Konec sezóny. Valaši nevyzráli na Znojmo ani potřetí

Sezóna Valašského Meziříčí je u konce. Hráči svěřence trenéra Lukáše Plška nedokázali najít recept na favorita celé soutěže ani v jenom klání, čtvrtfinálová série tak pro ně konci po třech utkáních. Bobři se ale nemají za co stydět, v nabité konkurenci východu 2. ligy předvedli skvělou jízdou uplynulou sezónou.
2. liga - Východní konference 2022/23, ČF3, neděle 26.3.2023, Nevoga aréna, Znojmo
Znojmo
5:0
(0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Mareš (Köver), 33. Hruška (T. Svoboda, Remta), 38. Špaček (Remta, Adámek), 51. Šťovíček (Stránský), 53. T. Svoboda (Hruška, Sklenář). Rozhodčí: Held, Vaněk – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 534. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 5:0.
Znojmo: Groh (Žajdlík) – Stránský, Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta - Sklenář, Hruška (A), Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Nižnikov, Špaček, Čermák, Šťovíček, T. Svoboda (C).
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) - Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas, Liss - Andris, Křivohlávek (C), Finsterle - Martinec, Vavřík, Kuchařík - Kozubík, Martinec, Pětník.

Valaši předváděli v úvodu periody znovu zlepšenou hru než v posledním domácím utkání s Orly. Několikrát dokázali znojemské hráče ohrozit, když hned v prvních minutách mohl dorážet do odkryté branky Šimon Kuchařík. Střelecké štěstí ale tentokrát nestálo na jeho straně.

Také Znojmo, jak jsme u něj byli během série zvyklí, se dostávalo do bezpočet nebezpečných akcí. Už od začátku ale stál v brance skvěle chytající Kryštof Ševců, který všem patnácti střelám soupeře v první periodě zabránil.

Uběhla první polovina úvodní třetiny a Valaši mohli slavit gól. Po rychlé kombinaci se dopředu dostali Jan Křivohlávek a Lukáš Finsterle, druhý jmenovaný dostal přesný pas na hokejku od svého spoluhráče a poslal puk na bránu. Halou se ozval zvuk horní nebo zadní tyče a puk vyletěl zpět do kluziště. Hráči sice gól viděli a oslavně zvedali ruce, dle sudího, který rozpažil, ale branka nepadla a pokračovalo se tak ve hře dál.

Do druhé třetiny se vstupovalo za bezbrankového stavu. V té se hra domácích výrazně zvedla a ti znovu a urputněji pokračovali v napadání. Valaši se polovinu zápasu drželi bez inkasované branky, v 32. minutě se ale dokázal za Znojmo poprvé prosadit Erik Mareš, který využil v přečíslení chyby ve valašskomeziříčské obraně.

Vstřelená branka domácí nabudila a v čase 32:44 skórovali podruhé, tentokrát se do střeleckých statistik zapsal zkušený Jan Hruška. Ještě do konce třetiny se podařilo skórovat Marek Špaček a střelou do odkryté části branky navýšil na 3:0.

Závěrečná třetina nabídla znovu dva slepené góly, které už definitivně rozhodly a výhře znojemských Orlů. V 51. minutě se z dorážky prosadil Martin Šťovíček, o necelé tři minuty později poté zavěsil puk do sítě Tomáš Svoboda. Další branku nakonec už Orli nepřidali, velkou zásluhu na tom měl ale vedle obrany gólman Ševců, který byl po zápase také oceněn cenou pro nejlepšího hráče utkání.

Valašskému Meziříčí tak poslední prohrou na znojemském ledě končí sezóna. Nezbývá tak nic jiného, než pogratulovat soupeři k vítězství a pomalu se začít připravovat na nový ročník.

Tomáš Jakeš (Orli Znojmo): První třetina byla pro nás hodně těžká, protože soupeř do toho šel bez respektu a věděl, že dnes jim může skončit sezóna. Ne nadarmo se říká, že poslední krok je nejsložitější. Kluci byli trochu zakřiknutí, ale nakonec to tam napadalo. Pro nás je jenom dobře, že hrajeme i těžké třetiny nebo zápasy. Tohle byla úplně jiná série než s Novým Jičínem a to je také pozitivní, protože kluci si musí zkusit jiné styly. Každopádně postup máme a už se koukáme na semifinále.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Na třetí zápas jsme jeli do Znojma už hodně rozbití a chtěli jsme mít hlavně dobrý začátek. To se povedlo, první třetina byla z naší strany asi úplně nejlepší v celé sérii, dali jsme tam gól-negól, který by zápas asi ale nerozhodl, ale bylo by to pro nás veselejší, protože jsme celou sérii věděli jaká síla proti nám stojí. Je zvláštní, že to viděli i security a rozhodčí ne. Ve druhé třetině už Znojmo znovu ukázalo svojí sílu, ale já chci poděkovat celému týmu a respekt k nim, že to nevzdali a bojovali ve všech zápasech. Série končí sice 0:3, skóre myslím 1:18, nebylo víc v našich silách. Všechno bylo korektní a Znojmo zaslouženě postoupilo.

Ve všech třech zápasech jsme odešli někdy v polovině utkání fyzicky. Znojmo má prostě fantastický tým a hlavně první útok, to jsou hráči, kteří mají kvalitu prvoligovou, ne-li extraligovou. Snad třináct branek nám dali jen oni sami. Naši kluci na ně koukali kolikrát s otevřenými ústy co umí a to byl hlavní důvod všeho. V sezóně je neměli a bylo to vyrovnanější, ale nyní je mají a to byl hlavní faktor celé série.

My měli prvotní cíl se dostat do play-off, když jsme vyřadili Kopřivnici, tak jsme fandili Hodonínu, abychom nenarazili na Znojmo, ale stalo se. Všichni věděli, že Znojmo bude dominantní a neříkám, že by se podařilo postoupit přes Vyškov nebo Havířov, ale bylo by to vyrovnané. Znojmo si to po EBELce musí prostě zase vyšlapat nahoru a my měli prostě smůlu, že jsme jim přišli do cesty.