Kopřivnické prokletí zlomeno! Bobři nasázeli Tatře pět branek
středa 6.2.2019 | Richard Müller |

Od postupu Kopřivnice do druhé ligy čekali Bobři čtyři sezóny na to, aby dokázali tohoto, již tradičního, rivala na jeho území porazit. Dnes se jim to konečně povedlo a výhru si užili se vším všudy. Hráči Tatry schytali od svěřenců kouče Weintritta pět gólů a Bobři díky tomu odskočili v tabulce na rozdíl sedmi bodů.

37., středa 6.2.2019
HC TATRA Kopřivnice1:5(0:3, 1:0, 0:2)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 28. J. Mach (Suchý) – 7. Andris (Jenáček, Vávra), 8. Hořanský (Martiník, Fojtík) 15. Hořanský (Žák, Fojtík), 44. Seidler (Vaněk, Žák), 52. Vávra (Pořický, Andris). Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 869. Střely na branku: 19:27. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, Imrich, Ficek, Zuzaník, Puškár, Bail, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach (C), M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Kamas, Jenáček, Rudl, Holiš, Weintritt, Báchor, Žák – Hořanský, Brunec (C), Fojtík, Vaněk, Vávra, Pořický, Seidler, Andris, Kuchařík, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka.

Komentář k zápasu

Autor: Richard Müller

Bobři vstoupili do zápasu velmi aktivně a domácí gólman Hromada měl plné ruce práce. Sympatickým snažením se projevoval především nově složený třetí útok a jejich práce přinesla ovoce v 7. minutě, kdy tečoval kotouč do brány Tomáš Andris.

O minutu později odskočili Valaši do vedení 2:0 zásluhou Adama Hořanského, kterému se povedlo protlačit puk za Hromadovy záda. Ten samý střelec dostal Bobry do trháku v 15. minutě a do kabin šli hosté s klidným vedením 3:0.

V průběhu druhé části srovnala Kopřivnice krok a dokázal potrápit Michala Šurého v bráně hostí. Jejich důraz byl naplněn ve 28. minutě. Jakub Mach našel prostor mezi betonem a tyčí, čímž snížil skóre duelu na 1:3.

Třetí třetinu vzali Bobři zodpovědněji. Po pohledné kombinace Tomáše Andrise a Jakuba Pořického napálil puk pod horní tyč Petr Seidler a hned měli modrobílí na hokejkách větší klid. Posledním střeleckým zápisem zápasu se blýskl Tomáš Vávra, jemuž nedělalo problém zamířit přesné do rohy Hromadovy brány a zajistit svému mužstvu vítězství ve vysokém poměru 5:1.