Bobři neodjížděli do Poruby jako favorit, ale předvedená hra Valachů přesvědčila všechny o opaku. Svěřence trenéra Weintritta nakopla branka v poslední vteřině první třetiny, a přestože domácí dokázali vyrovnat, netrvaly jejich naděje dlouho. Tažení za čtyřbrankovým rozdílem započal David Vítek. Necelé dvě minuty před závěrem svítil na tabuli stav 2:6 pro Valašské Meziříčí, jež se nakonec po zásluze radovalo z tříbodového zisku.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 26. kolo, středa 6.12.2017
Poruba
2:6
(0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 29. Ollender (Finsterle, Jaroš), 53. Ollender (Finsterle, Jaroš) – 20. Kývala (Varga D., Mikel), 37. Vítek (Peterka, Mikel), 38. Varga Mar. (Dvořák), 41. Daněk, 43. Dvořák (Mikel, Pořický), 59. Váňa (Brunec, Dvořák). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
Poruba: Kůdela (43. Kubáň) – Popela, Kaluža, Slavík, Dresler, Janota, Hryciow – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender
Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Hajda, Mikel, Horyna, Varga Mar., Báchor, Váňa – Brunec (A), Dvořák, Pořický - Varga D., Daněk, Kývala - Martiník (A), Studený (C), Vítek - Dalajka, Varga Mir., Peterka

Začátek klání byl z obou stran více opatrný. Obě mužstva se snažila důsledně bránit a nevyrobit zbytečnou chybu. Přesto bylo k vidění několik dobrých šancí na obou stranách, tu asi největší měl domácí Zachar, který ve 13. minutě trefil pouze tyč Šurého svatyně. Nakonec to byli Bobři, kdo otevřel skóre utkání jedinou sekundu před koncem první periody. David Varga vyslal podél mantinelu Martina Kývalu, ten se dostal až před Kůdelu, odkud dostal puk za Kůdelova záda 0:1.

I druhé dějství pokračovalo ve velmi svižném tempu. Na obou stranách se objevovaly šance různého kalibru, a ta z 29. minuty porubských hráčů skončilo až za Šurého zády. Samuel Ollender dostal od Finsterleho ideální přihrávku a už pouze uklízel za bezmocného Šurého - 1:1. V další fázi hry už mohla být Poruba ve vedení. Luka ale nepotvrdil svou pověst zabijáka a na Šurého nevyzrál. Na jeho neúspěšný pokus navázali Bobři pokusem úspěšným. David Vítek pouze nahodil černou gumu na Kůdela, ta ale zaplavala až za jeho záda a Valaši byli opět ve vedení - 1:2. Netrvalo ani minutu, a hosté šli do dvoubrankového vedení, když napřáhl ke střele po vyhraném buly Martin Varga a trefil přesně růžek Kůdelovy svatyně - 1:3.

Bobři potvrdili skvěle hrané utkání i na začátku třetí periody. Neuběhla ani minuta z posledního dějství a Josef Daněk propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:4. Valašské Meziříčí pokračovalo ve vysokém tempu a o dvě minuty později přidalo další gólovou radost, když Mikelovo nahození tečoval Petr Dvořák a tečovaný puk se zastavil až v síti - 1:5. Pátou branku už nesnesl brankář Kůdela a nechal se vystřídat Kubáněm. Poruba se i přes čtyřbrankové manko alespoň v záchvatech naděje snažila s utkáním něco udělat. V 53. minutě se prosadil podruhé v zápase Samuel Ollender - 2:5. To už byla ale pouze kosmetická úprava stavu ze strany porubských, naopak dvě minuty před koncem přidal poslední šestou branku Bobrů Vladimír Váňa, který trefoval už pouze prázdnou branku po předchozích pokusech - 2:6.

Valašské Meziříčí si tak po téměř bezchybném výkonu odvezlo z ledu lídra všechny tři body a Porubě se tedy nepovedla odplata za poslední vzájemný duel hraný na Bobří hrázi, kdy Valaši zvítězili 3:1.

Jiří Weintritt (hlavní trenér, HC Bobři Valašské Meziříčí): Poruba je mančaft, kterému stačí velmi málo ke vstřelení branky. Nás se dnes podařilo nevyrobit mnoho chyb, vepředu jsme byli produktivní a zaslouženě jsme vyhráli. Máme radost, že jsme uspěli na ledě favorita.