V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři nadále pokračují v nepříliš povedených výkonech a už popáté v řadě nedokázali naplno bodovat. Přestože v dnešním utkání proti Technice Brno vedli po dvou třetinách o dvě branky, nepovedlo se jim tento náskok udržet a vyrovnávací gól si dokonce srazili do brány sami. V utkání, které musely rozhodnout samostatné nájezdy, se jim alespoň povedlo urvat bod navrch, když jediným úspěšným střelcem byl Robin Bacul. Ztráta na 8. místo se tak opět o jeden bod navýšila.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 25. kolo, sobota 11.12.2010
Technika Brno
4:3sn
(1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Balga (Varga Martin, Matějný), 27. Martiník (Kostelňák, Balga), 28. Matějný (Palík, Blažek), rozhodující sam. nájezd Bacul R. - 6. Rajnoha (Nekvail), 41. Brzobohatý (Benýšek, Odehnal), 57. Benýšek (Odehnal). Vyloučení: 6:5. Průběh utkání: 0:1,3:1,3:3,4:3.
Valašské Meziříčí: Vlachýnský ( Popovič ) - Bacul L., Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Kostelňák, Martiník, Matějný, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga D., Varga Mir., Vašut, Winchester
Technika Brno: Jirkův (Novák) - Habrovec, Košecký, Zapletal, Babic, Žalud, Strýček, Vojsovič, Mráz, Bělohlávek, Jelínek, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Rajnoha, Nekvasil, Kaňkovský, Šedý, Šrámek

Po dvou porážkách na ledě soupeře měli domácí Bobři v dnešním utkání s Technikou Brno jednoznačný a jasný úkol. Zvítězit konečně za tři body. Že to nebude cesta lehká se mohli Bobři přesvědčit již v prvních minutách hry, kdy nebezpečně zahrozili hostující Benýšek společně s Odehnalem. Domácí brankář Vlachýnský však byl pozorný a nepřipustil změnu stavu utkání. Po krátkém „oťukávání“ obou brankářů se hra trošičku přiostřila. Běžela šestá minuta utkání a hostující Technika se ujala vedení v podstatě z ničeho nic. Na brankáře Vlachýnského letěla neprudká střela, domácí brankář však chybně puk vyrazil, kde již čekal osamocený Kamil Rajnoha a poslal tak hosty k údivu domácích do vedení. 0:1. Po vstřelené brance se Bobři pokoušeli ohrozit několikrát hostujícího brankáře Jirkůva, ten však Brno držel nad vodou. V krátké chvíli po sobě měli možnost hostující hráči hrát zkrácenou přesilovku pěti proti třem, když za své fauly pykaly Martiník a Dvořák. Domácí hráči však oslabení uhráli dobře a nedovolili soupeři zvýšit stav utkání. V další části první třetiny bylo vidět hodně nepřesností na obou stranách. Bobrům se nedařil především přechod do útoku a jeho setrvání v útočném pásmu. Ve 12. minutě utkání však domácí Bobři dokázali vyrovnat. Róbert Balga se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Jirkůvem a takovým „padáčkem“ poslal střelu za brankovou čáru 1:1. I přes vyrovnání však hostující Technika dokázala stále držet krok s domácími a vytvářela si nadále své šance, které však bravurně kryl Václav Vlachýnský. Do konce první třetiny se již skóre, ani výraznější šance nevyskytly, soupeři se rozcházeli do šaten s nerozhodným výsledkem.

Do druhé třetiny mohli lépe vstoupit domácí, jejich snahu o vstřelení druhé branky překazil až na poslední chvíli zásah hostujícího obránce, napříč brankovištěm, kde stál zcela osamocený domácí útočník. Hned na to měl velkou možnost a příležitost Lukáš Bokroš, ale nedokázal prostřelit exmeziříčského brankáře Jirkůva, který odváděl v brankovišti velice slušnou práci. Poté přišlo na řadu několik vyloučení, na obou stranách, především domácí přesilovky dělají samotným Bobrům potíže s jejich využitím. Ve 27. minutě utkání však již byl hostující brankář konečně překonán. V nabízené přesilové hře přihrál přesně z rohu David Kostelňák na číhajícího Onřeje Martiníka, pro něhož stačilo nastavit hůl a dorazit puk za bezmocného Jirkůva 2:1. Domácí hráče branka očividně zvedla, hra byla plná osobních soubojů, krásných momentů a nadšení. Bobři svého soupeře tlačili. O minutu později přišel z avizovaného tlaku další gól domácích. Po opětovné skrumáži před Jirkůvem se puk odrazil k Michalu Palíkovi, který jej posunul na technicky velice zdatného Jana Matějného a ten prostřelil Jirkůva potřetí. 3:1. Po vstřelených brankách se domácí dále tlačili do svých šancí. Velkou možnost, samostatný únik spálil Ondřej Tatarčík, který zkoušel prostřelit nadvakrát Jirkůva mezi betony. Marně. Domácí i přes další vyloučení, oslabení však již nepřipustili změnu stavu utkání a odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením.

