Valaši si drží úspěšnou sérii sedmi utkání v řadě, v šesti navíc zvítězili vždy s minimálním rozdílem tří branek. Na domácím ledě je tentokrát čeká Opava, u které svou vítěznou vlnu odstartovali výhrou v prodloužení.

Slezan v elitní čtyřce, mladé pušky táhnou

Hokejisté Opavy začali sezónu zdařile, když dokázali v úvodních třech utkáních zvítězit. Ovšem poté bral Slezan své body s odřenýma ušima, když výsledky skončily převážně o gól. V posledních čtyřech kláních brali z dvanácti možných jen čtyři body. V tabulce jim aktuálně patří čtvrté místo se ztrátou pouhého bodu na třetí Žďár nad Sázavou.

Ve střeleckých tabulkách skupiny Východ Slezané příliš nevynikají, nejlepší střelec týmu Adam Beránek zaznamenal doposud čtyři vstřelené branky, avšak na osm nahrával. Stejný počet asistencí má taktéž Jan Vojtovič (2+8). Opava má v brankovišti svou jasnou jedničku, všech dvanáct střetnutí odchytal jednadvacetiletý Dominik Piták (ø2,2 inkasované branky na zápas). Nejméně devět hráčů z aktuální soupisky prošlo mládežnickými kategoriemi extraligových Vítkovic, mezi ně patří také již zmiňovaná jména.

V posledním zápase uhráli svěřenci trenéra Tomáška pouze jeden bod, když v sobotu nakonec padli s Hodonínem po nájezdech. Slezané ještě tři minuty před zazněním konečné sirény prohrávali s Drtiči 1:2, teprve až v čase 18:53 se podařilo ve hře bez brankáře dorovnat Jiřímu Šindelářovi, a dostat tak svůj tým do prodloužení, po kterém již následovaly samostatné nájezdy, ve kterých už byl úspěšnější slovácký tým. ,,Do Hodonína jsme přijeli neprohrát, takže alespoň v tomto směru můžeme být spokojení. Do třetí třetiny jsme šli bez dvou zraněných a odehráli jsme to slušně, jsme rádi, že se nám podařilo alespoň vyrovnat. Nájezdy už jsou loterie," hodnotí hlavní kouč Aleš Tomášek pro klubový web po sobotním utkání s Drtiči.

Sestava z posledního utkání: Piták (Baldik) – Šindelář (C), Zouhar, Věntus, Kunc, Ficek, Thiel – Peterka, Wolf (A), Štindl, Buršík, Vojtovič, Beránek, Damašek, Krupa, Vašenka, Hendrych, Římský, Kadula.

Opavský brankář Dominik Piták. Foto: Petr Widenka.

Bobří mašina nechce zastavit, vítězí vždy minimálně o tři branky

Svěřenci Lukáše Plška prodloužili v sobotním utkání se Žďárem nad Sázavou sérii na sedm výher v řadě a nyní jim patří druhé místo v tabulce za vedoucím Novým Jičínem, na který ztrácí pouhé dva body. Ďáblové mají ale o dva zápasy více. Při pohledu na skóre však ve skupině jednoznačně vedou, do sítě soupeřů poslali již 50 branek, naopak v bráně Bobrů skončilo celkem 23 gólů, což je nejméně v celé východní soutěži.

Na vrchní střeleckou příčku se vedle Tomáše Vávry (9+6) po utkání s Plameny vystřelil Jan Křivohlávek (9+5), který naposledy dvakrát skóroval a k tomu přidal jednu nahrávku. Jeho výkony společně s Jiřím Goišem (1+9) neunikly pozornosti prvoligovému Frýdku-Místku. Toho v posledních dnech trápí početná marodka, a tak s útočníky Bobrů ujednal střídavé starty, oba zmínění za něj nastoupili již v neděli proti Litoměřicím. Bodovou produktivitu vede již zmíněný Vávra, v první formaci s ním nastupuje Jakub Apolenář (6+0), ten se naposledy prosadil do svatyně Žďáru hned dvakrát.

Do obrany se po nemoci vrátil Tomáš Holiš, po delší době tak Valaši nastoupila do zápasu s obranou bez náhrady z útoku. Při absenci Davida Sachra má do Valašského Meziříčí vyřízeny střídavé starty brankář z frýdeckomístecké juniorky Ondřej Majer, ten kryl záda Jiřímu Slovákovi již posledně. Právě zmíněný Slovák je aktuálně velkou oporou Bobrů. V posledních pěti střetnutí pustil za svá záda pouze pět branek, za sedm zápasů v letošním ročníku si drží statistiku 2,3 inkasované branky na zápas s úspěšností 92,8 %.

Sestava z posledního utkání: Slovák (Majer) – Ďurkáč, Báchor (A), Vosátko, J. Jenáček, Holiš, Kamas, Mošnička – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Pořický (C), Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Weintritt, Urbanec – Kozubík.

Poslední vzájemné střetnutí skončilo lépe pro Bobry, kteří porazili Opavu 3:2 v prodloužení, o vítěznou branku se chvíli před koncem nastaveného času postaral Jan Křivohlávek a odstartoval tak bobří vlnu vítězství. Slezan se na bobří hrázi představí ve středu 3. 11. 2021 od 18:00. Přijďte Bobry podpořit!