Valašské Meziříčí se připravuje na druhé venkovní klání v řadě, tentokrát ho čeká daleký výjezd do Havlíčkova Brodu. S Bruslaři se Valaši střetnou po několikaleté pauze, jejich poslední vzájemné měření sil vyznělo lépe pro Havlíčkův Brod, který zvítězil 6:3.

BK HAVLÍČKŮV BROD

Tým z Havlíčkova Brodu je po sestupu z 1. ligy kvůli svému geografickému umístění jakýmsi druholigovým cestovatelem, v průběhu svého působení v 3. nejvyšší soutěži vystřídal několik skupin, poslední sezónu patřil do části Jih, předtím také do skupin Západ a Střed (záleželo na rozdělení týmů v jednotlivých ročnících). Po rozpůlení 2. ligy na dvě konference spadali Bruslaři do té Východní, tam, kde se mimo jiné nachází jejich největší rival Žďár nad Sázavou nebo další tým z Vysočiny Velké Meziříčí.

Bruslaři zažívají průměrný vstup do sezóny. Na úvod sice vyhráli nad Novým Jičínem, následovaly ale dvě prohry. Následně sérii tří vítězství zase vystřídal stejný počet neúspěchů a v tabulce se Brod nyní nachází ve středu tabulky na šesté pozici za Bobry. Poslední utkání Brodu hrubě nevyšlo, s Vyškovem prohrál 9:3 před vlastními fanoušky. Za poslední 3 zápasy inkasoval náš sobotní soupeř šokujících 20 gólů a nenachází se tak zrovna v dobré formě.

Děkovačka hráčů Havlíčkova Brodu po vyhraném derby se Žďárem nad Sázavou. (foto: bkhb.cz)

Havlíčkobrodské rozhodně produktivita netrápí. V devíti zápasech zaznamenal celkem 12 bodů útočník Dominik Dušek (5+7), stejný počet jich má také Jaroslav Moučka (4+8). Před sezónou ohlásili Bruslaři do svých řad návrat veterána, extraligového mistra s pražskou Slávií obránce Jiřího Vašíčka, který mimo jiné oblékal také dres Pardubic, Hradce Králové nebo Komety Brno. Tato posila se týmu hned vyplácí, Vašíček má na svém kontě více jak bod na zápas (2+9), což je na zadáka velice úctyhodný počet.

Obránce Jiří Vašíček při jednom ze soubojů v zápase s Baníkem Hodonín (foto: bkhb.cz)

Havlíčkův Brod asi zatím nejvíce trápí pozice mezi třemi tyčemi. Ondřej Chaloupek doposud naskočil do pěti utkání, jeho úspěšnost zásahů je ale lehce nad 85 % a 4,6 inkasovanými góly na utkání. O něco lépe je na tom Martin Nedvěd, jehož úspěšnost je ale taktéž pod 90 %. Oba gólmani jsou stálicemi v brankovišti týmu několik posledních sezón, v minulém roce se ale jejich úspěšnost pohybovala kolem podobných čísel.

SESTAVA HAVLÍČKOVA BRODU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Nedvěd (45. Novák) – Dvořák, Krejčí, J. Vašíček (A), Grauer, Kliment, Kerber – Holenda, Voříšek (A), Valášek – Kopic, Moučka, Dušek – Kuchta (C), D. Košťál, Tecl – Vacík, J. Košťál

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valaši se z posledního výjezdu vrátili s prázdnou, když v derby s Novým Jičínem prohráli 1:4, jedinou branku se jim podařilo vsítiti až necelou minutu před koncem. „Dnešní zápas se mi moc hodnotit nechce, po tragické první třetině přišla ještě horší druhá třetina. Hrajeme druhou ligu, je to soutěž po práci, vím, že to ne vždy každému sedne. Ale aby to nesedlo 19 hráčům, to jsem nezažil. Jediným, kdo měl nějaké měřítko byl Jirka Slovák v brance. Trochu lepší byla třetí třetina, ale tu už si Jičín pohlídal. Ale pokud chceme být v tabulce tam, kde bychom si představovali, tak musíme rychle na tento zápas zapomenout. V sobotu pojedeme do Havlíčkova Brodu, kde se pokusíme náš výkon z posledního zápasu napravit," reagoval trenér Lukáš Plšek na poslední zápas s Ďábly.

Útočník Jan Štefka při debutu za Bobry v zápase s Havířovem

Do Valašského Meziříčí byly před zápasem s Havířovem vyřízeny střídavé starty Janu Štefkovi, vsetínskému útočníkovi, který se do hry vrací po zranění. Stejně tak svůj comeback do bobřího dresu zažil Adam Hořanský, ten naskočil za Valmez naposledy proti Novému Jičínu po boku Štefky a Tomáše Vávry.