Poslední minuta rozhodla. Mečbol pro Opavu

42 ku 17 střelám. Ani to Valachům nestačilo na získání klíčového mečbolu v domácím klání. Slezan dokázal urvat utkání z ojedinělé akce na svou stranu půl minuty před koncem a v pátek může na svém ledě rozhodnout o svém postupu.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, SF5, středa 9.3.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Vávra (Vosátko), 23. Š. Jenáček – 1. Malina (Kadula), 27. Vašenka (Damašek, Thiel), 60. Wolf (Malina). Rozhodčí: Škach, Grygera – Čelechovský, Viskot. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Holiš, Ďurkáč, Š. Jenáček, J. Jenáček, Gabrhelík – Kozubík, Vávra (A), Pořický (C) – Andris, Křivohlávek, D. Stodůlka – Dobša, Vavřík, Apolenář – Kuchařík, Weintritt.
Opava: Piták (Baldik) – Zelenka, Zapletal, Vojtovič, Thiel, Peterka, Kocián, Zouhar – Wolf (C), Malina (A), Římský, Kadula, Rousek (A), Vašenka, Buršík, Urban, Beránek, Horný, Krupa, Damašek, Hendrych.

Vstup od utkání z kategorie méně povedených. Valaši inkasovali první branku po 20 sekundách hry, kdy se ve zmatku před brankovištěm zorientoval nejlépe Vlastimil Malina a poslal Slezan do vedení.

Bobry obdržené branka lehce srazila, s přibývajícími minutami ale začali přebírat otěže zápasu a byli to oni, kdo si postupně vypracovával více a více šancí. Jednu z nich proměnil krátce po polovině třetiny Tomáš Vávra, který zúročil své zkušenosti a podobně jako na druhé straně Malina si našel černou gumu v brankovišti soupeře a vyrovnal stav duelu.

Valašské Meziříčí se nadále tlačilo do zakončení, ale žádnou svou šanci už ve vedoucí gól neproměnilo. Opava se před Sachra po vstřelené brance dostávali spíše sporadicky, proto se do šaten odcházelo po prvním dějství za vyrovnaného stavu.

Do druhé periody vletěli Bobři o poznání lépe a byli po dvou minutách a skvělé individuální akci Šimona Jenáčka odměněni gólem. Mladý obránce domácího týmu objel s kotouček branku soupeře, dostal se do střelecké pozice před Pitákem a nekompromisní ranou rozradostnil přítomné fanoušky Valachů.

Opava ale kontrovala o přesně čtyři minuty později. Opavští byli trestuhodně hned ve dvou po přečíslení před Sachrem a Janu Vašenkovi nedělalo větších potíží uklidit puk na vzdálenější tyč před osamoceným Sachrem.

I do třetí třetiny vstoupili domácí velmi dobře a měli během ní několik příležitostí zvrátit utkání na svou stranu, štěstěna dnes ale stála proti výběru z Valašska. Po několika nevyužitých přesilovkách a vyložených šancí si svěřenci trenéra Plška vypili kalich hořkosti do úplného dna. Půl minuty před koncem třetí části zvrátil duel na stranu Opavy lídr Slezanu Petr Wolf z ojedinělé akce soupeře.

Valachům tak již zbývá jediné – musí vyhrát oba zbývající duely, pokud se chtějí podívat do finále východní skupiny druhé ligy.

Ohlasy trenérů poskytneme až jako shrnutí celé série po konci semifinále.