Valašské Meziříčí vstoupilo do závěrečné čtvrtiny základní části duelem na ledě Znojma. Zde Bobři předváděli oproti předešlým zápasům výrazně lepší výkon, na body proti ambiciózním Orlům to ale přesto nestačilo a domů si odvezli prohru 1:3. Nyní už mají Valaši před sebou pouze zápasy se soupeři, se kterými v aktuálním ročníku vždy alespoň jednou bodovali, vše začne ve středu 8. února doma s Opavou, proti každému týmu se Bobři postaví už pouze jednou.

HC SLEZAN OPAVA

Slezané se aktuálně nachází na šesté příčce východní tabulky se ziskem 46 bodů, na pátý Havlíčkův Brod ztrácí 3 body, stejný počet dělí Opavu také od míst pod ní, sedmý Hodonín a osmí Bobři mají shodně po 43 bodech. Rozdíly v tabulce tak nejsou nijak velké, vše se může do konce základní části ještě hodně promíchat, i když ve hře už moc moc bodů není. Boje o co nejlepší pozici a bytí v play-off tak pomalu začínají.

Opavě se úvodem sezóny vůbec nedařilo, od začátku listopadu se ji necelý měsíc nepodařilo vybojovat výhru, poté však přišel zlom a od té body prohrál Slezan nanejvýš dvě utkání v řadě. Z posledních zápasů ale nebudou svěřenci kouče Tomáška dobře vzpomínat na ten poslední domácí s Kopřivnicí. Sotva hlasatel v tehdejší extraligové hale ohlásil poslední dvě minuty, Tatrovka zabrala a utkání z 2:0 dorovnala na 2:2, druhý gól navíc vsítila vteřinu před zazněním sirény, Kopřivnice nakonec brala ve Slezsku výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Jedno z předešlých utkání Opavy s Kopřivnicí. (foto: hcslezan.cz)

Naposledy opavští zavítali do Velkého Meziříčí, kde splnili povinnost a zvítězili 4:2, horácký klub je jedním z týmů, na který dokázala Opava v sezóně ve všech případech vyzrát.

S čím se naopak Slezan pochlubit nemůže, je počet vyloučení, v tomto ročníku nasbíral už 417 trestných minut, což je vůbec nejvíce v celé konferenci. I když v porovnání se západem je to stále malé číslo, zde už poslední Hronov přesáhl hranici 600 trestných minut, v nadstavbové skupině o play-off jich už většina týmů nasbírala přes 400.

Více jak bod na zápas má v Opavě útočník Tomáš Rousek (15+18), hráč který minulou sezónu nakoukl v dresu Havířova i do druhé nejvyšší soutěže. V posledních třech zápasech získal vždy minimálně dva body a má dobře našlápnuto překonat čtyřicetibodovou hranici z předešlého ročníku. Stálicí v červenobílém dresu je Petr Wolf (10+22), který nedávno překonal 500 odehraných utkání za Opavu, v dospělém hokeji doposud nenastoupil za jiný tým. Letos se mu sice nedařilo navázat na formu v minulého roku, kdy v 50 zápasech zaznamenal 23 gólů a 31 asistencí, i tak je za Rouskem druhým nejproduktivnějším hráčem Slezanu. Sezóna pro něj ale bohužel nešťastně skončila v zápase s Kopřivnicí, kdy zkušený kanonýr utrpěl zlomeninu lýtkové kosti.

Petr Wolf (vlevo) oslavující vstřelenou branku v zápase s Havlíčkovým Brodem. (foto: hcslezan.cz)

SESTAVA OPAVY V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Kadula, Beránek, Vojtovič, Krupa, Káňa (A), Vašenka, Vojkůvka, Danielčák, Malina (A), Rousek, Stuchlík.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valaši potřebují bodovat, aktuálně se sice nachází na osmé příčce, která zajišťuje postup do play-off (proti prvnímu Znojmu), od devátého místa, které momentálně patří Novému Jičínu je však dělí pouhé dva body. Kdyby navíc nebyl Ďáblům kontumován zápas s Havířovem, mohli mít za výhru v prodloužení bodů stejně jako Bobři.

Družina trenéra Lukáše Plška se pokusí proti Opavě navázat na zlepšený výkon v zápase se Znojmem. Ten Bobři sice prohráli 3:1, od předešlých nevydařených utkáních byl ale herní progres znát. „Dnes jsme podali zejména v defenzivě nejlepší výkon od Vánoc, takticky i nasazením. Teď na to ale musíme navázat, protože to je náš největší problém, zvládnout po kvalitně odehraném zápase i ten následující. Čeká nás teď týden pravdy se soupeři, se kterými bojujeme o play-off“, zmínil po klání s Orly hlavní trenér.

Úvodní buly zápasu mezi Znojmem a Valašským Meziříčím věnovaného záchranným složkám. (foto: hcorli.cz / Kamila Chmel)

Do branky Valachů se poprvé od začátku zápasu postavil gólman Kryštof Ševců, který v předešlých dvou zápasech střídal mezi třemi tyčemi Davida Sachra. Znojemští na něj vyslali celkem 28 střel, jednadvacetiletý brankář za svá záda pustil jen tři branky a byl to právě on, kdo do posledních chvil držel Bobry ve hře. ‚‚Dneska se mi chytalo skvěle, protože mi kluci z týmu moc pomáhali. Od první třetiny mi čistili prostor před brankou, takže jsem střely viděl. Pomohli mi neskutečně, jsem za to moc rád”, hodnotil po utkání Ševců.

(foto: hcorli.cz / Kamila Chmel)

Na Opavu nemají Bobři z posledního play-off dobré vzpomínky, letos se jim navíc nepodařilo nad Slezanem v jediném ze tří případů zvítězit. Ze vzájemných měření sil brali Valaši pouze jeden bod, když prohráli se slezským klubem začátkem října 2:3 po nájezdech. Poté Valašské Meziříčí prohrálo dvakrát shodně 3:6.