V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Jako favorité přijeli na území Bobrů hokejisté ze Vsetína a jako poražení z něj odjížděli. Zásluhou plného nasazení a bojovnosti ovládli valašské derby domácí Bobři a to především zásluhou skvělé týmové práce. Lví podíl na výhře má dvoubrankový střelec Jakub Pořický a také brankář Jan Čáp, který si připsal do svých statistik například chycený samostatný nájezd. Po hektickém závěru si mohl celý tým užít závěrečnou děkovačku s fanoušky.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 10.2.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Vsetín
4:3
(1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Pořický (Mikel, Studený), 34. Kubo (Žabčík), 41. Pořický (Baroš, Studený), 59. Janota (Pořický, Studený) – 12. Zúbek (Kolařík), 26. Ostrčil, 46. Zúbek (Kolařík). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3..
Valašské Meziříčí: Čáp (Sekula) – Mikel, Janota, Kovář, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Zábojník – Sprušil (A), Varga Mir., Studený (A), Kubo, Varga D., Pořický, Kuchta, Podešva, Kývala, Baroš, Martiník (C), Kuchařík
Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Žák, Báchor, Ambruz (A) – Kolařík (C), Vávra, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek, Abdul, Hrazdira, Finsterle, Kajaba, Daněk, Hruška

Do utkání vstoupily oba týmy s očekávaným velkým nasazením a právě domácí Bobři dokázali v prvních minutách hru dokonce lehce ovládat. Zaskočený Vsetín jen bránil rozjeté Bobry, což se jim však úplně nepodařilo a ve 3. minutě po střele Mikela tečoval puk do brány Jakub Pořický .

Bobrům se dařilo dále. Další šanci dostali v průběhu 8. minuty, když si jel na dvě minuty odpočinout Ostrčil. Hosté se v oslabení zdatně bránili. Na začátku 12. minuty putoval na trestnou Studený a příležitost využili žluto-zelení dokonale. Čápa prostřelil projektilem k levé tyči Zúbek.

Vsetín se po vstřelené brance herně zvedl, což znamenalo větší zápřah pro obranu a hlavně brankáře Čápa. V 18. minutě se opět na dvě minuty posadil Studený a Vsetín začal vyvíjet ještě větší tlak. I přes šance se však skóre v první třetině nezměnilo.

Před domácím týmem byla druhá třetina, která nepatří k těm oblíbeným pasážím jejich hry. Vsetínští nabíral v průběhu první poloviny herní obrátky a vyplatilo se jim to. Ani vyloučení Ambruze Bobrům mnoho příležitostí neposkytlo a ve 25. minutě šli hosté do vedení zásluhou Ostrčila.

Vzápětí byla situace ještě o něco horší, když musel na trestnou lavici za hákování Pořický. Minutu oslabení domácí zvládli a po minutě doplnil Pořického na trestné hostující Vávra. Hrálo se ze strany na stranu a domácí statečně přečkali i vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

V 33. se povedlo Bobrům senzačně srovnat skóre, když se zjevil u pravé tyčky Martin Kubo a rozjásal modrobílé publikum. Situace nabyla vyváženosti jen do chvíle, než si šel nuceně odpočinout Zábojník. V přesilovce se dostali hosté k mnoha šancím. Tam kde nepomohly skvělé zákroky Čápa, pomohlo štěstí. A to například když Hrazdira netrefil z první odkrytou domácí klec. Druhá třetina skončila za nerozhodného stavu 2:2.

Začátek závěrečné třetiny vyšel Bobrům náramně. Po půl minutě zvedal opět ruce nad hlavu Jakub Pořický, který si to zamířil přímo za záda Hromady. Domácí byli nabuzení brankou a aktivita na jejich straně stoupala. Ve 45. minutě musel na trestnou lavici Řezáč a pro Bobry to mohla být další příležitost k navýšení skóre. Opak se stal skutečností. V čase 45:16 vrátil František Zúbek hosty zpět do hry.

S blížícím se koncem nebylo o vzrušení nouze. V jednom okamžiku netrefil branku z dobré příležitosti Kubo a vzápětí dostal po faulu Vsetín možnost samostatného nájezdu. Jan Čáp ale Slováčka vychytal a skóre se díky němu neměnilo.

Minutu po minutě byli vsetínští čím dál více nebezpečnější. Domácím pomohlo vyloučení Vítka na 2+10 minut v 56. minutě. Přesilovka se Bobrům zprvu vůbec nedařila a Vsetín je na své území nepustil. Avšak vše se rozhodl na sebe vzít Michael Janota a střelou se prosadil mezi tři tyče. Hosté zůstali jako opařeni. Poslední kapkou naděje bylo pro ně vyloučení Martiníka v 58:51. Hromada byl odvolán z brány a hrálo se v počtu 6 na 4. Bobři se k velké radosti fanoušků ubránili a staly se zároveň vítězi celého utkání.

Jan Kramář (vedoucí HC Bobři Valašské Meziříčí): Odehráli jsme utkání se silným soupeřem. Vsetín je druhý v tabulce a má nejvyšší ambice. Myslím si, že jsme jim byli vyrovnaným soupeřem. V určitých částech, především druhé třetiny, nás přehrávali, ale kluci to ubojovali. Konečné skóre zápasu se i díky výborným fanouškům přiklonilo na naší stranu, za což jsme nesmírně rádi. A snad v následujících bojích podobný výkon zopakujeme.

Luboš Jenáček (trenér VHK Vsetín): Samozřejmě by se to nemělo stávat, abychom ve Valmezu prohráli. Neměli jsme dobrý vstup do utkání, potom jsme se sice zlepšili, ale za stavu 1:1 jsme měli určitě přidat víc gólů. Druhá třetina 15:3 na střely pro nás a nakonec stav po čtyřiceti minutách 2:2. Bez maximálního nasazení se však v této skupině dá prohrát s každým. Jestli už hráči částečně šetřili síly na play-off, nebo se nechtěli zranit, to je spíš otázka pro ně. Prostě ten hokejový pánbůh funguje tak, že když se v určité fázi utkání něco podcení, tak většinou odmění toho bojovnějšího. Nám se to letos stalo poprvé, že jsme klopýtli s tzv. slabším soupeřem. Máme teď tři zápasy na to, abychom se dali dohromady, a jsem přesvědčený, že v play-off bude naše hra vypadat jinak.