Azet si z valašského ledu odváží všechny body

Hokejisté Valašského Meziříčí se musí smířit s další porážkou v tomto roce. V druhé třetině inkasovali dvě branky, v té poslední sice ještě dokázali po souhře Vávry s Křivohlávkem snížit na rozdíl jednoho gólu, Havířov ale znovu přitlačil a domů si tak veze výhru 1:4.
2. liga - Východní konference 2022/23, 30. kolo, středa 18.1.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havířov
1:4
(0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Vávra (Křivohlávek) – 26. Tvrdý (Haas, Kolarz), 30. Kunc (Kratochvil, Antoníček), 56. Pawliczek (Kolarz), 60. Pawliczek (Mrva, Kunc). Rozhodčí: Čech – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 28:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Valašské Meziříčí: Slovák (Ševců) – Sviták, Báchor (A), Mošnička, Holiš, Kamas, Gabrhelík, Liss – Kozubík, Vávra, Křivohlávek – Andris, Pokorný, Finsterle – Pětník, Vavřík, Martinec – Stodůlka, Martiník, Kuchařík.
Havířov: Šindelka (Šembera) – Mrowiec, Dudáš (A), Kuboš, Kunc, Kolarz (C), Hudec, Ščurek – Pawliczek, Spratek, Kratochvil – Antoníček, Ćmiel, Mrva (A) – Haas, Pavlík, Tvrdý – Pastor, Havlík.

Valaši vstoupili do 30. Kola utkání plni odhodlání, odrazilo se to i na stylu hry, kdy většinu první třetiny měli pod kontrolou a dokázali Havířské trápit. Vyskytla se jim k dobru i jedna přesilová hra, kterou ale nedokázali využít. První třetina končila za stavu 0:0.

Druhá perioda byla odstartována dramatickým únikem kapitána Jana Křivohlávka na branku, který se ovšem nepovedl a střelu zachytila boční síť branky. Do prvních pěti minut třetiny se vešlo i další drama, o které se postaral Jiří Tvrdý a podařilo se mu protlačit puk za záda Jiřího Slováka.

Trefa havířovského útočníka nenechala hráče Valašského Meziříčí chladnými a dali se na prudký útok. Plány jim změnilo vyloučení Lukáše Finsterleho, které nahrálo do noty hráčům Havířova a útočník Marcel Kunc jej proměnili v další, druhý, gól. Valaši se nenechali rozhodit a vrhli se do rychlého útoku, ovšem Stanislavu Báchorovi ani Šimonu Kuchaříkovi pokusy o pokoření soupeřova brankáře nevyšly.

Třetí třetina začala pro Bobry nadějně, když v čtyřicáté páté minutě sedla Tomáši Vávrovi prudká nahrávka od Jana Křivohlávka a povedlo se mu prostřelit brankáře z Havířova. Na domácí straně vzplál plamínek naděje a posunul jejich hranici nedočkavosti po další výhře.

Šťastný konec zde bohužel pro Valašské Meziříčí nenastal. V padesáté páté minutě přidal na konto hostů branku Dominik Pawliczek. Dodal tím Havířovu náskok a skóre nově odskočilo domácím o dvě trefy.

Zbývalo pár minut do konce a domácí vsadili vše na odvolání brankáře a posílení útoku. Převahu ale bohužel nedokázali využít a uhlídat soupeře. Necelou minutu do konce vstřelil do prázdné branky opět Dominik Pawliczek. Zápas končil za nepříznivého skóre pro domácí 4:1.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Jiří Raszka (AZ Havířov): My jsme určitě chtěli odehrát utkání mnohem lépe, než to poslední v Havlíčkově Brodu, které se nám herně vůbec nevydařilo. Myslím si, že se nám to vcelku povedlo. Věděli jsme, že soupeř je na domácím hřišti hodně nepříjemný hlavně v útočné fázi a má dobré přesilovky. Docela se nám to podařilo eliminovat a konečně jsme dali nějaký gól z přesilovky. Nevyužili jsme bohužel více šancí, takže to utkání bylo takové napínavější, ale v důležitých chvílích nás podržel gólman a my jsme poté přidali rozhodující branku na 3:1 a to nám zajistilo vítězství. Jsme za to strašně rádi.