Jediná branka Bobrů rozhodla utkání s Prostějovem

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dnešním utkání Bobři hostili Jestřáby z Prostějova. Po první bezbrankové třetině se dokázal ve druhé periodě prosadit Miroslav Varga po odraženém puku střely Ondřeje Martiníka. Že to byl nakonec zásah vítězný, to se ukázalo až po konečné siréně. Ve třetí třetině ale hosté šli za vyrovnáním, proti kterému byl brankář Jiří Slovák, jenž loni chytal právě za Jestřáby z Prostějova. Jeho skvělý výkon pomohl Bobrům ke třem bodům a dalšímu důležitému vítězství.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 10. kolo, středa 12.10.2011
Prostějov
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: . 28. Varga Mir. (Martiník, Ovšák) Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín - Záviský Vyloučení: 5:6 Průběh utkání:1:0
Valašské Meziříčí: Slovák - Vlachynský - Ambruz, Balga, Bokroš, Dostál, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, ovšák, Varga D., Varga Mir., Varga Mar., Vašut, Zábojník
Prostějov: Sedlář - Musil - Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, žajgla, Peštuka, Halouska, Tomiga, Stejskal, Duba, Ševčík, Šebek P., Zachar, Čuřík, Smejkal, Černý, Šebek D., Stráněl, Jedlička

Celý zápas se odehrál v obranném duchu. Domácí se snažili nepouštět hostující Jestřáby do jejich obranného pásma a hrálo se zejména na breaky. První nebezpečná střela přišla z hole Milana Kopeckého, kterou ovšem skvěle vychytal hostující Dalibor Sedlář. Utkání bylo taky zejména ve znamení dvou jmen, již zmíněného Dalibora Sedláře a také domácího brankáře Jiřího Slováka. Oba měli do konce třetiny plno výborných zákroků, díky kterým skončila první třetiny bezbrankovou remízou. Po přestávce byla na ledě vidět ta samá písnička. Akorát se ke skvěle chytajícím brankářům přidalo i kouskování hry, a tak druhá třetina byla poněkud zdlouhavá. Nicméně se v ní měnilo skóre. Střelu Ondřeje Martiníka sice Sedlář ještě vyrazil před sebe, ale na dorážku Miroslava Vargy, byl již krátký a tak šlo Valašské Meziříčí do vedení. Prostějov ovšem šel hned do protiútoku a je třeba vypíchnout zejména Zacharovu střelu, která ovšem ztroskotala na Slovákovi a také Stejskalovu šanci, pro kterou byl výsledek opět stejný, a sice Jiří Slovák!
Poslední část hry začala tak, jak probíhala třetina první a druhá. Hodně bránění, málo útočení. A Valmezu se to dařilo dobře až do padesáté minuty, kdy začali domácí hráči trošku více v obraně propadat a dali tak více vyniknout domácího brankáře. Největší tlak Jestřábů přišel asi dvě minuty před koncem zápasu, kdy nepustili domácí z pásma, ale nakonec ani hra bez brankáře hostům nepomohla. A tak odjížděli hosté s prázdnou a domácí se mohli radovat ze tří bodů!

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Padesát minut jsme měli super defenzívu a já jsem za to rád. To, že umíme hrát na nulu je pro mě dobré zjištění. Jiří Slovák má na tom velkou zásluhu, mohli jsme přidat i nějaký gól ve druhé třetině, kdy jsme byli aktivnější. V těch posledních deseti minutách se kluci báli o výsledek, měli to také v hlavách, když jsme dvakrát ztratili jednobrankové vedení na konci zápasu a to jim v těch hlavách i zůstalo. Já jsem za to rád, i když jsme ty dvě poslední minuty neodehráli dobře, opět tam byly taktické propadáky. Jinak za těch padesát minut opravdu náš nejlepší defenzivní výkon. My jsme věděli, že Prostějov vyhrál všechny zápasy, kde jim soupeře otevřel hru, se soupeřem jako je například Havířov. Prostějov má ten útok opravdu silný, jak podle jmen, tak podle šikovnosti hráčů. Tak jsme jim hru raději moc neotvírali a dopadlo to fotbalovým výsledkem. Pro diváka nic moc, ale já jsem spokojen.