Bobři podlehli Zubrům

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším zápase hostili Bobři Zubry z Přerova. Po vyrovnané první třetině, vedli hosté z Přerova 1:0. Hned na začátku druhé třetiny dokázal vyrovnat David Varga, ale Přerov dokázal využít svých dalších šancí a dostal se do vedení 3:1. Bobři se však nevzdali a v poslední třetině hostům zle zatápěli. Přesto se jim ale nepovedlo poslat puk za Okáčova záda. Zubři si tedy připsali 3 body za výhru 3:1.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 14. kolo, středa 26.10.2011
Přerov
1:3
(1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Varga D (Blažek) - 6. Hanák (Blinka, Kotásek), 31. Krajíček (Brančík, Pospíšil), 40. Kotásek Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek Vyloučení: 6:5 Využití: 0:1 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Hartmann, Janáček, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník
Přerov: Okáč - Pala, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kotásek, Blinka, Hanák - Ditrich, Brančík, Goiš - Sedlák, Kundrátek, Menšík - Černý, Vaněk, Kolařík.

Lepší vstup do utkání měli domácí hokejisté, kteří se v úvodních minutách dostali do několika velikých šancí, ale jak Balga, tak Kopecký v zakončení selhali a proto přišel trest, když se z ničeho nic dostali do gólové příležitosti Zubři a to konkrétně trestuhodně nikým nepohlídaný Pavel Hanák, který po přihrávce zpoza brány nedal z bezprostřední blízkosti Slovákovi šanci a vymetl šibenici. Po zbytek první třetiny převzali od této situace aktivitu na svá bedra hosté, ale v několika dobrých šancích je vždy vychytal pozorný Slovák.

I druhou třetinu začali lépe domácí hokejisté a tentokráte už i gólově. Hostující obraně ujel podél hrazení David Varga a z poměrně velkého úhlu se mu podařilo povedenou střelou překvapit Okáče v brance Přerova. Asi do poloviny utkání jsme pak mohli vidět několik povedených akcí na obou stranách kluziště. Všechny ale skončily na výstroji výborně chytajících brankářů. Zatímco Bobrům se během zápasu vůbec nedařily přesilové hry a v žádné si nedokázali vytvořit pořádný tlak, Zubrům se přesně v polovině zápasu podařilo svou přesilovou hru zúročit, když Brančíkovu bombu od modré tečoval mezi betony bezmocného Slováka Jan Krajíček. S blížícím se koncem druhé třetiny rostla útočná snaha hlavně na straně hostů, ale všechny šance zmařila buď pozorná obrana Bobrů, nebo jistý Slovák. V poslední minutě druhé třetiny přišla zlomová chvíle celého zápasu. Hostující obránce napálil puk přes všechny čáry, oba rozhodčí signalizovali zakázané uvolnění, ale ani jeden jen nakonec neodpískal, domácí přestali hrát, nezareagovali na Slovákovu rozehrávku, a tak se od modré čáry pohodlně do prázdné brány trefil Martin Kotásek. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:3.

Křivda z druhé třetiny hokejisty s bobrem na hrudi namotivovala a do třetí třetiny tak vletěli s chutí a zvýšenou aktivitou se snažili zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, hostující tým se naopak zaměřil na bránění svého náskoku. A tak zatímco Slovák se s pukem moc nesetkal, Okáč v bráně hostů čelil jedné střele za druhou. Bohužel pro domácí hokejisty, koncovka nebyla úplně ideální, a tak ačkoliv si dokázali vytvořit pár jasných gólových příležitostí, kýženého kontaktního gólu se nedočkali. S přibývajícím časem se na domácí hokejky snesla nervozita, a tak se Bobrům nepodařilo vytvořit si pořádný závěrečný tlak. Přerov si tak odvezl z Bobří hráze všechny tři body za vítězství 3:1.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Přesto, že jsme prohráli, tak si myslím, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů. Pro diváka to muselo být zajímavé utkání. A dle mě se zatím na našem hřišti předvedl nejlepší soupeř, co tady byl. Přerov udělal minimum chyb a ty, které udělal, jsme nedokázali proměnit v góly. Oni nás za naše bohužel potrestali. Já jsem klukům v kabině řekl, že s takovým výkonem ty body přijdou, ale musíme dávat více gólů. Soupeř hrál velice dobře odzadu a zkušeně, mají tam hráče, kteří tomu vtisknou tvář. A v závěru druhé třetiny jsme si to nafackovali sami a to rozhodlo.

Lubomír Václavíček (Přerov): Měli jsme týdenní pauzu, tak byla u nás trošku taková malá obava z toho zápasu. Kluci ale zahráli velmi pěkně a nechyběl jim dobrý pohyb na ledě. Jen je škoda toho velkého počtu šancí, které jsme neproměnili. Po vyrovnání domácích jsme se naštěští dalšími dvěma góly uklidnili a už začali věřit, že nějaké ty body odvezeme. Ve třetí třetině jsme sice byli pod tlakem, ale nebylo to nic enormního. Máme před sebou ještě teď dva zápasy v řadě venku a ty nechceme v žádném případě podcenit.