Poslední přípravný duel Valachům v Kopřivnici nevyšel. Svěřenci trenéra Doboše přesto odvedli na ledě Tatry výkon, na základě kterého se můžou odrazit tím správným směrem do ostrého startu ligové sezóny proti Hodonínu. Důkazem budiž prohra o jediný gól a stejné skóre jako proti Opavě v předposledním přátelském klání.
6. kolo, čtvrtek 10.9.2020, Zimní stadion Kopřivnice
Kopřivnice
3:2
((1:0, 1:1, 1:1))
Branky a nahrávky: 19. Sluštík (Pokorný, Hromada), 32. M. Mach, 56. J. Mach (Daron) – 24. Kuchařík (Holiš), 58. Finsterle (Kobylík, Slovák (Ú)). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Marek, Krzak, T. Fojtík, Štěpánek, Bail, Bartošák, Mituchovič – J. Mach, Kofroň, Daron, Pokorný, Sluštík, F. Fojtík M. Mach, Velecký, Wolf, Žemba.
Valašské Meziříčí: Málek (Slovák) – Žák, Báchor, V. Pernický, Kobylík, Holiš, Hajda – Kamas, Urban, Kuchařík, Andris, Pořický, Slovák, Stodůlka, Vavřík, Finsterle.

Do první třetiny vstupovaly oba týmy stejně rozvážně, k první velké šanci zápasu se dostal mladý útočník Bobrů Daniel Stodůlka, který si najížděl z pravé strany na bránu, na dorážku však jeho hole nedosáhla. Kopřivničtí se poté dostali k několika možnostem zakončit, všechny střely však gólman Jakub Málek pohotově kryl. Na jednu z nich už ale nestačil a tak první gól zápasu vsítili právě domácí, kterým se podařilo využít početní výhody.

Druhá část hry byla o něco svižnější. Svěřenci trenéra Doboše si i přes stoupající tlak domácích dokázali vytvořit několik šancí, až se jim zásluhou Šimona Kuchaříka podařilo srovnat, ten vystřelil rychlou střelu z první a přesně trefil pravý horní roh Hromadovy klece. Do vedení se poté ale dostala opět Kopřivnice, když se brankáři Málkovi nepodařila rozehrávka z prostoru u brankoviště, toho využil najíždějící protihráč a zakončil rychlou střelou do odkryté brány. Jejich svatyni už poté výrazně ohrozil pouze obránce Michal Žák, jehož pokus na poslední chvíli skončil v lapačce domácího gólmana.

Poslední třetina se nesla v podobném tempu jako ta předešlá, jednu z velkých šancí Valachů vytvořil Stanislav Báchor přihrávkou na najíždějícího Lukáše Finsterleho, tomu ale puk nesedl a bránu domácích těsně minul. Necelých pět minut před koncem Bobři zaváhali a Kopřivnice se radovala potřetí. O dvě minuty poté ještě dokázal Finsterle snížit na rozdíl jediné branky. I když to poté ještě Valaši zkoušeli v šesti bez brankáře, dorovnat se jim už nepodařilo.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes jsme skládali tým na poslední chvíli, máme nějaké absence a na hře to bylo vidět. Po první třetině mohlo být ze strany soupeře rozhodnuto, ale Jakub Málek dnes chytal svůj velký zápas a tým v mnoha případech podržel. Od druhé třetiny se hra trochu vyrovnala, sportovně musím však uznat, že Kopřivnice byla v této sestavě jaké hrála nad naše síly. Nejvíc mě mrzí ale jedna věc, a to že i když máme mladý tým, ve hře chybí větší agresivita a bruslení.