Z Bobří hráze odjíždí jako vítěz Poruba

Ve velmi vyostřeném duchu se neslo utkání dvanáctého kola ligy mezi Bobry a hostující Porubou. Meziříčští se dostali zásluhou Jana Podešvy do vedení, které ale ve druhé třetině získali na svou stranu Ostravané, další gól v brance Čecha z hokejky Davida Vargy už vítězství Poruby neohrozil. Utkání bohužel poznamenaly výkony sudích, se kterými nebyli spokojeni jak domácí tak i hosté, což mělo za příčinu hned několik zraněných hráčů.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 12. kolo, sobota 22.10.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Poruba
2:5
(1:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Podešva (Martiník, Pořický), 31. Varga D. (Varga M.) – 17. Zachar (Smrčka, Jáchym), 22. Zachar (Jáchym), 24. Smrčka (Zachar), 30. Zachar (Tichý, Jáchym), 47. Sedlář (Puškár, Flašar). Rozhodčí: Malota – Blaha, Holibka. Vyloučení: 10:6, navíc Seidler 5+OK, Slavík OT, Sršeň OK (všichni POR). Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 574. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Valašské Meziříčí: Čáp (24. Plšek) - Chroboček, Žabčík, Mikel, Nedbálek, Báchor, Vydra, Štědrý - Dvořák (A), Kývala, Brunec (A) - Pořický (C), Martiník, Podešva - D. Varga, Hlaváč, Mir. Varga - Kubo, Studený, Baroš
Poruba: Čech (Kubáň) - Slavík, Puškar, Flašar (A), Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamik - Ballner, Kafka, Smrčka, Sysala, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček. Zachar (C), Tomčák

Utkání odstartovala obě mužstva naplno, a i přes mírnou převahu Poruby se střílelo na obě branky. K radosti domácího publika šli Bobři jako první do vedení, což byla zásluha Jana Podešvy, který dorážel kotouč do odkryté klece. Chvíli poté, co si Bobři odkroutili první oslabení přišel jeden ze zlomových okamžiků utkání, kdy byl za faul na Zbyňka Žabčíka potrestán pěti minutami a osobním trestem do konce utkání Petr Seidler. Bobři si několik šancí v přesilovce vytvořili, ale v jejím průběhu se následně vylučovalo i na straně Valachů, a tak se počty na ledě srovnaly. Ostravanům se velmi dařilo v rychlých kombinacích před bránou a jednu z nich využili v sedmnácté minutě, kdy se prosadil za záda Čápa David Zachar. Úvodní třetina tedy skončila za stavu 1:1.

Prostřední perioda patřila ze začátku jednoznačně Porubě. Ve dvaadvacáté minutě poslal v přesilovce hostující celek do vedení střelec první branky David Zachar a následným gólem měnil skóre na 1:3 Marek Smrčka, jenž našel místo nad betonem Čápa. Pro mladého gólmana to byl poslední okamžik na ledě, a po navazujícím time-outu Davida Handla šel mezi tři tyče Lukáš Plšek. Přesně v polovině klání ještě více překazil naděje domácích David Zachar, který zkompletoval svůj hattrick a donutil poprvé tahat Plška puk z brány. I svou čtvrtou brankou trestali Severomoravané vyloučení domácího hráče. Rozdíl tří branek však nesvítil na tabuli příliš dlouho. Minutu poté alespoň lehce zdramatizoval již tak dost vyhrocený průběh David Varga, který se prosadil střelou do růžku Čechovy svatyně.

Druhou půli utkání nezvládali hráči psychicky, o což se největší měrou zasloužili rozhodčí, jejichž výroky poškozovaly oba mančafty. Největší šarvátku pak rozpoutal Dvořák se Slavíkem, který mstil předcházející zákrok na Tomáše Jáchyma, jenž byl odvezen do nemocnice. K tomu všemu byl vykázán mimo střídačku hostující trenér Sršeň. Ani poté, co hříšnici seděli na trestných lavicích, neubývalo tvrdých osobních soubojů a menších slovních potyček. Poslední ránu zasadil domácím Marek Sedlář svým gólem ve 46. minutě utkání, a to ve chvíli, když hráli Bobři ve třech hráčích.

Emočně vypjatý duel tak skončil pro domácí neuspokojivým výsledkem 2:5.

Radim Dvořák (asistent trenéra HC Bobři): "Dá se říci, že dnes k nám přijel nejtěžší soupeř v soutěži, a my jsme na ledě podali maximum. Velká škoda neubráněných oslabení. Klukům se určitě nedá upřít bojovnost, a to že i za nepříznivého stavu hráli v plném nasazení až do konce. V normálně vedeném utkání bychom odehráli celou první třetinu v přesilovce. Smutné je, že sudí v tomto tragicky nastaveném výkonu pokračoval i po zbytek zápasu, a to vědomím a sdělením hráčům a trenérům, že utkání nezvládá. Je smutné, že tohle se vůbec mohlo stát, zároveň doufám, že podobný výkon už nezažiji."