Přinášíme vám první čerstvý rozhovor s novým hlavním trenérem A-týmu HC Bobři Valašské Meziříčí Josefem Dobošem.

Jaká byla vaše motivace akceptování nabídky ze strany Valašského Meziříčí?
Je to pro mě hlavně další výzva. Osm let jsem strávil v Polsku, kde jsem trénoval extraligu. Kvůli rodině jsem se chtěl vrátit do Česka, abych byl blíže vnoučatům, a když přišla tato nabídka, tak jsem ji vzal jako velkou výzvu.

Tušíte, v čem bude největší rozdíl mezi Polskem a českou třetí nejvyšší soutěží?
Když jsem viděl zápas Šumperk – Valašské Meziříčí, tak si myslím, že to je takový střed polské extraligy, tudíž se to dá srovnat. V Polsku jsou určitě dobré manšafty, je to otevřená liga a hraje tam hodně cizinců. Můžu každopádně říct, že Valmez nebo Šumperk by si tam mohli zahrát.

Zápas Bobrů v Šumperku jste viděl. Jaký je váš první dojem?
Utkání bylo velmi dobré po stránce fyzické. Hokej šel nahoru – dolů a Valmez hrál velmi dobře jak do útoku, tak do obrany. Vidím obrovský potenciál kluků a můžu říct, že bylo Valašské Meziříčí lepší než Šumperk, který je profesionální tým.

Má kádr tedy podle vás na dobrý výsledek v rámci play-off?
V zápase šlo vidět, že se kluci snažili tvořit, ale občas něco zkazili. Jak se říká, kdo tvoří, tak sice může něco zkazit, ale kdo netvoří, tak nehraje vůbec. My se na to zaměříme, a když naše koncentrace bude ne sto, ale dvě stě procentní, tak se chyb vyvarujeme. Pokud budou hrát kluci jako v Šumperku i dál, tak můžeme dojít vysoko.

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka