Lukáš Plšek bude vstupovat do svého druhého ročníku co by hlavní trenér Valašského Meziříčí. Jak hodnotí uplynulou přípravu a jaké jsou ambice na novou sezónu?


Jak hodnotíte letošní přípravu?

Příprava se nám výsledkově moc nepovedla, na druhou stranu, všechna přátelská utkání jsme odehráli s jedním zkušeným hráčem a u většiny hráčů z týmu to jsou první zkušenosti s druholigovým hokejem. Příprava potom tak vypadala. Samozřejmě, myslel jsem si, že to bude mít nějakou vzrůstající tendenci, že se odrážíme k lepším výsledkům, když jsme uhráli v těžkém zápase v Novém Jičíně docela dobrý výsledek, ale bohužel teď nám generálka hrubě nevyšla. Pracujeme s mladým kolektivem a kluci mají zatím nevyrovnané výkony.

Proč do přípravy nezasáhli i zkušení hráči, kteří budou ve Valmezu pokračovat?

Každý tým v 2. lize má pět, šest zkušených borců, my jsme zatím využívali jen Tomáše Vávru. Zbytek jako Báchor, Křivohlávek, Andris nebo Finsterle laborovali se zraněními nebo byli pracovně vytížení. Ani jeden přípravný zápas jsme tak bohužel neodehráli v kompletní sestavě. Snad jsme si ta zranění vybrali hned na začátku a uvidíme, kdo z těchto hráčů se dá dohromady do prvního kola se Znojmem. Zatím to u všech vypadá tak 50 na 50.

Matěj Sviták a Ondřej Hrdý na tréninku během přípravy

Ale i s těmito hráči v sestavě bude tým oproti minulé sezoně mladší.

Ano, do sezóny půjdeme s hodně mladým týmem, je to taková daň za to, jak jsme měli loni dobrý ročník a zkušení kluci si našli lepší angažmá. Ať už je to Goiš, Ďurkáč, Apolenář, Pořický.

Nebylo tak v úvahu vzít do týmu nové zkušené hráče?

My jsme samozřejmě kádr pár dalšími zkušenými chlapi doplnit chtěli, ale tím, jak má letos naše liga více týmů, tak na trhu někdo takový, kdo by nás zaujal a vlezl se do našich finančních možností nebyl. Takže jdeme letos do sezóny s mladými hráči a ambice nemůžou být tak vysoké. Tým se hodně omladil, většina kluků nemá žádné zkušenosti, ale bude to pro ně velká škola.

Hlásili se vám noví hráči během přípravy sami, nebo jste i oslovovali?

Někteří hráči se nám hlásili na zkoušku sami, někoho jsme oslovili my. Samozřejmě, někomu to vyšlo lépe, někomu míň. Tento týden už zveřejníme finální soupisku a uvidíme, kteří kluci zůstanou a kteří ne.

Jak to vypadá se spoluprací s okolními kluby z vyšších soutěží?

Letos budeme využívat spolupráce hlavně se Vsetínem a Přerovem a možná i se Zlínem. Uvidíme, jestli se to během sezóny nerozroste o nějaký další tým.

Adam Bachánek jako výpomoc ze sousedního Vsetína v minulé sezóně

Co obrana, myslíte si, že by ještě potřebovala posílit?

Obrana je zatím naše největší slabina. Myslím si, že na sezónu máme nachystány dobré gólmany, i útok složíme kvalitně ale obrana je hodně mladá. Jsou tam kluci, kteří doposud hráli jen juniorský hokej, takže náš cíl je ještě zkusit sehnat dva, tři kvalitní obránce, ale jak říkám, je to všechno hodně těžké, takže si musíme vypomoct střídavými starty. Ale tam jsme samozřejmě závislí na klubech, které nám ty hráče půjčují. Chtěli bychom tak do Valašského Meziříčí dotáhnout natvrdo ještě alespoň dva obránce i s tím, že by u nás trénovali a bohužel nikde, ve všech kategoriích není obránců nazbyt. Myslím si, že pokud ještě v zadních řadách neposílíme, tak budeme mít v lize velké problémy.

Co říkáte na nové týmy ve skupině, na úroveň vzniklé konference?

Liga bude opravdu dobrá, myslím si, že nebude slabého týmu, je nás tam navíc letos jedenáct. Budeme muset bojovat o každý bodíček, náš cíl je rozhodně dostat se do play-off, takže budeme muset pod sebe dostat 3 mančafty. Ale uvidíme jak všechno bude vypadat, až se rozjede liga, podle výsledků z přípravy se síla týmů těžko pozná, protože nevidíme kdo jak hraje a kdo třeba jen zkouší hráče. Ale víme, že to bude hrozně těžká sezóna. Věříme, že když ještě trochu posílíme obranu, že play-off uděláme.

Co byste chtěl na závěr vzkázat fanouškům?

Fanouškům bych chtěl vzkázat, ať jsou s námi trpěliví, sami určitě vidí, že letos skládáme mladý tým a ti kluci budou potřebovat podpořit. Samozřejmě chápu, že po loňských žních, kdy jsme vyhráli skupinu se jim možná některé zápasy líbit nebudou, ale zkrátka máme velkou obměnu v kádru. Jak budou chodit v nějakém větším počtu na zimák, tak je to samozřejmě velké povzbuzení jak pro ty kluky, tak také pro nás jako klub, protože příjmy ze vstupného jsou pro nás také hrozně důležité. Takže věřím, že si fanoušci k nám tu cestu najdou a bude jich chodit třeba 400 - 500. Myslím si, že by si hokej ve Valašském Meziříčí zasloužil, aby zde taková návštěva chodila.

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | ne 26.3.2023

5:0

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 40 226:63 111
2. HVY Vyškov 40 179:136 74
3. KOP Kopřivnice 40 156:155 72
4. HAV Havířov 40 143:127 64
5. HBR Havlíčkův Brod 40 163:170 61
6. VAL Valašské Meziříčí 40 130:146 60
7. HOM Hodonín 40 109:133 52
8. NJI Nový Jičín 40 132:139 51
9. OPA Opava 40 127:150 51
10. ZNS Žďár nad Sázavou 40 112:192 35
11. VEL Velké Meziříčí 40 92:158 29
Kompletní tabulka