Město je hlavním partnerem hokeje a komunikace mezi klubem a městem je velmi důležitá, říká nový předseda klubu, Tomáš Vašica
úterý 23.5.2017 | redakce |

Město je hlavním partnerem hokeje a komunikace mezi klubem a městem je velmi důležitá, říká nový předseda klubu, Tomáš Vašica

Přinášíme Vám předsezónní rozhovor s panem Tomášem Vašicou. Ten se stal na květnové členské schůzi novým předsedou klubu HC Valašské Meziříčí 2005, z.s. Zároveň je i zastupitelem města Valašské Meziříčí a řídí úspěšnou obchodní firmu. Jaké jsou jeho vize na další chod klubu a vyhlídky na příští hokejový ročník všech kategorií Bobrů?

Působíte jako člen klubu již dva roky, co Vás vedlo vstoupit do hokeje?
Byl jsem osloven stejně jako další tři zastupitelé města, abych ze své pozice kontroloval chod klubu. Na základě této skutečnosti jsem se následně stal členem zapsaného spolku.

Jak jste vnímal hokejovou sezónu z pozice člena klubu, potažmo diváka v sezóně 2016/2017 jak u mládeže, tak i u „A“ týmu?
Vnímám ji jako povedenou. A to hlavně z hlediska nárůstu mládeže v našem klubu.

Na členské schůzi zapsaného spolku, tedy vlastníka hokejových Bobrů, jste byl zvolen předsedou klubu, jak tento krok vnímáte?
Vnímám to jako velkou důvěru ostatních členů a také velkou zodpovědnost vůči všem co v klubu působí.

Co je podle Vás nyní nejdůležitější činností, kterou se chcete zaobírat před nadcházející sezónou?
Během posledních 14 dní započala letní příprava všech kategorií, takže jsme s kolegy domlouvali vše potřebné, ať to byli trenéři, tělocvičny a další věci. Další významnou věcí je, že se snažíme oslovovat nové potencionální partnery kluby ohledně financí.

Cítil jste i z mimo hokejového prostředí nějaký impuls pro změnu, nebo to bylo Vaše dlouhodobější rozhodnutí převzít místní hokej?
Před minulou schůzí mne kontaktoval pan Zbyněk Šimčík a oznámil mi, že hodlá rezignovat na post předsedy zapsaného spolku a požádal mne, jestli bych tuto funkci po něm převzal, když mne navrhne. Po úvaze jsem s tímto souhlasil, i když jsem věděl, že to nebude vůbec jednoduché.

Jste členem zastupitelstva města, berete to jako svou přednost a možnost ihned operativně reagovat v zastupitelstvu na dotazy?
Určitě. Město je hlavním partnerem hokeje a komunikace mezi klubem a městem je velmi důležitá. Bez podpory města by hokej v našem městě nemohl nikdy fungovat. Za podporu města Valašské Meziříčí jsme velice vděční.

S manažerem klubu, Petrem Dvořákem se velice dobře doplňujete a i dle jeho ohlasů máte obdobný názor na další fungování klubu - je to i důvodem, proč jste přijal post předsedy klubu?
Všechno je o nějaké spolupráci týmu lidí. Petr Dvořák byl určitě jeden z důvodů, proč jsem tuto funkci přijal, protože s ním v klubu komunikuji již více jak rok a myslím, že nám to spolu bude fungovat.

Už víte, jak si budete chtít rozdělit úkoly v rámci efektivního fungování klubu?
Tak určitou představu mám. Již na dané schůzi, kde jsem byl zvolen předsedou, jsem avizoval, že bych rád měl kolem sebe více lidí. Dohodli jsme se, že mými nejbližšími bude Petr Dvořák a šéftrenér mládeže Miroslav Kubo. Už mezi námi proběhly nějaké schůzky a začínáme zavádět nové mechanismy do fungování klubu. Jsem třeba velice rád, že se nám podařilo domluvit s Romanem Čechmánkem, aby u nás působil coby trenér mládeže.

Jak to prozatím vypadá u mládeže, za loňský rok byl nárůst dětí, těší vás to?
To musí těšit každého. Široká mládežnická základna je v každém klubu v jakémkoli sportu tou nejdůležitější. Domnívám se, že právě s příchodem nového trenéra Čechmánka k mládeži nám základna bude stoupat.

Co muži - berete loňské umístění a především herní projev a play-off jako úspěch ve srovnání s minulými 4 lety, kdy se hrálo především o záchranu?
Určitě jsem velmi rád, že se nám podařilo po dlouhé době dostat do play-off a hlavně za to, že se tady hrál znova hezký hokej a začali chodit ve velkém počtu fanoušci.

Určitě by klubu pomohla i přístavba druhé tribuny, o které se již veřejně hovoří a která by poskytla především další zázemí pro mládež Bobrů…
Každopádně. Momentální zázemí zimního stadionu je nedostačující. Chybí zde dostatečné množství šaten pro mládež a další s tím související věci. Další věcí by byla možnost sezení na zápasech, které momentálně není možné. Také si myslím, že by po přístavbě mohla hala být využívána víceúčelověji než doposud, a to jak na sportovní tak třeba i na kulturní akce.

S jakou vizí a cíli vstoupíte do nového ročníku - ať už u mládeže nebo u mužů?
Tak u mládeže pokračovat v tom, co se tady děje již poslední dva roky a co si myslím funguje. Vždy je ale co zlepšovat. U mužů ještě uvidíme na přelomu května a června jak bude rozlosována soutěž. Určitě budeme ale chtít hrát v horní polovině tabulky a play-off by mělo být povinností.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine