychlé vyrovnání stavu utkání, nicméně jmenovec střelce první branky, také Daneček byl bezchybný. Ve 13. minutě utkání udeřili hosté znova. A téměř ta samé akce jako přes kopírák první branky. Opět přečíslení hostů, kteří po hezké akci doslova vyšachovali domácí obranu, aby vstřelili druhou branku zásluhou Daniela Krafta. Daneček v bráně AZ byl však poté při výpadu domácích útočníků opět bezchybný. Aby toho do konce první třetiny nebylo pro domácí hráče málo, tak těsně před první sirénou se hosté radovali potřetí a naposled. To, když svou šikovnou tečí usměrnil puk za záda bezmocného Vlachynského Jana Maruna. Bobři tak odcházeli do šaten s tříbrankovým mankem a hosté z Havířova s náskokem, který se proti týmu jako je Havířov velice těžko otáčí.

Ve druhé třetině měli možnost také domácí vstřelit svou branku, nicméně Daneček vychytal postupně jak Davida Vargu, tak i Marka Knebla. Hosté vyráželi do rychlých protiútoků a jen díky výtečně chytajícímu Vlachynskému skóre utkání zůstávalo stále stejné. Předevší Říčka s Marunou a exbobrem Krislem zaměstnávali vidatně bobří obranu a brankáře domácích. I přes stále optickou převahu hostů však druhá třetina skončila bez branek.

Třetí třetina byla asi z pohledu domácích hráčů ta nejlepší. Evidentně bylo vidět, že hráči bojovali na svůj maximální výkon a pokoušeli se s výsledkem stále ještě něco udělat. Hned ze startu měl velikou šanci vstřelit první branku Marek Knebl, ale ve svém úniku jen o centimetry minul levou tyč hostující brány. Poté se k puku dostal opět Mira Varga, aby také prověřil pozornost hostujícího brankáře. Ten však byl neprůstřelný. Po chybě domácí obrany při špatné rozehrávce měl svou šanci na čtvrtou branku Luděk Lhotský, jehož střelu pod břevno domácí brankář vyrazil skvělým reflexním zákrokem mimo tři tyče. Kupodivu největší šanci Bobrů ve třetí třetině měl junior Novosad, kterému v přečíslení dva na jednoho přihrál výtečně domácí kapitán Přemek Vašut. Mladý útočník Bobrů však puk usměrnil poze do připraveného hostujícího Danečka. S přibývajícími minutami utkání blo na domácích hráčích vidět, že chtějí vstřelit alespoň čestný úspěch, nicméně hostující skvělá obrana jim k tomu nedala větší příležitost. AZ Havířov 2010 tak Bobry porazil potřetí v letošní sezoně. Ve třech utkáních však Bobři dokázali vstřelit tomuto soupeři pouze jedinou branku, což zcela korespondovalo s dnešním utkáním Věřme, že za měsíc, kdy hosté přijedou opět na náš zimní stadion již domácí ofenziva bude mnohem silnější a dokáží konečně i proti tomuto soupeři bodovat.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí)
: Soupeř z Havířova vyhrál naprosto zaslouženě. Měli lepší pohyb, byli silní v osobních soubojích a kombinačně nás přehráli. Hlavně v první třetině. Chtěli jsme je potrápit, ale chyběl nám impuls, který by nám zvedl hlavy v podobě gólu, ale abych pravdu řekl, tak jsme si těch šancí moc nevytvořili.