Už před začátkem zápasu bylo jasné, že na Bobry vytasil Nový Jičín velmi silný kádr. Valaši drželi s hostujícím celkem vyrovnanou partii a první gól přišel až ve 25. minutě zápasu, kdy se trefil novojičínský Novotný. Bobři dokázali utkání otočit na svou stranu zásluhou Stanislava Báchora, pro něhož to byla první branka v dresu Bobrů a vítězného střelce Michala Hlaváče. Po velmi emočně vypjatém závěru nakonec brali domácí těsné vítězství 2:1.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 32. kolo, středa 11.1.2017, Valašské Meziříčí
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Báchor (Studený, Dvořák), 45. Hlaváč (Dalajka, Pořický) – 26. Novotný (Bahounek, Gebauer). Rozhodčí: Vrba - Kleprlík, Linhart. Vyloučení: 8:6, navíc Sonnek OT, Zdeněk OT+OK, Slovák OK (vš. NJI). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Varga Mar., Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický (C), Kubo, Brunec (A), Dvořák (A), Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Studený
Nový Jičín: Iláš (Slovák) – Stránský, Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut (C), Dresler, Cabák – Gebauer, Samiec, Christov, Málek, Zdeněk (A), Irgl, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Bednář, Novotný (A), Uhlár

První třetina začala velmi opatrně a nejvíce výrazný na ledě byl sudí, který přísně vylučoval novojičínské hráče. Úvodní desetiminutovka zápasu přinesla jen šest střel na bránu a více aktivity mohli fanoušci vidět až ke konci třetiny. Do největší příležitosti domácích se dostal po přihrávce Tomáše Brunce osamocený Josef Fojtík, ale ten nedokázal puk zpracovat, tudíž odkrytá část brány nebyla ohrožena. Ještě před odchodem do šaten hrál Nový Jičín přesilovku proti třem hráčům, avšak v tomto případě zase dokázal podržet Valachy gólman Lukáš Plšek.

Bobři na začátku druhé třetiny opravdu zabrali a drželi si kotouč na svých hokejkách, z čehož pramenilo i několik pokusů na jičínského Iláše. Ve dvacáté páté minutě se však z ojedinělé šance prosadil Dominik Novotný, a to Bobry srazilo. Hra se následně srovnala, ale stále více střel plodili domácí.

V posledních dvou minutách druhé třetiny se chopili Bobři příležitosti přesilovky na výbornou. Po střele Václava Studeného zasunul puk za brankovou čáru Stanislav Báchor, pro něhož to byla premiérová branka za Bobry. Před závěrečnou dvacetiminutovkou byl tak stav vyrovnaný 1:1.

I třetí třetina pokračovala podobně. Ve 45. minutě se Bobři dostali do útočného pásma a Michal Hlaváč poslal na bránu přízemní střelu, jež zajistila domácímu mužstvu těsné vedení. Hned po chvíli měl obrovskou šanci ještě v samostatném úniku Petr Dvořák, jenže toho vychytal reflexivním zákrokem Iláš.

Závěr celého klání byl velmi vyostřený a trestné minuty se střádaly na obou stranách. Nový Jičín ještě v posledních vteřinách zkoušel hru bez gólmana, a po celou dobu jeho hráči okupovali prostor před Plškem, jemuž se však povedly všechny střely zastavit. Po vyhroceném konci se mohli radovat z těsného vítězství domácí Bobři.