V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí nezvládli druhý čtvrtfinálový souboj proti celku z Karviné a v sérii hrané na tři vítězné zápasy tak prohrávají už 0:2. Proklínat mohou hlavně svou koncovku, protože v zápase byli po většinu času lepším týmem. Avšak pokaždé, když si dokázali vytvořit tlak, znamenalo to pouze spoustu nevyužitých příležitostí a inkasovaný gól z protiútoku. Bobrům se nemůže vytknout nedostatek bojovnosti, o důležitý zápas se však připravili sami. Nic však ještě není ztraceno. Pokud si budou chtít hokejisté Valašského Meziříčí ještě prodloužit sezónu, nesmějí už z ledu odcházet poraženi. Třetí zápas čtvrtfinále je čeká už pozítří na ledě Karviné.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, pondělí 20.2.2012
Karviná
3:6
(1:3, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Ovšák (Dostál, Ambruz), 44. Bokroš (Varga M., Varga D.), 52. Ambruz (Vašut, Ovšák) - 7. Ivan (Novák, Holuša), 17. Hegegy (Ivan, Studený), 20. Moravec, 31. Ivan (Studený, Luka), 41. Javín (Samiec), 60.Luka Rozhodčí: Škrobák - Goňa, Smílek Vyloučení: 1:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Vývoj skóre: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.
Valašské Meziříčí: Slovák (21. Vlachynský) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Mikel, Musil, Ovšák, Rác, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Voznica
Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan,Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Štubňa, Moravec, Orság, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy

Do zápasu vstoupili daleko lépe hokejisté Valašského Meziříčí a hned z kraje zápasu si vytvořili tlak, který po několika neproměněných šancích přetavil v úvodní branku druhého čtvrtfinále ve třetí minutě Milan Ovšák. Bobrům však paradoxně pro další vývoj v zápase tato branka příliš nepomohla. Měli sice stále více ze hry, jenomže pak přišla drobná chybka, která po třech minutách znamenala vyrovnávací gól z hole Marka Ivana. Vyrovnávací branka nastartovala karvinskou mašinu, která se probrala z letargie a po několika nevyužitých příležitostech Bobrů na opětovně odskočení ve skóre spustila nevídaný kolotoč. Slovák byl nucen vytáhnout několik zázračných zákroků při obrovských šancích karvinských útočníků. Při vyloučení Růčky v sedmnácté minutě první třetiny však už ani on nedokázal zabránit druhé brance v síti domácích Bobrů. Alexandr Hegegy - 1:2. Aby toho nebylo málo tak se Olejáři dokázali prosadit do přestávky ještě potřetí. Ve vlastním oslabení se po podklouznutí jednoho z domácích útočníků dostal do šance David Moravec a ukázal jak nepostradatelným hráčem je pro svůj tým. Po první třetině tak karvinští odcházeli do kabin s příjemným dvoubrankovým náskokem.

I vstup do druhé třetiny měli lepší Bobři, u kterých došlo k výměně brankařů a do branky se tak postavil Vlachýnský. Bohužel tak jako po většinu sezóny domácí hokejisty zrazovala koncovka. Až do poloviny druhé části Karvinou přehrávali. Jenomže co to bylo platné, když útočníci ve všech šancích selhali. A tak přišel trest. Jak naložit s brankovou příležitostí předvedl hokejistům Valmezu už podruhé v zápase Marek Ivan, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Vlachýnským. Bobry branka srazila psychicky dolů a hráči si nedokázali ani přesně přihrát. Toho už však hosté nedokázali využít, a tak to byli po chvíli opět domácí Bobři, kteří se snažili prolomit střeleckou smůlu. Avšak do přestávky se jim nepovedlo připravit si nějakou vyloženou šanci, a tak rozdíl ve skóre po dvou třetinách byl už tříbrankový ve prospěch celku z Karviné.

Třetí třetina začala další neproměněnou tutovkou hráčů s bobrem na hrudi a již tradičním obrázkem doprovázející celý zápas. Z protiútoku hned v první minutě udeřil Miroslav Javín a vypadalo to, že se schyluje k nezaslouženému debaklu. I za tohoto stavu se Bobři nesložili a dál se vrhali do útoku. Střeleckou smůlu protrhl ve čtyřiačtyřicáté minutě Lukáš Bokroš, který zakončil pohlednou souhru s bratry Vargovými. Bobři mohli přidat ihned po buly další branku, ale Vodný si vylámal zuby na Ilášovi. Bobři po celou poslední periodu svírali hosty pod neustálým tlakem a jiskřičku naděje pro ně v dvaapadesáté minutě vykřesal Martin Ambruz. Bobři neustávali v aktivitě a karvinští se museli strachovat o výsledek. Ovšem štěstíčko bylo přikloněno na jejich straně, a tak Bobři z mnoha dalších příležitostí nedokázali vytěžit kýženou kontaktní branku. Naopak poslední slovo v zápase měli nakonec hosté. V poslední minutě totiž při vrcholícím tlaku vyrobili Bobři obrovskou hrubku v rozehrávce a Vladimír Luka tvrdě trestal.

Bobři tak prohráli důležitý druhý zápas série 3:6 a jsou krůček od vyřazení. O svém osudu budou rozhodovat v zápase pravdy na ledě Karviné už tuto středu od 18:00.

Pozn. – top foto: Dalibor Sosna

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Soupeř dal z poloviny střel dvakrát tolik gólů co my. Vyškolil nás z efektivity a z proměňování šanci. Jak se pak dostali do vedení, my jsme pak bušili, museli jsme to otevřít a oni s těma šancemi nakládali excelentně. V první třetině jsme jim nabídli špatnými přihrávkami ve vlastním pásmu šance, které oni využili a tím, že oni se dostali do vedení a mohli to zazdít a my jsme pouze bušili do zavřených dveří a oni čekali pouze na své příležitosti. Padesát střel na bránu jsme neměli v žádném zápase této sezóny. Jim stačila polovina na to, aby dali šest gólů.