Bobři ve středečním domácím utkání proti Kopřivnici potvrdili stoupající formu a v důležitém boji o sedmé místo v tabulce dokázali uspět. Lví podíl na výhře měl i skvěle chytající Lukáš Plšek, který se převážně s první formací postaral o tři body. Nový kouč Bobrů Roman Čechmánek tak může být po své premiéře na lavičce spokojený.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 24. kolo, středa 7.12.2016
Kopřivnice
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Studený (Nedbálek, Dvořák), 32. Fojtík (Dvořák, Mikel), 45. Kývala (Mikel, Studený), 55. Kývala (Studený, Báchor.) – 14. Teper (Červenka), 47. Poruba (Ollender, Pargáč). Rozhodčí: Koziol - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 5:4, navíc Žabčík (VAL) OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 684. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Varga Mar. Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Hlaváč, Podešva, Studený
Kopřivnice: Vrba (Fendrich) – Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk, Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Pargáč, Mach, Červenka, Ollender

O vyrovnaném utkání napovídaly hned první minuty, a dlouho se hrálo podobně na obě strany. Ve 14. minutě putoval na trestnou lavici Bobr Žabčík a Kopřivnice přesilovou hru takřka okamžitě využila. Hostující celek poslal do vedení Jakub Teper.

Bobrům se povedla vstřelit branku "do šatny". Na Bobří hrázi byla v poslední minutě první třetiny využita i další přesilovka, ale tentokrát na straně domácích. Nedbálkovu střelu nasměroval za záda Vrby oblíbenec meziříčského publika Václav Studený.

Přesně v polovině hry šli Bobři do vedení. Střelu Dvořáka stihl Vrba vyrazit před sebe, kde už ovšem stál hladový Josef Fojtík, jenž namířil ke vzdálenější tyči a kopřivnického gólmana si obhodil, čímž rozjásal tribuny valašskomeziříčského stadionu.

Od 45. minuty to začal brát na sebe domácí Martin Kývala. Do dvoubrankového vedení poslal Bobry poté, co slabší přízemní střelou překvapil Vrbu. Kopřivnice ale odpověděla rychle, to když Jan Poruba z rychlého brejku propálil perfektně chytajícího Lukáše Plška.

Kopřivnice vycítila příležitost a tlačila na Bobry, ovšem o deset minut později zopakoval Martin Kývala svoje střelecké schopnosti. Nekompromisní střelou z pravé strany zpečetil tento mladý útočník Valachů výhru domácích Bobrů v poměru 4:2.