V domácím utkání proti Žďáru nad Sázavou dosáhl na svou premiérovou branku, a přispěl tak zároveň k neskromnému gólovému účtu Bobrů v celém duelu. Šimon Kuchařík, odchovanec Valašského Meziříčí, se po zápase vyjádřil nejen k pocitům z první branky v dospělém hokeji, ale také zhodnotil aktuální výkonnost Valašského Meziříčí nebo měl co říct k šancím Bobrů v následujících venkovních zápasech.

Po vítězství v Opavě jste se vrátili na domácí led, kde jste potvrdili výhru ve Slezsku suverénním způsobem, jak se vítězství proti Žďáru rodilo?
Před domácím utkáním se Žďárem jsme doma dokázali uhrát jenom jedno vítězství, takže jsme už chtěli vyhrát také na domácím ledě a potěšit naše fanoušky. Do utkání jsme sice nevstoupili dobře a prohrávali 1:0, ale od obdrženého gólu se naše hra zlepšila a nakonec jsme si došli pro druhé domácí vítězství.

Trenéři nebyli i přes výhru moc spokojeni s výkonem mužstva v Opavě. Fungovaly dnes věci, které vám byly po zápase v Opavě vytýkány?
V Opavě jsme hráli špatné do obrany a propadali ve středním pásmu. V zápase se Žďárem jsme se ale z těchto chyb poučili, a na domácím ledě to bylo určitě lepší. Pořád ale máme samozřejmě co zlepšovat.

Ve Žďáru došlo před sezónou k odchodu významného partnera a přišel odliv řady hráčů. Bylo to na dnešním utkání znát? Přijel o tolik jiný Žďár, než v loňském play-off?
Nějak tyhle věci nesleduji, ale podle mě to nebyl Žďár, proti kterému jsme hráli minulou sezónu i v play off. V play off nás dohrávali, dobře bruslili, ale to jim v dnešním zápase chybělo. Také šlo vidět na některých hráčích, že se jim nedaří a na konci zápasu už byli dost znechucení.

Pro tebe byl dnešní zápas speciální díky prvnímu gólu mezi muži. Oddechl sis, že ti to tam konečně spadlo? Jaké byly bezprostřední pocity poté, co puk přešel brankovou čáru?
Za ten gól jsem byl strašně rád, ale důležitá je výhra v celém utkání. Do zápasu se Žďárem jsem měl pár šancí a Kosma (Libor Kamas, pozn. redaktora) už vtipkoval, že jsem dřevák a že ten gól snad nikdy nedám (směje se).

Celá ta situace byla strašně rychlá, vybojovali jsme v rohu puk a Ondra Martinik ho dával před bránu na Pepu Daňka, jeho střela byla zablokována a puk se nakonec dostal nějak ke mně. Už před střelou jsem ztratil rovnováhu, takže už jsem střílel z pádu a v první chvíli jsme myslel, že ta střela jde vedle, ale naštěstí zapadla k levé tyči. Když jsem viděl, že puk je síti, strašně jsem si oddechl a měl neskutečnou radost. Ale určitě největší radost měla moje rodina na tribuně!

Nyní vás čekají tři po sobě jdoucí venkovní utkání. V loňské sezóně Bobry právě v zápasech na stadionech soupeřů dost tlačila bota. Věříš, že letošní sezóna v tomhle ohledu přínáší zlepšení a vaše šance jsou do venkovních duelů otevřené?
Tak určitě si myslím, že ve všech zápasech můžeme uspět. Na každý zápas se připravíme tak, abychom vyhráli. Musíme dodržovat taktiku a vyvarovat se chyb, abychom soupeřům nedarovali laciné góly. I když třeba zápas v Havlíčkově Brodě bude hodně obtížný, můžeme bez pochyb uspět stejně jako minulý rok na jejich ledě.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Daniel Gargulák | 3. 10. 2019

Na Valašsko míří Plameny. Ubrání před nimi Bobři svou tvrz?

ODEHRANÝ ZÁPAS

21. kolo | so 3.12.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

22. kolo | st 7.12.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 20 122:30 58
2. KOP Kopřivnice 19 79:70 35
3. HVY Vyškov 19 81:62 34
4. VAL Valašské Meziříčí 18 51:57 31
5. HBR Havlíčkův Brod 19 71:80 28
6. HAV Havířov 19 63:58 27
7. NJI Nový Jičín 19 67:67 25
8. OPA Opava 19 52:73 24
9. HOM Hodonín 19 50:66 20
10. ZNS Žďár nad Sázavou 18 49:85 17
11. VEL Velké Meziříčí 19 33:70 13
Kompletní tabulka