Valašské Meziříčí pokračuje na vítězné vlně. Svěřenci trenéra Weintritta si po domácím klání s Opavou poradili i s Ledními medvědy z Pelhřimova, kterým na jejich ledě nasázeli rovných šest branek a brankář Slovák zároveň udržel čisté konto. Bobři se tak posunuli na druhou pozici v tabulce své skupiny, kterou budou hájit ve středu doma proti Havlíčkovu Brodu v dohrávce dvacátého kola.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 30., sobota 5.1.2019, Zimní stadion města Pelhřimov
Pelhřimov
0:6
(0:0, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Žák (Hořanský, Andris), 28. Dvořák (Vaněk, Seidler), 36. Brunec (Dvořák, Holiš), 39. Pořický (Seidler, Weintritt), 41. Dvořák (Vaněk, Seidler), 47. Pořický (Brunec, Daněk). Rozhodčí: Čuňočka - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 0:6.
Pelhřimov: Holík (Urban) - Kříž, Klus, Vrátný, Kažimír, Port, Adam, Kasalý - Kaminski, Kopic, Kohút, Votápek (A), Kasalý (C), Piš, Hladoník, Kosnar.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) - Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk (A), Žák, Holiš, Kamas - Vaněk, Dvořák, Seidler - Pořický, Martiník (A), Brunec (C) - Andris, Dalajka, Hořanský - Kuchařík, Peška, Dubnický.

Začátek zápasu v Pelhřimově začal opatrně z obou stran a bylo zřejmé, že na první branku si publikum bude muset počkat. Krátce po sedmi odehraných minutách zamezil otevření skóre přesunem v brankovišti a zákrokem betonem na světové úrovni brankář Holík a držel tak Lední medvědy nad vodou. Před polovinou první periody měl k dispozici první přesilovou hru Pelhřimov a po jejím konci stejnou početní výhodu i Bobři, ani jeden z týmů ji však nevyužil ku prospěchu svému. S blížícím se koncem třetiny byl před brankou Holíka do obličeje nepříjemně zasažen Dvořák, vše se však obešlo bez vyloučení. Naopak se ještě v posledních momentech první části musel činit brankář Slovák, který mimo jiné nadvakrát likvidoval přečíslení soupeře dva na jednoho.

Do druhé části duelu Bobři vletěli mnohem aktivněji než soupeř a nepouštěli jej ani z jeho pásma. Odměnou za vysoké nasazení jim byl první gól z hole Michala Žáka, který obdržel puk na modrou a střelou švihem jej poslal přesně k pravé tyči Holíkovy svatyně - 0:1. Valaši neustupovali ze svého tlaku a jejich druhá branka byla jen otázkou času. Osudovou se stala dvacátá osmá minuta, kdy předvedl nádhernou sólovou akci ze středního pásma Vaněk, který se protáhl přes tři protihráče a vybídl ke skórování do prázdné branky Petra Dvořáka - 0:2. Třetí zásah modrobílých přišel čtyři minuty před koncem druhé třetiny z hole Tomáše Brunce z téměř totožné pozice jako u druhého gólu, tentokrát byl ale Dvořáka asistentem, který kapitána Bobrů našel přesnou přihrávkou před brankou Holíka - 0:3. Do konce druhé části Valaši zvládli přidat ještě čtvrtou branku zásluhou Jakuba Pořického. Útočník Valachů využil signalizovaný trest pro soupeře přesnou ranou z mezikruží - 0:4.

Do závěrečné periody už mohli svěřenci trenéra Weintritta vstoupit s čtyřbrankovým náskokem a klidem na hokejkách. Toho hned v první minutě využil v dohrávané přesilové hře podruhé v zápase Petr Dvořák, jehož ránu od modré Holík spatřil na poslední chvíli, když už zapadala pod lapačku za jeho záda popáté v zápase - 0:5. Lední medvědi se i ve zbytku duelu nevzdávali a snažili se alespoň o čestný přesný zásah, výraznou stopku jim ale vystavoval brankář Slovák a zformovaná obrana Bobrů. Gólový účet Valašského Meziříčí navíc ještě završil také svým druhým gólem zápasu Jakub Pořický po rychlém sólo úniku po pravé straně, když kotouč dostal do branky i za pomoci tyčky Holíkovy branky - 0:6.

Libor Bezděk (HC Lední Medvědi Pelhřimov): Dnešní utkání jsme si prohráli sami. První třetina nebyla špatná, ale strašně moc vyloučených nás stálo celý zápas. To nám sebralo mraky sil a už jsme to nedohnali.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): V první třetině jsme byli ještě v autobuse a byla z naší strany průměrná. Od druhé třetiny už byla hra na naší straně a je dobře, že se zapojili všichni hráči a všechny lajny si daly gól.