Valmez vykročil pravou nohou do semifinále!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři si udělali z prvního semifinálového utkání doslova exhibiční zápas. Deklasovali Orlovou doma 8:1, díky brankám Petra Dvořáka, Pavla Šebesty (2), Ondřeje Martiníka, Romana Vaněčka, Jana Matějného (2) a premiérovou trefu v dresu Valmezu si připsal Miroslav Varga.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, SF1, pondělí 23.3.2009
Orlová
8:1
(2:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Dvořák P. (Matějný, Růčka), 9. Šebesta (Martiník, Varga D.), 28. Martiník (Šebesta), 33. Vaněček (Matějný, Dvořák P.), 40. Matějný (Růčka), 42. Šebesta (Zrník, Krisl), 55. Matějný (Dvořák P.), 60. Varga M. (Šebesta) - 22. Hoďa (Studený, Potočný). Rozhodčí: Klapetek, Rychlý, Hanzlík. Vyloučení: 8:3 + Prokop (ORL) 10 min. nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 2:1, 8:1. Střely na branku: 29:38.
Valašské Meziříčí: Jirkův (Krumpoch) - Růčka, Zrník, Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Zientek, Krisl, Šebesta, Varga D., Martiník, Blažek, Dvořák O., Vaněček, Kratěna, Bokroš L., Mlynář, Bokroš T., Varga M., Dědek.
Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Michejda, Haas, Chomič, Kudláček, Urbánek, Hoďa, Samiec, Grygar, Goláb, Minařík, Hanzl, Kotásek, Blatoň, Stránský, Studený, Škatula, Kameník, Vydra, Potočný, Prokop.

Ze začátku oba dva týmy spíše vyčkávaly na svou šanci. Většinou se poprvé prověřovali oba brankáři jen ze střední vzdálenosti. První vážnější akce domácích skončila prakticky gólem, kdy na konci třetí minuty vybojoval Matějný v útočném pásmu puk, prostrčil na Petra Dvořáka, který už se samotným zakončením neměl velký problém, když si vytáhl Dušana Šafránka z brány a vstřelil první gól utkání 1:0.

Poté znova domácí útočníci zle zatápěli hostující Orlové a dlouho okupovali útočné pásmo hostů. Hra se záhy vyrovnala, když v nebezpečných situacích se ocitli i hosté, nicméně po rychlém protiútoku zatáhl hráč domácích Vaněček puk do útočné třetiny, kde krásně našel Růčku, jehož střela ovšem minula cíl. V čase 8:44 registrujeme druhý gól domácích, o který se postarala dvojice Šebesta – Martiník. Agilní Ondřej Martiník vybojoval puk u hrazení s obráncem hostů, přihrál volnému Šebestovi mezi kruhy a ten posílá Bobry do dvou brankového vedení 2:0.

Orlová byla začátkem hodně zaskočená a větší šanci si připravila až na začátku desáté minuty, kdy nebezpečně střílel Kotásek. Hosté se dlouho poté usadili v obranné třetině Bobrů a nedovolili domácím vyhodit puk. V téže minutě se ocitl sám před brankářem domácích Hanzl, který nechal vyniknout skvělým zákrokem domácího Jirkůva v bráně.

Ve dvanácté minutě bylo rušno na druhé straně a to při akci Lukáše Bokroše, jenž se obtočil kolem hostujícího obránce za bránou a snažil se dotlačit puk k bližší tyči. Beton brankáře byl však namístě.
Po vhazování ovšem zahrozili hosté, kdy v přečíslení tři na jednoho postupně nedali gól Škatula a Samiec, který minul prázdnou bránu. V 16. minutě naopak nabral na rychlosti express jménem Ondřej Martiník, přihrával před bránu na volného David Vargu, který minul. Hosté se v následující přesilovce usadili v útočné třetině a velmi jedovatou střelou opět Škatula prověřil pozornost Ondřeje Jirkůva. První třetina tedy skončila vítězstvím domácích 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří v čase 21:30 využívají přesilovou hru. Z rohu kluziště nahrává před bránu Studený a Hoďa dává do protipohybu Jirůva branku. 2:1.
Jestliže si někdo myslel, že tohle Bobry srazí byl ale na omylu. Hráči se neustále tlačili před Šafránkovu branku a hrozili nebezpečnými střelami. V začátku 28. minuty se prosadil brankou Ondřej Martiník, který ve skrumáži před Šafránkem doklepl puk do brány. 3:1. Neuběhla ani minuta a opět nebezpečně zahrozili hostující Haas, Prokop a Škatula, kdy postupně všichni zmiňovaní vystřelili na brankáře domácích a Jirkův všechny pokusy skvěle chytá. Hostující Orlová ožila a místy si vytvořila velký tlak v obranném pásmu Bobrů. V gólové šanci se objevil Škatula, který jel sám na brankáře domácích, Jirkův opět skvěle chytá!

A tak dle hesla – nedáš, dostaneš, udeřilo na druhé straně, v čase 32:38 zvyšuje skóre Roman Vaněček po akci Jana Matějného, který zatáhl puk z pravé strany před brankáře, přihrávkou našel prvně jmenovaného a Bobři rázem odskakují na rozdíl tří branek. 4:1

Hosté si ke konci zahráli ještě přesilovou hru, velkou šanci snížit měl Potočný, ovšem Jirkův byl proti. V poslední minutě druhé třetiny ovšem udeřili opět domácí Bobři. Luděk Růčka vyslal na modré čekajícího Jana Matějného, který pod víko upravuje výsledek na 5:1 po druhé třetině.

Třetí třetina se již hrála se změněnými sestavami na obou stranách, kdy na domácí straně dostali příležitosti hráči z lavičky, kteří rozhodně nezklamali a na straně Orlové se v bráně usadil Unzetig namísto Šafránka. První desetiminutovka třetí třetiny moc šancí na obou stranách nepřinesla. Až v čase 51:32 se ujala střela zápěstím z mezikruží Pavla Šebesty. 6:1.

Poté měl velkou šanci na zkorigování stavu hostující Vydra a Kotásek, kteří ovšem opět byli vychytání domácím Jirkůvem. Poté si hráči Orlové vyzkoušeli přesilovku 5:3 , kdy téměř celé dvě minuty obléhali domácí svatyni a najedenkrát zle zatopili domácí obraně. Přesilovku srdnatým a bojovným výkonem domácí hráči přečkali a naopak udeřili. V čase 54:32 Petr Dvořák za bránou nachází Matějného, který nikým nerušený sám vybruslil před gólmana Unzeitiga a ranou pod břevno navyšuje stav utkání 7:1.
V poslední minutě zápasu ještě zvyšuje skoré prvním zásahem v dresu Bobrů Miroslav Varga, který tak uzavřel konečný stav utkání na 8:1. Valašské Meziříčí se ujímá vedení v sérii 1:0 na zápasy.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Jsme rádi za dnešní výhru, ze zápasu jsme měli trošku obavy, ale naštěstí jsme to zvládli. Za stavu dva nula jsme nepochopitelně přestali hrát, ale naštěstí nás podržel brankář. Orlová pořád kousala, ale v závěru ji došly síly a projevilo se, že máme dobře natrénováno a tím jsme soupeře dorazili. Dnešní výhra je důležitá, ale pořád nás čekaji jěště těžké zápasy a hodně práce abychom do toho vysněného finále postoupili. Ještě jednou bych pochválil Ondru v bráně, který nám dnes chytal vážně parádně.