Skvěle, skvěle, skvěle! Bobři využili mečbol získaný na ledě soupeře z předchozího utkání a ve své domovině ukončili čtvrtfinále s Plameny druhým nejrychlejším možným způsobem. Celkové vítězství v sérii v poměru 3:1 je pro pro celé Valašského Meziříčí proti jasnému favoritovi čtvrtfinále nádherným úspěchem. Na svého soka pro semifinále si družina Jiřího Weintritta bude muset počkat do neděle, kdy budou ukončeny všechny zbývající série skupin Jih a Východ.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, pátek 8.3.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Vaněk (Váňa), 16. Dvořák (Báchor), 35. Žák (Dvořák), 43. Dvořák – 33. Čermák (Wasserbauer, Panna), 42. Čermák (Wasserbauer, Panna). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:6, navíc Stehlík (ZNS) 10 min. OT (zásah do oblasti hlavy a krku) a Fojtík (VAL) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 491. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Rudl, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Brunec (C), Fojtík, Andris, Vaněk, Peška, Pořický, Seidler, Kuchařík, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka.
Žďár nad Sázavou: Loubal (Sláma) – Kolda, Černohorský, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka (A), Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík (A), Panna, Wasserbauer.

Opatrnost na obou stranách s vědomím důležitosti utkání byla patrná od samého počátku utkání. Šancí však začala postupem naskakujících minut přibývat a diváci ve Valašském Meziříčí se v polovině osmé minuty dočkali první vstřelené branky. O tu se postaral po závaru před Loubalem Rostislav Vaněk, když se mu z mezikruží podařilo prostřelit brankáře Loubala poprvé v zápase po skvěle odvedené práci Kuchaříka v útočném pásmu. Po inkasované brance začaly být ale paradoxně o něco aktivnější na puku žďárští, ke vstřelené brance je to ale nepřivedlo, nepřesná rozehrávka totiž zlobila svěřence trenéra hostí po celý zbytek první periody. V polovině šestnácté minuty byl navíc vyloučen Stehlík na dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku, čehož Bobři využili k navýšení svého vedení. Hned na začátku přesilovky tečoval naprosto milimetrově přesně nahození Báchora Petr Dvořák, a dodal tak Valachům opět o něco více klidu na hokejky. Zbytek periody už žádnou další vyloženou šanci nenabídl, a tak se do šaten odcházelo za dvoubrankového vedení domácích.

Minimálně první polovina prostřední třetiny patřila více hostům ze Žďáru nad Sázavou a hlavně díky brankáři Slovákovi zůstávalo skóre dlouhou dobu nezměněno. Gólman domácích tasil ze svého repertoáru jeden excelentní zákrok za druhým a začínal střelce Plamenů přivádět k šílenství. Prokletí domácí svatyně se hostům podařilo prolomit na konci třicáté třetí minuty, když si Bobři nepohlídali postavení Davida Čermáka před brankou, který pohodlně snížil náskok Valachů na jedinou branku. Bobři si však první gól ve své kleci nenechali líbit a o necelé dvě minuty později bylo na Bobří hrázi opět veselo. Michal Žák si našel ideální prostor v útočném pásmu ke své střele, kterou naprosto přesně trefil prostory, které potřeboval. Loubal byl překonán potřetí v zápase a dvoubrankové vedení vydrželo Bobrům opětovně až do konce třetiny. I po té druhé tak odešli do své šatny s náskokem dvou branek.

Úvod závěrečné periody byl ve znamení gólů na obou stranách. Žďárským se znovu podařilo snížit, když svou druhou branku v zápase přidal po nedůrazu obrany soupeře a skvělé práci David Čermák. Valaši ale stejně rychle jako u prvního gólu soupeře reagovali brankou na druhé straně. Petr Dvořák využil svého důrazu před brankovištěm a dostal puk po minutě a několik sekundách od branky soupeře kotouč za záda Loubala počtvrté v zápase. S přibývajícími minutami začalo časté vylučovaní na obou stranách a emoce začínaly gradovat. Uklidnění na ledě přišlo paradoxně po konfrontaci fanoušků Plamenů s domácím kotlem, díky kterému se pár chvil nehrálo. Bobři si už v závěru pohlídali své dvoubrankové vedení do samotného konce a mohli začít oslavovat postup do semifinále Druhé ligy.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Sehráli jsme klasickou sérii play-off. První zápas byl vyrovnaný a o jedné chybě, kterou jsme nakonec udělali my a duel tak ztratili. Jako klíčové v celé sérii vidím druhé utkání, které na našem ledě bylo absolutně vyrovnané a my je dokázali převrátit na naši stranu v prodloužení. Před třetím utkání jsme nepracovali na herním projevu ale na hlavách kluků. To se nakonec projevilo i v zápase, který jsme jednoznačně vyhráli. Čtvrté utkání byl znovu boj o každou píď ledu. Začátek utkání byl poznamenaný naší velkou nervozitou, že bychom si na ten úspěch mohli šáhnout. Důležité bylo, že jsme pokaždé dokázali zareagovat na gól soupeře, a utkání jsme s celou sérií dovedli do vítězného konce. Je to pro malý klub velký úspěch, protože Žďár byl silný soupeř. Zítra ráno potrénujeme, v neděli si odpočineme a začneme se připravovat na dalšího soupeře.

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Série byla taková jaká byla. Třetí zápas doma nám nevyšel ve druhé třetině a i toho štěstí nám pochybělo. To samé se opakovalo v posledním zápase, kdykoliv jsme se dostali na kontakt, tak soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Markantní rozdíl byl asi v přesilových hrách. Bobři v těch přesilovkách byli opravdu nebezpeční a nám se moc nepovedly. Zlomovým byl asi třetí zápas na domácím ledě, kde by se mělo vyhrávat, nicméně my jsme sem jeli s tím, že to vrátíme zpátky, uděláme pro to všechno ale nestačilo to. Musím pogratulovat soupeři, který hrál velice organizovaně s výborným brankářem v zádech, takže jim přeji, ať dojdou co nejdál.