Po týdenní pauze na domácím ledě. Bobři přivítají Drtiče z Hodonína
středa 13.11.2019 | Daniel Gargulák |

Po týdenní pauze na domácím ledě. Bobři přivítají Drtiče z Hodonína

Jeden den před státním svátkem čeká hokejisty Valašského Meziříčí mistrovské utkání Druhé ligy - skupiny Východ v rámci 18. kola. Na domácím ledě přivítají svěřenci trenéra Weintritta Drtiče z Hodonína, kteří společně s Opavou dýchají Valachům v tabulkovém postavení na záda. Utkání odstartuje již tradičně v sobotu 16. listopadu od 17:00.

Hodonínští se potýkají s výsledkovými výpadky. Během pauzy navíc přišli hned o tři bruslaře

I do letošního ročníku vstupovali hokejisté z jižního cípu Moravy jako jedni z favoritů východní skupiny, po slibném úvodu se ale družina trenéra Flašara nezmohla na více než dvě po sobě jdoucí výhry. I díky těmto výsledkovým nezdarům drží Drtiči páté místo, ze kterého budou moci utéct už po případné výhře na ledě Valachů. Na jihu Moravy se ale musejí před utkáním s Valašským Meziříčím potýkat se změnami v kádru.

Nejvýraznějším oslabením mančaftu Drtičů je bez pochyb v osobnosti Stanislava Balána, který byl v minulosti stabilním členem extraligových týmů Zlína, Karlových Varů či Vítkovic a nyní jej hokejový život zavede na Slovensko do Dukly Trenčín. Za 13 zápasů stihl od začátku sezóny za Drtiče zaznamenat 22 bodů, Hodonín se tak bude muset popasovat s odchodem útočníka, který sbíral téměř dva body na zápas.

foto: Veronika Braunová-Lenártová, hcmb.cz

Změny přicházejí v týmu Hodonína i na zbylých dvou postech. Obranné řady přicházejí o obránce Romana Čermáka, který kvůli svému pracovnímu vytížení nedokázal skloubit práci v Rakousku s dojížděním do Hodonín a dohodl se s vedením Drtičů na ukončení spolupráce. Brankoviště doznalo změn v podobě Jana Hlaváče, který nenaplnil očekávání a byl Hodonínem uvolněn na trh volných hráčů.

Na Bobrech leží deka. Proti Hodonínu budou odvracet čtvrtou prohru v řadě

Problémy v zakončení. Na Bobří hrázi momentálně velké téma posledních tří zápasů. Valaši stále předvádí hokej, který jejich hru zdobil v dosavadním průběhu sezóny, v posledních třech utkáních se ale potýkají s gólovou impotencí vzhledem k počtu vytvořených šancí. Právě problémy v zakončení jsou jednou z nejhlavnějších příčin proher v posledních třech mistrovských utkáních.

„Týmu se nedá upřít snaha, bojujeme a makáme, jen v posledních zápasech nám chybí lehkost," uvedl po utkání na ledě Plamenů asistent trenéra Lukáš Plšek. Šance na zlomení série proher přichází na domácím ledě proti již tradičnímu rivalovi, Drtičům z Hodonína. Zda se Valaši znovu dostanou na vítěznou vlnu ukáže sobotní podvečer.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS