Bobři hostí opavský Slezan, dokáží v odvetě zvítězit?
úterý 16.11.2010 | Michal Václav |

Bobři hostí opavský Slezan, dokáží v odvetě zvítězit?

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři se po vítězném valašském derby opět představí na svém ledě, kde budou hostit celek Opavy. Hokejistům Valašského Meziříčí se první zápas na ledě svého nynějšího soupeře nepovedl a inkasovali celkem šest branek. Proto odveta budou pro Bobry velice důležitá. Ve hře jsou nejen druholigové body, ale také setrvání v pozici zaručují přímý souboj o elitní šestku, znamenající přímý postup do vyřazovacích bojů. Souboj mezi domácími Bobry a hostujícím Slezanem začíná ve středu, 17. listopadu od 18.00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Hokejisté Valašského Meziříčí mají za sebou postupně dvě derby a pokaždé se jim podařilo získat dva cenné body. S Novým Jičínem došlo až na samostatné nájezdy, které rozhodl Jan Matějný. V minulém kole na ledě Vsetína dokázali Bobři obrovskou vůlí, bojovností a nasazením vyhrát gólem Lukáše Bokroše v prodloužení.

Náš nynější soupeř z Opavy hostil nováčka z Uherského Hradiště. Zápas však rozhodovaly až nájezdy, které lépe zvládli domácí opavští hráči a zvítězili v poměru 3:2. Opava se nachází v tabulce na 5. místě s náskokem tří bodů před meziříčskými hokejisty.

Pokud se podíváme na sestavu opavských hráčů vedenou trenérem Karlem Suchánkem, zjistíme, že kádr se před sezonou změnil jen částečně. V obraně je již stálící a vyčnívá určitě zkušený Josef Tichý, který je součástí opavského celku od doby, kdy klub opět naskočil do druholigových vod. Dalšími obránci, kteří se často zapisují do statistik svou produktivitou a zároveň patří i k základním pilířům opavské obrany jsou Radek Tůma a Michal Kukol .

V útoku je pro soupeře velice nebezpečný momentálně nejproduktivnější hráč Slezanu Ivo Kocián, který je i prozatím nejlepším střelcem týmu s 11 brankami. Hned dalším forvardem, na kterého si budou muset Bobři dát veliký pozor je zkušený Zdeněk Pavelek a následně i velice technicky zručný Tomáš Měch, který svými výkony a body dokáže taktéž rozhodovat zápasy ve prospěch svého týmu. Opava a druholigové body a umístění v tabulce však nejsou jen tito výše zmiňovaní hráči, ale také další velice platní hráči, kterými jsou Tomáš Grofek, Michal Mlýnek či Lukáš Černý.

Mezi třemi tyčemi je již pomalu stálící brankářské duo David Iláš a Adam Trenčan. Který z nich však zasáhne do hry proti Bobrům se dozvíme až z předzápasového rozbruslení.

Přijďte tedy podpořit valašskomeziříčské hráče v dalším vystoupení na vlastním ledě a ukažme, že dokážeme připravit domácím hokejistům opět skvělou kulisu a podporu! Bobři mají svému soupeři opravdu co vracet…

Pravděpodobné sestavy:
HC Slezan Opava: Iláš (Trenčan) – Kukol, Tichý, Vitásek, Tůma, Vrábel, Žídek, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Wolf

HC Bobři Val. Meziříčí: Vlachynský (Mocek) - Balga, Bokroš, Fojtík, Kostelňák, Martiník, Matějný(A), Mikel, Musil, Palík, Růčka, Varga Mar., Varga D., Varga Mir., Matuštík, Vašut(C), Bacul.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS