Valaši ve velmi vyrovnaném utkání nakonec dokázali urvat vítězství za všechny tři body na svou stranu. Po vítězství proti Orlové tak zapisují výhru i ve druhém po sobě jdoucím zápase a nadále drží první místo skupiny Východ. Bobři navíc nadále drží neuvěřitelnou formu na Bobří hrázi. I po dnešku totiž platí, že jediným, kdo si z Valašska letos odvezl body, zůstává Opava.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, sobota 3.11.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Pelhřimov
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Žák (Seidler, Vaněk), 55. Baroš (Žák, Dvořák) – 9. Hadrava Martin. Rozhodčí: Held – Vengřín, Hranoš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Báchor, Váňa, Žák, Baroš, Hryciow, Holiš, Kamas – Pořický, Brunec (C), Daněk (A) – Vaněk, Dvořák, Seidler – Dalajka, Martiník (A), Andris – Kuchařík, Peška, Dubnický.
Pelhřimov: Holík (Holata) – Kohút, Pospíchal, Oščádal, Port, Kasalý (C), Rašín – Pigl, Martin Hadrava, Marek Hadrava – Vysloužil, Heinrich, Kadlec – Patočka, Votápek (A), Siřiště.

Do úvodu utkání vstoupily oba týmy se vší opatrností, čemuž odpovídaly první minuty na Bobří hrázi. Valaši se během prvních deseti minut hry navíc dostali třikrát do oslabení, které ale naštěstí soupeř nedokázal potrestat. Trest ale přišel v osmé minutě při hře pět na pět po zbytečné ztrátě kotouče před Slovákem, které využil Martin Hadrava a ranou pod vyrážečku Slováka poslal svůj tým do vedení - 0:1. Bobři se srovnání dočkali po čtyři minuty později. Lední Medvědi zaspali při střídání a nechali svého soupeře ujet do přečíslení tři na jednoho, na jehož konci byl Michal Žák s jeho pumelicí pod horní tyč - 1:1. Zbytek průběhu první části přinesli více šancí na straně domácích, další branka už ale na Bobří hrázi v první periodě k vidění nebyla.

Začátek druhé třetiny byl ve znamená dvou trestů na obou stranách. Ani hra čtyři na čtyři ale nenapomohla vstřelené brance. Po konci obou přesilovek začali být více brusliví hráči Ledních Medvědů a byli všude o krok dříve než Bobři. To vše se ale změnilo přesně v polovině duelu, kdy otěže utkání převzali svěřenci trenéra Weintritta a začali právě oni zasypávat Holíka jedním pokusem za druhým. Celkem jich za druhou část na brankáře Pelhřimova vyslali sedmnáct, ani jedna z nich ale neznamenala gólovou radost. Té se nedočkali ani hosté, a tak se i po druhé periodě odcházelo do šaten ze nerozhodného stavu.

Úvod poslední třetiny začal nepřesnostmi na obou stranách. Postupem času si začaly oba týmy vytvářet chvilkové tlaky, z žádného z nich ale nepřišlo nijak velké ohrožení ať už jedné nebo druhé branky. S přibývajícím časem začalo být čím dál více zřejmější, že o vítězí pravděpodobně rozhodne jediná branka. K té měli velmi blízko pelhřimovští osm minut před koncem, když nastřelili tyč Slovákovy klece. Neproměnění velké šance mohli Lední Medvědi litovat o dvě minuty později ještě více. Vojtěch Baroš stál totiž v přesilové hře ve správný čas na správném místě a dokázal tečovat Žákovu ránu od modré tak akorát, aby puk zapadl do sítě soupeřovy svatyně - 2:1. Pelhřimov to ještě v závěru zkoušel v šesti, ani tato herní situace však nic nezměnila na tom, že všechny tři body zůstaly na Bobří hrázi.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnešním zápasem jsme se protrápili, ale důležité je, že jsme sebrali tři body. Mančaft dostal jeden den volna navíc a v úterý se začneme připravovat na sobotní utkání s čistou hlavou.

Marek Melenovský (HC Lední Medvědi Pelhřimov): Byl to hokej nahoru dolů. Když se šlo do třetí třetiny za stavu 1:1, bylo to o tom, kdo ten gól dá. Bohužel my jsme dali se samostatného úniku tyčku a soupeř nastřeleným pukem na bránu a tečí v závěru přesilovky dosáhl gólu. Nám se ty zápasy takhle opakují pořád dokola. Ty závěry prostě nezvládáme a ty body nám utíkají. Říkáme si to, ale bohužel se zatím nic nezměnilo.