Ke třetímu utkání semifinálové série vyjeli svěřenci trenéra Weintritta znovu na led Poruby. Na jejím ledě byli po celou dobu zápasu vyrovnaným soupeřem a i přes ztracené dvoubrankové vedení dovedli duel do prodloužení. V tom se bohužel podařilo rozhodnout domácímu Janu Káňovi, který tak zajistil pro Slezany matchball v sérii. Další utkání série bude k vidění v úterý 20. března od 18:00.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, neděle 18.3.2018, RT TORAX Aréna
Poruba
4:3p
(0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 33. T. Káňa (Luka), 51. Haas (Fojtík), 53. Kaluža (Zdeněk, T. Káňa), 68. J. Káňa (Hryciow) – 26. Pořický (Brunec, Martiník), 47. Pořický (Pokorný, Žák), 47. Hořanský (Rudl). Rozhodčí: Přikryl, Cabák – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Poruba: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Slavík, Fišera, Kaluža, Hryciow, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Luka, Fojtík, Zdeněk, Finsterle, Zachar, Gelnar, Ollender, T. Káňa, Jaroš.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Kývala, Daněk, Hořanský – Studený (C), Martiník, Dalajka - D. Varga.

Třetí semifinálový duel mezi Porubou a Valašským Meziříčím bylo předurčeno k velkému dramatu. Hrálo se totiž o matchball, který má vítěznému týmu dodat křídla do dalšího měření sil. Hned po dvou minutách se nicméně do první velké šance dostali domácí. Haas však z prostoru pro vhazování pálil těsně vedle tyče Šafránkovy svatyně. O dvě minuty později zahrozil na druhé straně Martiník, jehož pokus spatřil Kůdela na poslední chvíli a měl velké štěstí, že nemusel lovit kotouč ze své branky. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, přičemž se do svých šancí dostaly oba týmy. Ani jeden z nich však nezpůsobil brankáři v soupeřově bráně větší potíže.

Ve třinácté minutě dostali Bobři možnost první přesilové hry. V té se asi do největší příležitosti skórovat dostal Pořický, který se protáhl kolem dvou bránících hráčů soupeře, svou střelu ale namířil pouze do brankáře Kůdely. I v oslabení se do přečíslení dva na jednoho dostali svěřenci trenéra Flašara, jejich únik ale ztroskotal na nepřesné přihrávce. V závěrečných momentech první periody se do dobrých šancí dostali hráči Poruby. Nejprve však nedokázali zastrčit černou gumu za Šafránka klouzající se po brankové čáře, o minutu později pak vytáhl gólman Valachů ukázkový zákrok lapačkou.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hráči Valašského Meziříčí. Ze svého útočného snažení však nedokázali vytěžit kýženou první branku duelu. Vše změnil až na konci dvacáté šesté minuty Jakub Pořický, jehož zakončení neměl nárok brankář Kůdela chytit po skvělé kombinaci s jeho útočnou formací - 0:1. Pro Bobry to navíc byla využitá přesilová hra. V porubské aréně to po gólu Valachů začalo vřít. Domácí se dostali do vyložené šance, na jejímž konci byl obránce Bobrů, který vyhazoval kotouč z brankové čáry. Následně byl již podruhé v utkání nepříjemně dohrán hráč Valašského Meziříčí, tentokrát však hlavní rozhodčí nevylučoval.

Na přelomu druhé třetiny sehráli Valaši povedenou přesilovou hru, které však chyběla třešnička na dortu v podobě vstřelené branky. Posléze se na začátku třicáté třetí minuty dostali do vyložené šance porubští, ti však opět ztroskotali na skvělém Šafránkovi. O necelou minutu později však brankář hostů kapituloval. Tomáš Káňa tečoval střelu Luky a s velkou dávkou štěstí na straně domácích se puk po několika odrazech od výstroje Šafránka dostal za brankovou čáru - 1:1. Slezané po vstřelené brance ještě více ožili a začali více a více ohrožovat branku soupeře, tu však nadále střežil pozorný gólman Bobrů. Do konce druhé periody se toho již více neudálo, a tak se odcházelo do šaten znovu za nerozhodného stavu.

I do poslední třetiny vstoupili aktivněji svěřenci trenéra Flašara. Jejich útočné snažení bylo však dlouho nepolíbeno brankou, když Valachy v důležitých chvílích držel hlavně brankář Šafránek. Ve čtyřicáté sedmé minutě se začly v porubské hale dít věci. Zásluhou Jakuba Pořického, který byl na konci nádherné přihrávky Pokorného, šli Bobři v utkání do vedení - 1:2. Trvalo to přibližně půl minuty, a Valaši šli do dvoubrankového vedení. Rudl našel přesnou přihrávkou rozjetého Adama Hořanského a ten podobným způsobem jako pár chvil před ním Pořický zavěsil kotouč za Kůdelova záda - 1:3. Svěřenci trenéra Weintritta tak byli rázem v dvoubrankovém vedení a zbytek duelu sliboval velké drama.

Tyhle předpoklady Poruba naplnila hned na přelomu třetí třetiny. Marek Haas dostal od Fojtíka milimetrovou přihrávku před branku, odkud ranou z první poslal černou gumu až za záda Šafránka - 2:3. O dvě minuty později bylo dokonce znovu srovnáno. Slezané dlouho kombinovali v útočném pásmu v přesilové hře, což už nevydržel Marek Kaluža, který od modré napřáhl k dělovce, která div neprotrhla síť branky – 3:3. Svěřenci trenéra Flašara začali do Bobrů bušit více a více s blížícím se koncem třetí třetiny s úkolem kompletně otočit stav duelu. To se jim však i přes několik dobrých šancí nepodařilo, a tak následovalo prodloužení.

Slezané se hned v úvodu přesilové hry dostali k přesilové hře. Tu ale využít nedokázali i díky opět skvělému Šafránkovi, a tak mohlo drama pokračovat. V šedesáté páté minutě byl nejblíže vstřelené branky na straně Bobrů Hořanský, toho však vychytal lapačkou Kůdela. Valaši si posléze vytvořili tlak, který ale nedokázali přetavit v gól, to se o pár chvil naopak podařilo Porubě. Hryciow ujel s Janem Káňou, který od prvního jmenovaného dostal pas před odkrytou část Šafránkovy svatyně a bohužel pro modrobílé se nemýlil - 4:3.