Týdeník mládeže: Valašskomeziříčští junioři mají za sebou úspěšný víkend, když vysokou výhrou nad Uherským Brodem odčinili předešlou nepříjemnou porážku s "B" týmem Zlína. (mladší žáci - foto: Ilona Křivdová)

Junioři

Valašskomeziříčští junioři mohou po neúspěšném startu do nové sezóny, kdy jim los nadělil těžkého soupeře Berany Zlín B, slavit první vítězství nad Uherským Brodem. Hned po minutě hry udeřil za Valachy po nahrávce Daniela Capila Jindřich Stružka, po první periodě už svítil na výsledkové tabuli výsledek 3:0. Stužka si následně připsal ještě další dvě branky a zkompletoval hattrick, Capil zaznamenal góly hned čtyři. Mladí Bobři tak v 3. kole slaví výhru nad Spartakem 9:2.

3. kolo - Regionální liga juniorů, 1. 10. 2023, HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Spartak Uherský Brod, 9:2

Branky a nahrávky: 1. Stružka (Capil), 14. Mojžíš, 15. Stružka (Vašek), 29. Capil (Stupka, Matoška), 30. Capil, 32. Capil (Stružka), 33. Omelka (Mojžíš), 45. Stružka (Capil, Mojžíš), 47. Capil – 38. Diviš, 50. Pavlík.Rozhodčí: Novák - Bambuch, Krátký, Vyloučení: 1:2 Diváci: 42, Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1, 9:2

HC Bobři Valašské Meziříčí: R. Kocyan (A. Vohlídka) — M. Mojžíš, D. Holík, J. Matoška, J. Koláček, O. Vašek — T. Omelka, M. Žárský, J. Stupka, L. Bednařík, J. Stružka, R. Javorský, T. Hrdý, Š. Vrba, D. Capil

HC Spartak Uherský Brod: D. Pospíšil (M. Vrága) — F. Zvěřina, T. Horenský , V. Obadal, T. Brulík, R. Hrančík, V. Diviš — J. Střelec, V. Šobáň, D. Horenský, R. Šín, T. Holík, S. Gubisch, J. Pavlík, A. Surý

Další zápas: 4. kolo - Regionální liga juniorů, 8. 10. 2023, HC Bobři Valašské Meziříčí - SK Prostějov 1913, 12:00

Dorostenci

Dorostenci i podruhé v sezóně padli, tentokrát doma nestačili na Černé Vlky, Hned v první minutě skóroval za rožnovský tým Lukáš Kysela a Vlci už si své vedení vzít nenechali. Díky třem brankám Natálie Veselé, Štěpána Vrby a Lukáše Církvy v závěrečné třetině se ještě Valmezu podařilo propast ve skóre zmírnit, ne však dohnat. Už od začátku sezóny se dorostenci potýkají s horší formou a hledají možnosti, jak se sehrát, i vzhledem k počtu obdržených branek se musí soustředit převážně na obranu a zabrat hned od začátku, zatímco se prozatím prosadili a v závěrečných minutách.

3. kolo - Regionální liga dorostu, 28. 9. 2023, HC Bobři Val. Meziříčí - HC Černí Vlci, 3:8

Branky a nahrávky: 42. Veselá, 57. Vrba (Mikulka), 58. Církva (Hřava, Osika) – 1. Kysela (Marejka), 11. Kyjanka (Ošmera), 15. Marejka (Václavík), 24. Chalupa (Elich), 27. Prokeš (Bílek), 31. Kyjanka, 36. Marejka (Jurča), 39. Marejka (Kyjanka), Rozhodčí: Bamvuch - Marek, Krátký, Vyloučení: 8:6 Diváci: 41, Průběh utkání: 0:8, 3:8

HC Bobři Valašské Meziříčí: O. Souček (J. Rajnoch) — T. Mikulka, J. Koláček, J. Matoška, B. Březovjáková — M. Navrátil, L. Církva, J. Hřava, V. Fabián, J. Osika, O. Hofmann, Š. Vrba, R. Mucska, N. Veselá, T. Hrdý

HC Černí Vlci: M. Jadrníček — O. Vik, L. Kuchař, D. Kyjanka, J. Jurča, F. Bílek — V. Poruba, L. Kysela, J. Václavík, O. Marejka, J. Elich, A. Prokeš, M. Ošmera, J. Jalůvka, S. Chalupa, K. Knápek

Další zápas:

4. kolo - Regionální liga dorostu, 6. 10. 2023, HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Český Těšín, 16:00

5. kolo - Regionální liga dorostu, 8. 10. 2023, HC Brumov - Bylnice - HC Bobři Valašské Meziříčí, 14:00

Starší žáci

Starší žáky čekalo o víkendu derby se sousedním Vsetínem. Do zápasu vstoupili mladí Bobři dobře, když po dvou gólech Michala Kalčáka vedli 2:0, poté Bobři začali propadat v obranné fázi, Vsetín zabral a třemi brankami v první periodě a následnými třemi v té další otočil skóre na svou stranu. Kalčák se následně do brány VHK dokázal prosadit ještě dvakrát, k němu se hattrickem přidal Marek Březovják, i tak se ale i přes velké množství šancí Valmezu nepodařilo náskok zelenožlutých dohnat a prohrál tak 7:13.

