V pondělí 23. září již po šésté hostil Zimní stadion ve Valašském Meziříčí akci pro děti ve věku od 4 do 8 let s názvem Pojď hrát hokej. Tentokrát na akci dorazilo 20 dětí, které si vyzkoušely, jaké to je stát se hokejistou.

Dalších 20 nově příchozích dětí

Za všechny ročníky si na valašskomeziříčský hokejový stánek našlo cestu více než 220 dětí, z nich se velká část zapojila do klubových aktivit. Věříme tedy, že i nově příchozí děti akce bavila a že se na zimním stadionu budou objevovat častěji.

Opět bohatý doprovodný program

Děti nejprve čekala registrace, při které obdržely svůj první hokejový dres a další reklamní předměty od Českého hokeje a klubu HC Bobři Valašské Meziříčí. Poté se děti vydaly na svůj první hokejový trénink. Nejprve se rozcvičily na tzv. suché přípravě, kde si vyzkoušeli různé překážky a tréninkové pomůcky jako jsou agility žebříky či balanční podložky BOSU. Následně se děti podívaly na kousek tréninku naší přípravky a tím získaly předběžnou představu o tom, co je může na ledě čekat.

Důležité informace pro rodiče

Součástí akce byla také prezentace pro rodiče, na které jim bylo řečeno, že hokej je dostupným a bezpečným sportem a proto se nemusí obávat děti na tento krásný sport zapsat. Nicméně zazněly zde i informace, na které se musí rodič budoucího hokejisty připravit a že cesta na hokejový Olymp není úplně vystlána růžemi.

Trénink na ledě a Miroslav Svoboda

Trénink na ledě patří vždy k vrcholům celé akce. Trenéři si pro nové malé hokejisty připravili zábavné hry a cvičení. K ruce trenérům byli také hokejisté z naší přípravky, kteří usnadňovali nově příchozím dětem jejich první krůčky na ledě. A hlavně také speciální host, Miroslav Svoboda, brankář týmu HC Vítkovice Ridera, který má bohaté zkušenosti nejenom z české extraligy, ale také ze zámoří a české reprezentace! Děti využily jeho přítomnosti k pořízení fotografií a také od něj dostaly podepsanou kartičku.


Tímto bychom tedy chtěli poděkovat všem lidem, kteří se akce účastnili a věříme, že s dětmi se uvidíme na různých klubových akcích, ať to již budou tréninky naší přípravky či na Školičce bruslení, kterou klub HC Bobři Valašské Meziříčí zajišťuje.

Celou fotogalerii z akce naleznete ZDE!

Foto: Klára MüllerováODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka