Špatná bilance vzájemných zápasů Valašského Meziříčí s Opavou pokračuje, když doma padlo se Slezanem v prodloužení. Valaši doháněli dvoubrankový náskok soupeře a ten se jim podařil po gólech Štacha a Popelky dohnat. I přes nabídnutou přesilovku v posledních minutách se už Bobrům nepodařilo žádný gól přidat a klání tak šlo do prodloužení. V něm nakonec urval výhru hostů Tomáš Rousek. V utkání jsme byli svědky střídání brankářů na obou stranách, ve 27. se po srážce zranil opavský gólman Slíž, jenž byl nakonec odvezen do nemocnice a přejeme mu tak brzké uzdravení, po druhé periodě vystřídal valašskomeziříčského brankáře Pavlíčka Kryštof Ševců. Další utkání čeká Bobry na ledě velkého konkurenta na neúčast v play-down, Velkého Meziříčí.
2. liga - Východní konference 2023/24, 41. kolo, středa 28.2.2024, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
3:4p
(0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Vávra (M. Popelka, Štach), 52. Štach (Vavřík), 54. M. Popelka (Vávra) – 21. Rousek (Šindelář, Káňa), 38. Vašenka (Brada), 39. Adamec (Brada, Vojtovič), 64. Rousek (Vašenka, Vojtovič). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Smetková. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Střely na branku: 45:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (41. Ševců) – Baroš, Sviták, Holomek (C), Liss, Štach, Holiš, Hladiš – Stodůlka, Vavřík (A), Kozubík – Finsterle (A), Martiník, Gola – M. Popelka, Vávra, Melenovský – Kuchařík.
Opava: Slíž (27. Nowak) – Lehotský, Šindelář (C), Adamec, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Foltýn – Káňa, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Krejsa, Brada, Kadula – Vašenka, Häring, Vojtovič – Kotásek, Buršík, Hradil – Wendelin.

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): Je vidět, že Valmez v posledních kolech čeká boj o všechno. V první třetině hráli hodně defenzivně a čekali na nás ve středním pásmu, což nám činilo velké problémy. Ve druhé třetině jsme proto naší hru trochu překopali a šli jsme do vedení. Bohužel, po nešťastné srážce se nám zranil Marek Slíž, který musel být odvezen na nosítkách a vypadá to na zranění v dolní části těla. Ze zimáku rovnou odjel do nemocnice, takže uvidíme, jak moc vážné to bude. Nicméně Tonda Nowak tam šel v nelehké situaci, navíc hned v oslabení dostal z první střely gól. Za stavu 3:1 už to pro nás vypadalo dobře, ale několik chyb nás stálo ten jeden bod a to nás ještě Tonda na konci podržel. V prodloužení jsme byli šťastnější.