Druholigová sezóna je v plném proudu a svěřenci trenéra Plška v sobotu uzavřou prvním kolečko zápasů se všemi soupeři třetí nejvyšší soutěže východní skupiny, s výjimkou odloženého utkání v Hodoníně. Soupeřem jim bude B tým Komety Brno, který si naposledy zastřílel proti Plamenům ze Žďáru nad Sázavou. Utkání začíná v sobotu 9. října od 17 hodin.

Kometa se na začátku sezóny hledá, formu začíná skládat na domácím ledě

Tým z hlavního města Moravy vstupoval od třetí nejvyšší soutěže s vysokými ambicemi, začátek sezóny ale mančaftu vedeného trenérem Konečným nevychází úplně dle představ. Brno po velmi povedené přípravě vítězně bodovalo doposud pouze na svém domácím ledě, přičemž však hned dvakrát odjížděli soupeři s pětigólovým přídělem. Navíc se zdá, že se nově složený tým po rozpačitých prvních třech soutěžních utkáních začíná sehrávat, z posledních třech duelů si odnesl hned sedm bodů.

V bráně jistý Slavíček, bodování vládnou matadoři

Na druholigovém poli najdeme brankáře s lepšími statistikami, i tak si ale Kometa nemůže stěžovat, že by její bránu nestrážila jasná jednička týmu. Zdeněk Slavíček doposud odchytal veškerou herní minutáž Brna, během které si drží průměr 2.62 gólů na zápas.

Družstvu poskládaného z dravého mládí doplněného elitními matadory s bohatými extraligovými zkušenostmi jdou zkušení prozatím velmi dobrým příkladem. Jména jako Kamil Brabenec (4+3) nebo Tomáš Malec (2+3) jsou extraligovému fanouškovi velmi dobře známá, zmíněná dvojice vládne bodování celého týmu, Malec navíc ještě z pozice obránce.

Valaši potřebují zabrat. Výhra ve Slezsku by je mohla nastartovat

Po neuvěřitelném koncertu na Bobří hrázi v prvním soutěžním utkání proti Novému Jičínu přišel návrat do reality. Valašské Meziříčí prohrálo tří další zápasy po sobě, zvláště poslední z nich se Žďárem nad Sázavou by pak měli Valaši rychle vypustit z hlavy, ztráta dvoubrankového vedení dvě minuty před koncem a následná prohra v prodloužení domácí fanoušky rozhodně nepotěšila.

Návrat do vítězných kolejí snad Bobři nastartovali na ledě Slezanu Opavu, kde ve středečním klání vystřelil bonusový bod v prodloužení Jan Křivohlávek a dotáhl se tak na nejproduktivnější střelce týmu, kterým momentálně vládne ve skvělé formě hrající Tomáš Vávra (5+3) a letošní posila Jiří Goiš (0+6).

Duel s Kometou Brno začíná na valašském ledě v sobotu 9. října tradičně od 17:00.