2. kolo - liga starších žáků "B", 28. 9. 2023, Berani Zlín "B" - HC Bobři Valašské Meziříčí, 14:4

Branky a nahrávky: 4. Kalčák (Šimčíková, Březovják), 13. Kalčák (Chovanec), 29. Březovják (Kalčák, Šimčíková), 32. Kalčák (Březovják), 39. Kalčák (Surý), 56. Březovják (Kalčák), 57. Březovják (Šimčíková, Kalčák) – 15. Exner, 16. Hromada (Kret), 17. Hromada (Kret), 22. Whitty (Exner), 26. Holubcová (Polanský), 28. Kret (Martinka), 31. Kret (Hromada, Martinka), 38. Martinka (Polčák, Hromada), 42. Holubcová, 47. Martinka (Holubcová, Kret), 47. Exner (Lenomar), 54. Matkovič (Mikuš), 58. Hromada (Kret), Rozhodčí: Marek, Kamas, Vyloučení: 4:3, Diváci: 83, Průběh utkání: 2:0, 2:6. 3:6, 3:7, 4:7, 4:8, 5:8, 5:12, 7:12, 7:13

HC Bobři Valašské Meziříčí: D. Dorňák — V. Kamas, M. Březovják, M. Bednařík — K. Šimčíková, D. Dubec, M. Frolo, Š. Fuchs, D. Chovanec, J. Batrla, A. Sviták, D. Surý, Z. Rypár, V. Kovaříček, M. Kalčák.

VHK ROBE Vsetín: T. Bubela — F. Kret, K. Polanský, A. Stratil, M. Chovanec, C. Whitty, T. Polčák, T. Martinka, J. Urban, A. Holubcová, D. Kandra, O. Lenomar, V. Mikuš, N. Matkovič, T. Hromada, J. Exner.

Další zápas: 3. kolo - liga starších žáků "B", 7. 10. 2023, HK Kroměříž - HC Bobři Valašské Meziříčí, 13:45

Mladší žáci

Mladší žáci za sebou mají první sezonní výjezd, kdy zavítali na led Zubrů z Přerova. Z počátku měli malí Bobříci problém se srovnat s technickou úrovní ledu a od druhé třetiny prohrávali na ledě Zubrů už 0:3. Poté ale Bobříci zabrali a díky brance Patrika Rušara snížili na 1:3. Přerovští se sice jen tak nenechali a po dvou třetinách stále vedli 4:3 a ve 44. minutě dokonce navýšili na 5:3, Valaši byli přesto lepším týmem, v mnohých případech je ale zradila koncovka. Nakonec díky následným gólům Patrika Rušara a Anny Vrečkové veze Valašské Meziříčí z Přerova remízu 5:5.

2. kolo, liga mladších žáků "B", 1. 10. 2023, HC Zubr Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí, 5:5

Branky a nahrávky: 6. Menšík, 14. Menšík (Čechmánek), 22. Havelka, 30. Šubrt (Havelka), 44. Čech (Slavík) – 28. Rušar (Krupik), 34. Capil, 35. Krupik (Kubla), 45. Rušar, 56. Vrečková (Capil), Rozhodčí: Klvač, Sedlák, Vyloučení: 2:1, Diváci: 88, Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:5.

HC ZUBR Přerov: M. Blažek (S. Piňos) — D. Šubrt, O. Čechmánek, N. Klobáska — M. Roháč, S. Václavík, T. Jemelka, R. Slaměník, T. Masný, T. Havelka, J. Brabec, N. Budina, A. Slavík, D. Menšík, O. Čech, M. Tomiga.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Š. Ševčík (V. Krasňák) — M. Klimentová, J. Mrlina, P. Rušar, Š. Capil, M. Krupik, Š. Kubla, A. Vrečková, M. Pavlík, Š. Křivda, F. Ventura, J. Januš.

Další zápas: 3. kolo - liga mladších žáků "B", 7. 10. 2023, HC Uničov - HC Bobři Valašské Meziříčí, 10:00

4. třída

První zápas: 1. kolo - soutěž 4. tříd Zlínského kraje, 7. 10. 2023, HC Spartak Uherský Brod - HC Bobři Valašské Meziříčí, 09:00

Autor: Jan Kozák s přispěním trenérů mládeže