V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ke svému letošnímu prvnímu startu v dresu Bobrů z Valašského Meziříčí nastoupil brankář Jiří Slovák . Ten v letošní sezóně působí v prvoligovém Přerově. Fanouškům Bobrů hodně známý brankář z minulých let svým výkonem potvrdil své kvality a výraznou měrou pomohl hráčům z Valašska překvapit domácí Frýdek-Místek a "urvat" pro Bobry bod do tabulky. Jak sám brankář znodnotil utkání s třineckou farmou?

Jirko, tvůj letošní první start za Bobry a hned proti týmu, který nemá jiné ambice než postup, jak bys jej zhodnotil?
Frýdek byl jasně lepší a moc šancí jsme si nevytvořili, naštěstí i z toho mála se nám podařily vstřelit dvě branky, které nám nakonec stačily aspoň k jednomu bodu.

Jak se zrodilo tvé působení u Bobrů?
Bohužel po mém zranění jsem se nemohl dostat do správné zápasové pohody a po nějaké době jsme se domluvili, že se půjdu rozchytat do 2.ligy. Nakonec se přerovské vedení dohodlo s Valmezem.

Budeš zde chytat pravidelně, nebo půjde vždy jen o výpomoc z Přerova?
Jedná se o výpomoc, jelikož se zápasy 1.a 2. ligy kryjí, bude záležet jak se domluví spolu kluby.

Tým jsi dlouho držel svými fantastickými zákroky ve hře o body, takže na nedostatek práce jsis určitě nestěžoval, souhlasíš?
Naprosto souhlasím, práce bylo opravdu dost, ale takový zápas jsem potřeboval.

Po dvou třetinách ve Frýdku bez branky, to se ještě žádnému týmu letos nepovedlo, co jste si řekli v kabině před závěrečnou třetinou?
Vím, že tam proběhly nějaké fórky ze strany Vency (Václav Studený), ale jinak pořádně už ani nevím, jelikož jsem se snažil vydýchávat a soustředit se na závěrečnou třetinu.

Inkasovali jsme však v naší přesilovce druhou branku, myslíš, že v tu chvíli bylo důležité, že se hráči dokázali semknout a doslova urvat vyrovnání v power-play půl minuty před koncem?
Bohužel jsme inkasovali v naší přesilovce, vím, že Aron (Aron Chmielewski – polský reprezentant, hráč Třince ve službách F-M, pozn.red.) dělal kličku na vyrážečku, ale vůbec nevím, kde ten puk propadl, takže to byl i trochu smolný gól, kluci potom to power play sehráli perfektně a podařilo se nám vyrovnat.

Co nájezdy – nevzpomněl sis v tu chvíli s trochou nadsázky na barážový zápas „Přerov – Sokolov“?
Ne, v tu chvíli jsem si na to vůbec nevzpomněl, od té doby jsem absolvoval několikatery nájezdy, navíc to byla úplně jiná situace.

Druhý bod jsme měli na hokejce my, bohužel to nevyšlo, i přesto – bod z Frýdku-Místku – určitě velice cenný, souhlasíš?
Bohužel nájezdy mi vůbec nevyšly, ale já už byl úplně vyřízený a byl jsem rád, že se mi vůbec nějak povedlo vyjet z brankoviště a pak zajet zpátky a jenom jsem čekal, jak to dopadne - bohužel pro nás dobře ne, ale bod je to určitě hodně cenný.

ODEHRANÝ ZÁPAS

10. kolo | so 23.10.2021

5:1

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

11. kolo | st 27.10.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3
Kompletní tabulka
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC ISMM Kopřivnice