Kdo si však myslel, že se třetí třetina bude jen dohrávat, musel se hodně mýlit. Hostující Technika se vzepřela k náporu a bylo vidět, že svou kůži na ledě nedá lacino. A to, co všichni domácí nechtěli, se 50 vteřin po vhazování stalo skutečností. Benýšek v úniku vystřelil, jeho střelu Vlachýnský vyrazil před sebe, kde byl zcela osamocený Michal Brzobohatý a snížil na rozdíl jediné branky 3:2. Domácí vstřelený gól jako by uspal a hráči hájící meziříčské barvy čím dál více vyráběli zbytečné individuální chyby. Krásné sólo poté přes celé hřiště představil divákům Robin Bacul, jeho následná tvrdá střela však již našla cíl pouze ve hrudi Ondřeje Jirkůva. Bobři chtěli svůj stav zvýšit, Technika se dobře bránila a vyrážela k nebezpečným únikům a přečíslením. V 51. minutě utkání měl velkou šanci opět Lukáš Bokroš, který se dostal sám před Jirkůva, jeho bekhendová střela však místo mezi betony a chrániči do prázdné sítě nenašla. S přibývajícím časem se na hřišti začalo více přitvrzovat a rozhodčí Jeřábek musel krotit emoce na obou stranách. Domácí měli rozhodně více brankových šancí, bohužel je nedokázali přetavit ke kýžený čtvrtý gól. Každého v ten moment určitě napadlo přísloví“ nedáš – dostaneš“, které se ani tentokrát nemýlilo. U brány Vlachýnského vznikla nepřehledá situace čtyř hráčů a jejich boj o kotouč skončil sražením puku do vlastní sítě. Jako autor byl označen hostující Benýšek 3:3 Domácí již sílu na odpověď a tři body do konce třetí třetiny nenašli. Škoda zápasu, které měli domácí velice dobře rozjeté a rozehrané.

Nastalo pětiminutové prodloužení, ve kterém upřímně měli možnost rozhodnout ve svůj prospěch hosté. Ani prodloužení nerozhodlo o majiteli bodu navíc, ke slovu se tedy dostaly samostatné nájezdy.

Za hosty neproměnil ani jeden ze tří hráčů, domácí byli úspěšnější a zásluhou Robina Bacula vybojovali bod navíc. Bobři tak sice zvítězili nad svým soupeřem , nicméně získané jen dva body namísto tří je upřímně v dnešním zápase ztrátou.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Je to škoda, vedli jsme 3:1, máme dva nepodařené zápasy za sebou. Vedeme a hned v první minutě třetí třetiny dostaneme při konci oslabení gól, špatný gól. Celkově jsme dostali dneska jenom špatné góly, stále je to to samé, máme hodně šancí, příležitostí a v tu chvíli, kdy potřebujeme, tak ty góly nedáme a to nás sráží, začneme se bát o výsledek a děláme individuální chyby, které teďka rozhodují naše zápasy, takže je to tím, že tady chybí ta psychická pohoda, co se týká koncovky a zakončení! Větší tragédie by byla, kdybychom se do těch příležitostí nedostávali, ale dostáváme se do nich, my je neproměňujeme a to nás sráží, je to třetí zápas po sobě. Ale jak říkám, aspoň, že jsme zvládli ty nájezdy dneska a uvidíme, třeba se to zlomí zrovna tom Šumperku, který je první a s těma lepšíma doufám, budeme hrát lépe, jelikož tomu vždycky tak bylo, tak věřím, že se to otočí a určitě je stále o co hrát, hrajeme o playoff, takže bych to vůbec neviděl tak černě, škoda jednoho bodu, ale berme to optimisticky, je tady nějaká krize, zejména střelecká a já věřím, že se to zlepší v příštím zápase!