Valašské Meziříčí v druhém domácím utkání sezóny hostilo nováčka z Vyškova a celek z jižní Moravy plný hvězd druhé ligy potvrdil i na půdě Valachů výsledkové očekávání. Svěřenci trenéra Plška bojovali, na šest zásahů Vyškova ale dokázali kontrovat pouze dvěma brankami.
2. liga - Východní konference 2022/23, 5. kolo, sobota 8.10.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Vyškov
2:6
(1:0, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Ďurkáč (Finsterle, Andris), 36. Křivohlávek (Ďurkáč, Finsterle) – 27. Komínek (Sebera), 30. Vašíček (Weintritt, Dobiáš), 31. Čejka (Studený), 34. Vašíček (Dobiáš), 43. Weintritt (Janeček, Žižka), 55. Komínek (Studený, Vosátko). Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 253. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Mošnička, Ďurkáč, Báchor (A), Gabrhelík, Sviták, Liss, Holiš – Tarnoczy, Vávra (A), Kozubík - Andris, Křivohlávek (C), Finsterle – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – Martinec, Martiník.
Vyškov: Kořének (Lambert) – Hefka, Hohl, Mikulík, Blaha, Vosátko, Studený, Žižka (C) – Kořenek, Sebera, Weintritt, Čejka, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Romančík, Dobiáš, Komínek (A), Luža.