Jak již los druhé ligy napověděl, tak ve středu 14. 9. 2016 odehrají Bobři své první ligové utkání. A nebude to žádný pohodový rozjezd! Modrobílé Valachy čeká už v prvním kole derby, ve kterém se postaví ambicióznímu Vsetínu, který útočí hned od začátku sezony na postup do WSM ligy. Utkání začíná v 17:30.

"Jsme odhodlaní a nemáme co ztratit," zní z kabiny Bobrů

Pro mnohé z hráčů bude derby hodně znamenat, jelikož někteří strávili na Lapači minulou sezónu. Jedním z nich je i Lukáš Plšek. "Bude to pro mě výjimečné, strávil jsem ve Vsetíně dlouhé roky a vlastně ani nevím, jak tam vypadá hostující kabina, tak si to tam musím prohlédnout. Každopádně se těším a budu se rvát za Bobry. Vsetín si asi pojede v sezoně svojí ligu, ale my je zkusíme hned z úvodu potrápit," prozrazuje zkušený gólman.

Ve Vsetíně má spoustu kamarádů, a nás zajímalo, zda proběhlo nějaké hecování. "Za těch deset let, které jsem strávil ve Vsetíně, tam mám plno známých, takže určitě něco proběhlo. Já ale beru veškeré hecování s rezervou. Nejsem člověk, který by to moc prožíval. My, co rozumíme hokeji víme, že se nepotřebujeme srovnávat se Vsetínem, a musíme porážet jiné týmy, než je Vsetín. Ale samozřejmě tam jedeme uhrát co nejlepší výsledek, nechci však, aby to vyznělo tak, že Vsetín můžeme porážet čtyřikrát v sezoně," mírnil osobní očekávání Plšek.

Něčím novým bude valašské derby pro Josefa Fojtíka, jenž odehrál většinu kariéry v zahraničí. "Já se na to utkání těším, bude to velmi zajímavé. Oni budou hrát pod tlakem a budou se muset ukázat, navíc přijde hodně lidí. Myslím si, že bychom tam mohli uhrát slušný výsledek. Pojedeme tam v hlavě s tím, že můžeme uspět," neskrýval odhodlání Fojtík.

Překvapivě stručný byl na otázku derby Petr Dvořák, který patřil v loňské sezóně k nejlepším hráčům našeho rivala. "Raději žádné očekávání nemám. Jedeme do Vsetína, na první mistrovské utkání, bude tam spousta lidí a my dáme do zápasu všechno, uvidíme jak to dopadne," nepřipouštěl emoce Dvořák.


Výrazně posílený kádr neskrývá postupové ambice

Poté co vedení Vsetína oznámilo vstup nového generálního partnera, firmy ROBE z Valašského Meziříčí, do klubu, začaly se dít věci. Nejen s novým názvem, ale i posilami, vlétli Vsacané do přípravy.

Na úkor hráčů, kteří nyní hájí dres Bobrů, přišly na Lapač velká hokejová jména. Zkušenosti z extraligy dotáhli do kabiny Vsetína Radim Kucharczyk, Filip Čech, Pavel Mojžíš, Martin Janáček a Vojtěch Šilhavý. V brankovišti nahradil Plška břeclavský Michal Šurý. Z mladíku dostali šanci Richard Kobylík, Adam Hořanský, či Kamil Šjafotdinov. Nesmíme opomenout ani šikovného útočníka Jakuba Čuříka nebo nejčerstvější akvizici do obrany, Fjodora Chrapaka.

V generálce smetli Šumperk deseti góly

Pod vedením nového trenéra, a legendy klubu, Jiřího Dopity zahájil Vsetín přípravu turnajem v Havířově, kde ale v silné konkurenci nedokázal vyhrát ani jeden ze tří zápasů. Chuť vítězství poznal nově složený kádr až v domácím přátelském utkáním proti Šumperku, ve kterém deklasovali svého soupeře vysoko 5:0. Během posledního prázdninového týdne přivítali ještě na svém ledě polského extraligového účastníka Jastrzebie - 5:1 a prvoligový Přerov, kterému podlehli 2:5.

První zářijový den se postavili v domácí odvětě Havířovu, ale ani tentokrát na účastníka WSM ligy nestačili - 2:5. Všechny pochyby však vsetínští vyvrátili v generálce, kterou odehráli v Šumperku. Proti Drakům, kteří ještě loni hráli první ligu, dominovali a zostudili je výhrou 10:3.


Na poslední valašské derby vzpomínají s radostí fanoušci Bobrů

Je to více než sedm měsíců, kdy na Bobří hrázi bylo hodně veselo. Bobři, kteří patřili k outsiderům ligy, porazili Vsetín, který v té době mířil do play-off.HC Bobři Valašské Meziříčí - VHK Vsetín 4:3

Branky a nahrávky: 3. Pořický (Mikel, Studený), 34. Kubo (Žabčík), 41. Pořický (Baroš, Studený), 59. Janota (Pořický, Studený) – 12. Zúbek (Kolařík), 26. Ostrčil, 46. Zúbek (Kolařík). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Bobři: Čáp (Sekula) – Mikel, Janota, Kovář, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Zábojník – Sprušil (A), Varga Mir., Studený (A), Kubo, Varga D., Pořický, Kuchta, Podešva, Kývala, Baroš, Martiník (C), Š. Kuchařík

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Žák, Báchor, Ambruz (A) – Kolařík (C), Vávra, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek, Abdul, Hrazdira, Finsterle, Kajaba, Daněk, Hruška


Základní informace

Vstupné: 90 Kč - sezení, 60 Kč - stání
Nominace rozhodčích: Netopil - Blaha, Goňa

Začátek utkání je naplánován na 17:30. On-line přenos z utkání můžete sledovat ZDE.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Kateřina Kovářová | 14. 9. 2016

První derby ovládl Vsetín, Bobři odjíždějí z Lapače s prázdnou

ODEHRANÝ ZÁPAS

21. kolo | so 3.12.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

22. kolo | st 7.12.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 20 122:30 58
2. KOP Kopřivnice 19 79:70 35
3. HVY Vyškov 19 81:62 34
4. VAL Valašské Meziříčí 18 51:57 31
5. HBR Havlíčkův Brod 19 71:80 28
6. HAV Havířov 19 63:58 27
7. NJI Nový Jičín 19 67:67 25
8. OPA Opava 19 52:73 24
9. HOM Hodonín 19 50:66 20
10. ZNS Žďár nad Sázavou 18 49:85 17
11. VEL Velké Meziříčí 19 33:70 13
Kompletní tabulka