Svěřencům trenéra Weintritta se znovu podařilo uspět nad favoritem celé soutěže Porubou. Po bojovném výkonu zvítězili těsným rozdílem o jednu branku a připsali si veledůležité tři body v závěrečném boji o konečné umístění před blížícím se play-off. Díky prohře Nového Jičína stáhli jeho náskok na tři body před posledními dvěma zápasy. Na záda jim však stále dýchá Kopřivnice s dvoubrankovou ztrátou na páté místo.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 47. kolo, středa 21.2.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Poruba
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Pořický (Rudl), 35. Daněk (Kývala) – 11. Luka (Fojtík, J. Káňa). Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Holibka. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 112. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Žák, Báchor, Váňa, Rudl, Jenáček, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Hořanský, Pokorný, Pořický (A) – D. Varga, Daněk (C), Kývala – Martiník (A), Dalajka
Poruba: Kubáň (Kůdela) – Dresler (A), Kaluža, Slavík, Hryciow, Janota, Popela, Fišera, Puškár, Adam – Haas (A), Fojtík, Ollender, J. Káňa, Zachar (C), T. Káňa, Finsterle, Jaroš, Luka

Duel začal ve vysokém tempu na obou stranách. K prvnímu ohrožení Kubáně se dostali domácí Valaši z hokejek Seidlera a Rudla. S oběma si ale poradil hostující brankář. Posléze se začali o slovo hlásit i svěřenci trenéra Flašara. Ani oni se však nedostali do vyložené střelecké příležitosti, ze které by ohrozili branku soupeře. Naopak více aktivní byli znovu Bobři, kterým však chybělo v několika šancích trochu hokejového štěstí, aby se dostali do vedení v zápase.

A jak už to ve sportu platí: Nedáš, dostaneš. Přesně takový scénař se naplnil lehce po polovině první třetiny, když tečoval nahození Fojtíka Vladimír Luka v předbrankovém prostoru a poslal tak svůj tým poprvé v zápase do vedení - 0:1. Valaši se ani po obdrženém gólu nepoložili a snažili se znovu o útočení. Poruba však pokračovala ve vzorném bránění a nepouštěla Bobry k větším šancím. Vyjímkou se stala situace z šestnácté minuty, kdy už se kotouč pohyboval za zády Kubáně v brankovišti, odkud jej však dostali do bezpečí obránci Toraxu. Do konce třetiny už jsme se větší šance nedočkali, a tak do šaten odcházela o něco spokojenější Poruba.

Druhé dějství přineslo v úvodu aktivnější hru na straně Poruby. Ta se dostávala do několika šancí, tu největší měl ze začátku třetiny ale paradoxně domácí Seidler, který ale trefil svižnou ranou pouze tyč Kubáňovy svatyně. Po pěti minutách došlo na Bobří hrázi zásluhou Jakuba Pořického ke srovnání stavu duelu. Ten zachytil nahození Rudla, dostal se až před Kubáně, odkud poslal i se štěstím kotouč až za jeho záda - 1:1.

Valachy jakoby gól nabudil a začali se více tlačit do brány soupeře. Křídla jim ale sebralo několik vyloučení po sobě. V jednom z nich se ale dokázali Bobři prosadit. Josef Daněk dostal na centimetr přesnou přihrávku za obranu, dostal se až do útočného pásma, kde vymíchal Kubáně a dostal kotouč pod jeho pravým betonem do jeho svatyně - 2:1. V závěru druhé třetiny byla aktivnější zase Poruba. Vážnější příležitost si ale nevypracovala, a tak odcházeli po druhé periodě do šaten o branku šťastnější domácí Bobři.

Hned po dvaceti sekundách byl pří prvním pokusu třetí periody nepříjemně zasažen do obličeje obránce hostů Adam. Po pár momentech už ale za podpory spoluhráčů odjel na střídačku. Další dějství třetí periody pokračovalo ve svižném tempu. Brankáři obou mužstev ale byli na svých značkách pozorní a zastavovali pokusy střelců na obou stranách.

V polovině duelu to byla Poruba, začal svírat Bobry často v jejich pásmu. Bobři se ale dobře bránila a nepouštěli svého soupeře do velkých šancí. S přibývajícími minutami se ale Valaši začali zmocňovat iniciativy a byli to paradoxně oni, kdo začal tlačit. Minutu a půl před koncem šli navíc hosté do oslabení, kterého ale Bobři nevyužili. Naopak byl půl minuty před koncem vyloučen domácí Báchora a Poruba to navíc zkusili i bez brankáře v pěti proti čtyřem. Do velké šance se ale nedostala a tak si z Bobří hráze odvezla porážku v poměru 2:1.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašského Meziříčí): V dnešním utkání jsme viděli velkou bojovnost našeho týmu. V oslabení velké množství zblokovaných střel. Bylo to bolestivé a urputné, ale tři body jsme si bojovností zasloužili a šli jsme jim naproti. Děkuji celému týmu.

Aleš Flašar (HC RT Torax Poruba 2011): Výsledek mě mrzí, navíc jsme přijeli s torzem a zápas si prohráli sami. Naservírovali jsme jim po smolných akcích dvě branky. Nedá se vymlouvat na rozhodčí, kteří pískali každý pátý faul, spíše odstoupení Zachara ze hry a hra s obránci v útoku se projevila, nevstřelili jsme branky a zápas prohráli.