Ubojované derby za 3 body! Valaši udolali Velmez

Valašské Meziříčí dokázalo odpovědět na poslední porážku v Havířově a vrací se na vítěznou vlnu. S Velkým Meziříčím na domácím ledě to byl boj od první do poslední minuty, svěřenci trenéra Plška jej ale dokázali dovést do tříbodového vítězství, další utkání sehrají Bobři znovu doma již ve středu proti Novému Jičínu.
2. liga - Východní konference 2022/23, 19. kolo, sobota 26.11.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Velké Meziříčí
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Bachánek (Finsterle, Andris), 50. Pokorný (Křivohlávek, Vávra) – 29. Trnka (Slabý, Doležal). Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Bartek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 236. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Valašské Meziříčí: Slovák (Růžička) – Gréč, Hanák, Ďurkáč, Riedl, Holiš, Sviták, Liss – Kozubík, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Andris, Bachánek, Finsterle – Martinec, Vavřík, Pětník – Pokorný.
Velké Meziříčí: Juda (Slavíček) – Ambrož (C), Slabý, Sedláček, Švejda, Koželuh, Vlašín (A), Trnka – Juráň, Vedral, Strnad, Oščádal, Báňa, Burian, Hasoň, F. Střecha, Doležal, Křenek (A).

Opatrnější vstup do utkání se začínal pomalu odšpuntovávat okolo páté minuty, kdy si Valaši začali tvořit první dobré šance, ani Hanákovy nebo Křivohlávkovy pokusy se ale gólově neujaly.

Své příležitosti si i díky přesilovým hrám vytvořili hráči Velkého Meziříčí, ani oni však do hvizdu ukončujícího první periodu nedokázali dostat kotouč za brankovou čáru.

To ale změnil v sedmé minutě druhé třetiny Adam Bachánek, který byl nejdůraznější ze všech v předbrankovém prostoru a doklepnul puk za bezmocně ležícího Judu na několikátý pokus do brány poprvé v zápase.

Netrvalo ale ani tři minuty a hosté srovnali stav utkání. Aleš Trnka si skvěle vyčekal prostor pro střelu z levého kruhu a propálil Slováka na vzdálenější tyč. Jeho rána se ale také v prostřední periodě stala poslední brankovou.

Bojovné utkání pokračovala i ve třetí třetině duelu. Domácí Valaši měli více ze hry dopředu, nedařilo se jim ale najít recept na neprostupnou obranu hostí. Jejich obranný blok zlomil až v polovině periody Dominik Pokorný, ten z ideálního prostoru pro střelu z mezikruží dostal nahrávku přesně na hokejku a dělovkou jako pravý kanonýr propálil bezmocně se přemísťujícího se Judu.

Valašské Meziříčí už dokázalo zbytek třetiny nejtěsnější možný rozdíl ubránit a získat tak cenné tři body na svou stranu.