Utkání ve Vsetíně, které se ponese v duchu projektu Legenda pomáhá, bude mít zvláštní náboj i pro Romana Čechmánka. Výtěžek z následné aukce dresů poputuje na nadaci Ivana Hlinky, a právě současný trenér Bobrů měl k panu Hlinkovi ve své kariéře blízko. V rozhovoru, kromě vzpomínek na legendárního trenéra, hodnotí Roman Čechmánek i dosavadní výkony mužstva, na kterých bude muset tým po zbytek základní části ještě zapracovat.

Máte za sebou deset utkání na lavičce Bobrů, což znamená, že jste stihl poznat i všechny soupeře. Nakolik je váš tým konkurenceschopný?
Snažíme se hrát trochu jiný hokej, který je náročnější na bruslení a dohrávání. Bohužel, ne všechno se nám daří tak, jak bychom si představovali. Co se týče soupeřů, je vidět, že všechny zápasy jsou vyrovnané. Není soupeře, u kterého by měl tým dopředu jasné vítězství. Dá se říci, že každý zápas je až do posledních vteřin otevřený. Pokud my k nim přistoupíme dobře, jsme schopni zvládnout tyto utkání podle představ.

Mužstvo dokázalo potrápit silnou Porubu nebo porazit Šumperk. S umístěním v tabulce asi přesto nejste spokojený?
Spokojený bych byl, kdybychom měli o šest bodů více. My se budeme snažit herně zvednout. Pro mě je důležité, aby tým hrál hezký a fyzicky náročný hokej. Když se nám bude tohle dařit plnit, přijdou i výsledky. Základní část je stále otevřená a my pracujeme naplno.

V posledním utkání se i poněkud zamíchalo se sestavou. Šlo o to, vnést do kabiny nový vítr?
A budeme v tom pokračovat! My samozřejmě nejsme s některými spokojeni a chceme to změnit. Naše představa o hře je poněkud jiná, a budu se opakovat, že děláme vše pro to, aby to vedlo k úspěchu. Myslím, že nejsem jediný, kdo nesnáší prohry a tři porážky v řadě nás netěší. Dokud si mužstvo nesedne, změny budou pokračovat.

V následujících dvou venkovních duelech (Šumperk, Vsetín) asi nečeká Bobry nic lehkého?
Samozřejmě nečeká. S Šumperkem jsme hráli doma, a dá se s ním hrát, o tom jsme se přesvědčili. Ale jen pokud nastoupíme s maximálním nasazením a bez zbytečných vyloučení, jelikož přesilovky má Šumperk velice nebezpečné. O síle Vsetíně víme všichni, prohráli snad jen dvakrát v sezoně. My jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát, a na tom se nic měnit nebude.

A právě utkání se Vsetínem se bude hrát i v dobročinném duchu. Obě mužstva vyjedou na led s podobiznou Ivana Hlinky na dresech. Vy sám jste měl možnost pod panem Hlinkou hrát.
Myslím si, že Ivan byl obrovská osobnost českého hokeje jako hráč, tak i později jako trenér. Měl obrovský respekt nejen u svých hráčů, ale i u soupeřů a světových hokejových činovníků. Byla to jedna z největších hokejových person devadesátých let.

Na Bobří hrázi vás fanoušci velmi rádi přijali. Chtěl byste i jim něco sdělit před posledními souboji v základní skupině?
Moc jim děkuji za podporu, i když teď moc nevyhráváme. Věřím, že jim budeme dělat radost naší hrou a přidáme k tomu vítězství. Budeme rádi, když nás budou podporovat i na venkovních zápasech, na které jezdí. My se jim to budeme snažit vrátit výhrami.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Richard Müller | 27. 1. 2017

Speciální valašské derby je tady!

ODEHRANÝ ZÁPAS

21. kolo | so 3.12.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

22. kolo | st 7.12.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 20 122:30 58
2. KOP Kopřivnice 19 79:70 35
3. HVY Vyškov 19 81:62 34
4. VAL Valašské Meziříčí 18 51:57 31
5. HBR Havlíčkův Brod 19 71:80 28
6. HAV Havířov 19 63:58 27
7. NJI Nový Jičín 19 67:67 25
8. OPA Opava 19 52:73 24
9. HOM Hodonín 19 50:66 20
10. ZNS Žďár nad Sázavou 18 49:85 17
11. VEL Velké Meziříčí 19 33:70 13
Kompletní tabulka