Rozhodnuto! Pětikolový systém proti osmi soupeřům
středa 19.6.2019 | Klub |

Rozhodnuto! Pětikolový systém proti osmi soupeřům

Vedení hokejového svazu ve spolupráci s hokejovými kluby odsouhlasili model druhé ligy v následující sezóně. Bude se hrát nově na tři skupiny. Bobři tradičně zůstávají ve skupině Východ, v rámci niž se utkají pětikolově s každým soupeřem.

II. liga se v následující sezóně rozdělí na tři skupiny - Východ, Střed a Západ a celkem bude tedy čítat 27 účastníků. Do nadcházejícího ročníku nezasáhne Orlová, ale ani Český Těšín, který si vybojoval právo postupu z krajského přeboru. Naopak premiérově budou v rámci východní skupiny hrát Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou.

Do play off postupuje šest týmů, z nichž první dva jdou přímo do semifinále. Kvalifikace se vrací ve formátu skupiny tří vítězných týmů, z nichž ten nejlepší zamíří do Chance ligy.

Složení skupin:

Východ: BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

Střed: HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Západ: HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Týmy mezi sebou odehrají pět vzájemných duelů, což v konečném zúčtování znamená 40 zápasů. Za tento model hlasovali i zástupci Bobrů, jimž se předešlý návrh 32 utkání nelíbil.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS