Hokejisty Valašského Meziříčí čeká po týdenní pauze další sobotní zápas, tentokrát na bobří hráz zavítají Drtiči z Hodonína, poslední soupeř, se kterým se Bobři letos ještě nestřetli.

Hodonín se od začátku trápí

Drtiči patřili poslední roky mezi týmy, které se pravidelně usazovaly na vrchních příčkách tabulky, to však nemohou říci o letošním ročníku. Celek z jihu Moravy má aktuálně pouze 3 body za jedinou výhru nad Opavou, zbylých 5 utkání skončilo pro Hodonín prohrou a v tabulce mu aktuálně patří poslední místo. Podle trenéra Tibora Janáse je největším problémem samotné proměňování šancí. ,,Pokud útočníci nezjednoduší svoji práci na ledě, nebudeme důrazní v brankovišti, nebudeme chodit před bránu na clonu a tečování puku, tak body sbírat nebudeme," zmínil hlavní kouč po jednom z posledních utkání.

Slovácká soupiska poznala v posledních dnech vlivem špatných výsledků velké zemětřesení. Z týmu postupně odešli Stanislav Balán (1+2) a Jan Fišera, kteří se však k Drtičům po pár dnech připojili zpět. Nově na soupisce ale můžeme vidět zkušeného prvoligového forwarda Michala Vymazala a navrátilce Dominika Matulu, ten v předešlých sezónách v oranžovo-modrém dresu sbíral v průměru 40 bodů za sezónu.

Nejproduktivnějším hráčem Hodonína je útočník se zkušenostmi z české 1. ligy, slovenské extraligy i mezinárodní EBEL Tomáš Komínek, který zaznamenal v šesti zápasech sedm bodů (3+4). V závěsu za ním je Michal Romančík (3+2), slovenský forward, kterého jsme mohli v sezóně 19/20 vidět v dresu Valašského Meziříčí, kde patřil mezi opory mužstva.

Sestava z posledního utkání: Micka (Kubáň) – Gabrhelík, Hefka, Hohl, Miklík, Sedláček, Tom. Dřímal – Podlaha, Romančík, Lekeš, Tad. Dřímal, Janás, Giatsintov, Dobša, Balán, Komínek, Růžička, Janeček, Marek, Rozsahegyi.

Tomáš Komínek / foto: Miroslav Pergl

Bobři stoupají tabulkou

Valaši minulou soboru porazili na domácím ledě zálohu Komety a poprvé od úvodního utkání sezóny brali všechny tři body do tabulky, kde jsou aktuálně na pátém místě (9 bodů), dva body pod Žďárem nad Sázavou. Po utkání s Opavou je tak vidět herní vzestup a nasazení týmu, tak hodnotí hlavní trenér Plšek po utkání s Brnem. ,,Dnes nemám klukům absolutně co vytknout, bylo to odmakané, vyhecované. Hráli jsme dobře, měli spoustu šancí a i když jsme prohrávali 1:0, věřili jsme, že utkání otočíme."

Na poslední tříbodové nadílce se svým výkonem podílela také nová posila Jakub Apolenář (2+0), pro kterého se jednalo o první góly v dresu Valašského Meziříčí. Bobři se tak mohou spoléhat na dalšího střelce, právem mu tak mohl Jan Křivohlávek předat štafetu nejlepšího hráče utkání, kterou získal společně s Tomášem Vávrou. Právě druhý jmenovaný je aktuálně nejlepším střelcem 2. ligy - Východ (6+3), jeho spoluhráč z lajny Jiří Goiš (0+6) je druhým nejlepším nahrávačem. Obejít se však Bobři musí na následující tři střetnutí bez kapitána Jakuba Pořického, který byl po posledním utkání potrestán stopkou do 23. října.

Jediným větším problémem se v poslední době Valaši potýkali pouze v defenzivě, kterou výrazně oslabila nepřítomnost Michaela Janoty. Na jeho místo tak musel zaskočit zkušený útočník Ondřej Martiník, který se však dle slov trenéra Plška své prozatimní role zhostil dobře.

Sestava z posledního utkání: Sachr (Slovák) - Ďurkáč, Báchor (A), Martiník, Vosátko, Holiš, Kamas - Goiš, Vávra (A), Podešva - Pořický (C), Křivohlávek, Finsterle - Kajaba, Andris, Apolenář - Kozubík, Vavřík, Kuchařík - Stodůlka.


Utkání s Drtiči z Hodonína se odehraje v sobotu 16.10. od 17:00. Přijďte Bobry podpořit!

ODEHRANÝ ZÁPAS

33. kolo | so 22.1.2022

7:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

34. kolo | st 26.1.2022

18:30

TABULKA 2. LIGY

1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33
Kompletní tabulka
×
Odehrané 15:30 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
SKLH Žďár nad Sázavou