Po Hodonínu a Technice Brno dokázal doposud poslední tým tabulky sebrat body i Bobrům když ve středečním zápase zvítězil po samostatných nájezdech 2:1. Skvělému brankáři Betincovi ve službách Velkého Meziříčí se podařilo vstřelit pouze jediný gól, v polovině zápasu se prosadil Rostislav Zrník. O výhře domácích po nájezdech rozhodl kanonýr Nekvasil. Bobři mohou toto zaváhání napravit doma v sobotu proti Prostějovu.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 31. kolo, středa 14.1.2009
Velké Meziříčí
2:1sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Bula (Kunstmüller), 66. Nekvasil - 33. Zrník (Dvořák, Vaněček). Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Humpolíček. Vyloučení: 7:9. Diváků: 300.
Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Hajas, Vlašín, Heřmanský, Kochánek - Kunstmüller, Bukáček, Bula, Burian, Nekvasil, Sobotka, Bašnár, Dostál, Troščák, Jánský, Krča, Vrána.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Zrník, Krisl, Starůstka, O.Dvořák, Blažek - Matějný, Dvořák P., Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Glas, Martiník, Varga D. - Varga M., Vaněček, Dědek

V zápase s posledním Velkým Meziříčím byli hokejisté Valašského Meziříčí velkým favoritem. Přestože byl v tabulce rozdíl mezi oběma celky čtyřiceti bodů, byl k vidění velmi pohledný vyrovnaný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Aktivně vstoupili do zápasu hokejisté domácího celku, kteří po několika úvodních šancích otevřeli v 9. minutě skóre zápasu, když se po přihrávce Bukáčka trefil mezi betony Krumpocha Jan Bula - 1:0. Hokejisté Valašského Meziříčí chtěli rychle odpovědět, přesto byli ale spíše domácí byli ve zbytku první třetiny lepším celkem a hosté mohli děkovat brankáři Krumpochovi, že se do kabin odcházelo pouze za stavu 1:0.

Druhá třetina již patřila favorizovanému týmu, který svého soupeře několikrát sevřel v obranném pásmu. Především gólman domácích Betinec byl v určitých fázích hry v jednom ohni a kapituloval až v 33. minutě, kdy tlak Bobrů proměnil ve vyrovnávací branku ranou od modré Rostislav Zrník. Domácí gólman sice puk částečně přibrzdil, zastavit před brankovou čarou ho ale nedokázal. I v posledních minutách druhé části hry měli hosté převahu, vývoj zápasu ale obrátit nedokázali a po čtyřiceti minutách tak na ukazateli skóre svítil stav 1:1.

Ve třetí části hry se sice tři stovky příchozích fanoušků branky nedočkali, přesto byl ale k vidění velmi pohledný hokej. Plno práce měli především oba gólmani, kteří několikrát ukázali své kvality. Zápas posledního Velkého Meziříčí s vedoucím Valašským Meziříčím tak dospěl do prodloužení.

I během nastaveného času se fanoušci nenudili, po úvodním náporu domácích převzali iniciativu Bobři a hokejisté HHK mohli nakonec děkovat svému brankáři Betincovi, který v úplném závěru hry předvedl několik klíčových zákroků.

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Hned v první sérii proměnil domácí Karel Nekvasil a jeho branka se nakonec stala tou rozhodující. Domácí gólman totiž za svá záda nepustil žádný ze tří soupeřových nájezdů a utkání tak skončilo 2:1 pro domácí.