Svěřenci trenéra Plška mohou ve středečním střetnutí s Tatrou zabojovat o nejvyšší příčku tabulky. Podmínkou však je, že první Nový Jičín získá v měření sil s Opavou nanejvýš bod. Na domácím ledě přivítají tradičního soupeře z nedaleké Kopřivnice, která přijede na valašský led taktéž s chutí prodloužit svou vítěznou sérii.

Kopřivničtí odvrací neúspěchy

Při pohledu na výsledkovou tabulku moravskoslezského celku si nelze nevšimnout kopřivnického střídavého období výher a porážek. Svěřenci trenéra Kofroně začali sezónu dvěma zápornými výsledky, následovala řada tří vítězství, kterou utnul stejný počet proher, na které však kopřivničtí opět navázali dvěma úspěšnými večery, kdy poměrem 4:0 vynulovali slezskou Opavu, poté si vyšlápli na Hodonín.

Nejproduktivnějším hráčem kádru je jeden z bratří Machů Jakub (5+3), v závěsu Patrik Gola (3+5) a bývalý hráč Bobrů Petr Seidler (1+7). Spoléhat se hokejisté ISMM mohou na vyrovnanou dvojici brankářů Petr Hromada (89,9 %) a Martin Šindelka (91,1 %). Obranu tvoří zkušení hráči otrkaní českou 1. ligou i zahraničními nižšími soutěžemi Tomáš Fojtík nebo Marek Bail, i ti jsou základním kamenem kopřivnické sestavy.

Poslední druholigové střetnutí zvládli hokejisté Tatry na výbornou, když smetli trápící se Drtiče 7:3. O jasné výhře rozhodla hlavně druhá perioda, ve které svému soupeři poslali do branky hned 5 branek. ,,Dnes jsme od první minuty šli po vítězství a zaslouženě jsme vyhráli. Nevyužili jsme ještě několik dobrých příležitostí. Na koncovce musíme ještě pracovat," zmínil hlavní kouč Jaroslav Kofroň po povedené výhře nad Hodonínem.

Sestava z posledního utkání: Šindelka (Kučera) – Krzak, Štěpánek, Bail, Marek (A), Slavík, Fojtík T. – Suchý, Pindel, Pokorný, Indrst, Mach M., Häring, Mach J. (C), Gola, Pargač, Sluštík (A), Seidler, Vaněk.


Valaši stoupají tabulkou výš, doma pokaždé bodovali

Svěřenci Lukáše Plška mají za sebou 9 zápasů, z nichž 4 venkovní a 5 domácích. Právě v každém střetnutí před vlastním publikem skončilo pro Bobry ziskem alespoň jednoho bodu, tím bylo utkání se Žďárem nad Sázavou, které Valaši doma jako jediné prohráli v prodloužení. Poté již následovala série pěti vítězství v řadě, po kterých jsou aktuálně na druhém místě tabulky východní skupiny.

Spolehlivým kanonýrem a tahounem týmu je osmigólový Tomáš Vávra, který i přes svou absenci v duelu s Novým Jičínem vede střeleckou tabulku skupiny Východ, v celkové produktivitě mu patří druhé místo (8+5) za žďárským Wasserbauerem (4+11). Sedmi brankami se může pochlubit Lukaš Finsterle, o jednu méně má na svém kontě Jan Křivohlávek. Jiří Goiš (1+8) je zase se svou statistikou druhým nejlepším nahrávačem východu.

Do posledního utkání s Velkým Meziříčí již nezasáhl Martin Podešva, který se vydal za zkušenostmi do německé 3. ligy, na soupisce už nenajdeme také Michaela Janotu, ten se po svém comebacku však nakonec rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Na odchod v obraně však vedení Valachů ihned zareagovalo a do svých obranných řad přivedlo na střídavé starty oba bratry Jenáčky ze sousedního Vsetína, z nichž starší Jakub již před dvěma lety bobří dres pravidelně oblékal. Mladší Šimon debutoval za Valmez ve venkovním utkání s Ďábly z Nového Jičína, jeho bratr byl součástí druhé formace v měření sil s Velmezem, kde stál po boku Davida Vosátka, již známého spoluhráče právě z VHK. Do sestavy se po třízápasové odmlce vrací kapitán Jakub Pořický, doposud odpykávající si disciplinární trest za faul v zápase s Kometou. Stálá opora v brankovišti Jiří Slovák (5 utkání - 92 %) předvádí stabilní výkony také v posledních zápasech, kdy dokázal svůj tým pod tlakem podržet. Jeho parťák David Sachr (5 utkání - 95 %) před týdnem omarodil a jeho místo tak na lavičce provizorně obsadila trojka Marek Netolička.

Poslední utkání nad HHK Velké Meziříčí zvládli valašskomeziříčští hokejisté na výbornou, když ve třetí části nasázeli hostům do kasy celkem 5 branek. ,,Dnes to byla těžká dřina, Velmez přijel s velmi defenzivní taktikou, dvě třetiny jsme se s tím nemohli popasovat ale trpělivou hrou jsme to ve třetí části prolomili," zmínil hlavní kouč Plšek po středečním klání.

Sestava z posledního utkání: Slovák (Netolička) – Ďurkáč, Báchor (C), Vosátko, J. Jenáček, Kamas, Martiník (A), Mošnička – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Finsterle, Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Vavřík, Urbanec – Stodůlka, Weintritt, Kozubík.

Valaši se s Kopřivnicí střetli již v přípravě, kdy pokaždé slavili jasnou výhru 6:2, v prvním ostrém měření sil však již po prohře 4:1 neslavili. O to větší motivaci budou mít Tatře porážku vrátit. Jak se bude Bobrů tentokrát dařit se můžete přijít podívat ve středu 27.10. 2021 od 18:00 hodin na stadionu ve Valašském Meziříčí.

Sponzorem utkání je MP Krásno, který nám věnoval své ceny. Během střetnutí budou následně vylosovány 3 vstupenky fanoušků a ti budou odměněni.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | ne 26.3.2023

5:0

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 40 226:63 111
2. HVY Vyškov 40 179:136 74
3. KOP Kopřivnice 40 156:155 72
4. HAV Havířov 40 143:127 64
5. HBR Havlíčkův Brod 40 163:170 61
6. VAL Valašské Meziříčí 40 130:146 60
7. HOM Hodonín 40 109:133 52
8. NJI Nový Jičín 40 132:139 51
9. OPA Opava 40 127:150 51
10. ZNS Žďár nad Sázavou 40 112:192 35
11. VEL Velké Meziříčí 40 92:158 29
Kompletní tabulka