Sezóna se už dostává do svižného tempa a Valachy čeká po týdnu další domácí utkání. Na Bobří hráz tentokrát zamíří poslední tým tabulky Orlová. První duel na ledě Orlů dokázali Bobři zvládnout těsným rozdílem 3:2, zda se jim podaří proti Slezanům uspět i podruhé ukáže středeční podvečer. Začátek zápasu je naplánován na 18:00.

Orlová se záblesky zlepšení

Staronový účastník Druhé ligy z východního cípu Slezska se zatím hledá. Na svém kontě mají svěřenci trenéra Stránského po jedenácti kolech sedm bodů, což bohužel pro Slezany nadále stačí pouze na poslední místo skupiny Východ. Všech sedm bodů Orlové ale pochází z posledních třech duelů, což značí zlepšení ze strany Orlů v posledních utkáních.

Orlová se už před sezónou dohodla na spolupráci s prvoligovou Porubou, jejichž hráči za Slezany pravidelně nastupují. Valachům dobře známý brankář Andreas Kubáň ale například zvolil raději po osmi kolech hostování u Drtičů v Hodoníně. Orli tak najednou přišla do té doby o jasnou jedničku ve svém brankovišti.

Valaši budou napravovat desítku z Hodonína

Den blbec si v sobotním třináctém kole vybrali svěřenci trenéra Weintritta na ledě jihomoravských Drtičů. Hodonínští vykročili za vítězstvím už v první třetině, kterou vyhráli 4:1 i díky laciným brankám v síti soupeře. Bobři ve zbylých dvou třetinách obdrželi dalších šest gólů, a z Hodonína se tak vraceli s nepořízenou.

Nyní Valašské Meziříčí čekají dvě domácí utkání, ve kterých mají příležitost vrátit své výkony do správných kolejí, díky kterým před minulým kolem opanovali první příčku východní skupiny. První z nich přichází proti poslední Orlové, která však nedá svou kůži lacino, což prokázala i v posledním duelu s s Novým Jičínem, který odjel s porážkou v poměru 1:5.