Vyřazovací část druhé ligy nejenom, že klepe na dveře, ale už je jednou nohou ve dveřích. Valaši se o tom sami přesvědčí na poslední venkovním klání základní části, ve kterém je na svém ledě vyzvou Plameny ze Žďáru nad Sázavou.


SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU


Osud této sezóny byl pro Žďár nad Sázavou definitivně zpečetěn v předposledním kole. Žďárské Plameny ještě před sebou měly strašák možného souboje o záchranu ve 2. lize, na faktu, že se o svůj osud ve třetí nejvyšší soutěži již nemusejí strachovat ovšem nezmění ani to, že v posledním zápase prohrály právě s Velkým Meziříčím, které je v naději stíhalo z posledního místa. Pro celek z Vysočiny to ale také znamená, a to bylo jasné již několik kol, že se ani nezúčastní bojů ve vyřazovací části soutěže a sezóna pro něj po základní části končí.

Pryč jsou bohužel pro Žďár nad Sázavou časy, kdy se řadil k favoritům na postup do vyšší soutěže. Poslední měsíce, ne-li roky finančního strádání si vybraly svou daň a tým, který světu dal jména jakými jsou Petr Vampola, Tomáš Rolinek nebo Martin Nečas, prožívá hokejově krušnější časy, než na jaké byl v minulých letech zvyklý.

Na nepovedené sezóně nic nezvrátili ani ostřílení útočníci, kteří tráví ve Žďáru nad Sázavou několikátou sezónu. Lukáš Bureš a jeho 25 bodů, na lepší umístění v tabulce svému týmu nepřispěl ani Jan Wasserbauer (9+11).

Žďár nad Sázavou už v této sezóně prakticky o nic nehraje. O to nepříjemnějším soupeřem může být ale pro Valašské Meziříčí. Hráči Plamenů můžou hrát s rozvázanýma rukama a zastavit ofenzívu Valachů směrem na 5. místo tabulky, které ještě družina kouče Plška může teoreticky obsadit.


SESTAVA ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Sláma (Vít) - Půža, Lojek, Macek, Havlík, Pleva, Vašíček, Ludvík - Prokš, Čejka, Chlubna, Kunstmüller, Bureš, Wasserbauer, Štola, Gregar, Pazourek.


HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ


Schylovalo se k tomu poslední kola, ale až s Novým Jičínem si svěřenci trenéra Plška zajistili definitivně i matematicky účast ve vyřazovacích bojích. Valaši navíc ještě můžou pomýšlet i na posun na 5. příčku, navíc, celou situaci mají ve svých rukou. Potřebují ovšem zvítězit v obou zbývajících duelech, jak venku ve Žďáru nad Sázavou, tak poté doma s Havlíčkovým Brodem, v obou případech navíc za tři body.

Právě Havlíčkův Brod by v takovém případě Valašské Meziříčí vystřídalo na pátém místě druholigové východní tabulky právě Havlíčkův Brod, který má momentálně na Bobry náskok pěti bodů, navíc ale odehraný jeden zápas. Poslední střetnutí Bruslařů základní části proběhne právě na ledě Valachů.

„Řekl bych, že u nás všech převažuje hlavně úleva. Obzvláště po tom, kdy jsme teď v poslední době zvládli uhrát pár zápasů venku proti těžkým soupeřům. I přesto ale musíme dál pracovat naplno před každým zápasem tak, abychom šli do play-off v té nejlepší formě,“ komentoval jistou místenku ve vyřazovacích bojích jeden z lídrů obrany Stanislav Báchor po zápase s Novým Jičínem.

Ať už situace v konečné tabulce po základní části dopadne jakkoliv, jedno je téměř jisté. Soupeřem Bobrů v 1. kole play-off bude s velkou pravděpodobností Kopřivnice nebo Vyškov, v kabině si ale žádný z hráčů netroufá soupeře do vyřazovací části vybírat, jednoduchý protivník zvlášť v této části sezóny jednoduše neexistuje.

„Konkrétně mezi Vyškovem a Kopřivnicí už je to nejspíše jedno, oba celky jsou vyrovnané a na podobné úrovni. Pokud bych si ale mohl vybrat, volil bych raději Kopřivnici kvůli vzdálenosti. Pro dojíždění na samotné zápasy je to snazší. Ale samozřejmě v play-off na vzdálenosti nezáleží a může se stát opravdu cokoliv,“ uzavíral Báchor.


SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Ševců (Růžička) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas – Kozubík, Vávra (C), Finsterle – Martiník, Pokorný, Andris – Bachánek, Vavřík, Kuchařík – Stodůlka, Martinec.


SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: sobota 4. 3. 2022

OD: 17:30

KDE: Zimní stadion Na Bouchalkách, Žďár nad Sázavou

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

0. kolo | st 26.6.2024

1:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

1. kolo | st 18.9.2024

 

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka